Хочеться солодкого чи солоного: як не переїдати на ніч і чим замінити шкідливі перекушування

Хочеться солодкого чи солоного: як не переїдати на ніч і чим замінити шкідливі перекушування

Перекушування після вечері та перед сном, коли ви не голодні, можуть призвести до споживання непотрібних калорій. Причиною може бути спрага, голод, нудьга, втома чи стрес.

Чому дуже хочеться солодкого, солоного чи гіркого? Чи це пов’язано з тим, що організму чогось не вистачає? Насправді точно невідомо, чому люди відчувають потяг до певної їжі, але цього можна уникнути.

Нічого страшного не станеться, якщо ви з’їсте пару шматочків шоколадки або трохи чіпсів, коли дуже хочеться. Але якщо замість здорового збалансованого харчування щоразу віддавати перевагу шкідливим закускам, це може загрожувати набором зайвих кілограмів. Як не набрати зайву вагу через постійні перекушування Є різні способи, які можуть зменшити потяг до таких перекушування:

– Можна знизити рівень стресу;
– пити достатньо рідини;
– Замінювати нездорову їжу здоровою.

Замість продуктів, у яких є багато цукру чи солі, краще з’їсти цільнозерновий батончик, фрукти, овочі, шматок цільнозернового свіжого хліба. Вони довше зберігають ситість та знижують ризик з’їсти щось шкідливе. Принаймні так пропонують вчені з Гарварду. 

Психологічні причини переїдання

Насправді хочеться пити

Втім, на думку психологів, такі способи перемикання підходять не всім: деяким людям потрібні консультація психотерапевта і докладний розбір того, які психологічні причини переїдання у них можуть бути.

Кожна людина відчуває потяг до їжі по-різному, але найчастіше людей тягне до продуктів із високим вмістом цукру, солі та нездорових жирів. Іноді солоного чи солодкого хочеться через голод.
Однак часто людина думає, що голодна, хоча насправді хоче пити. Тому, якщо хочеться перекусити, можна спершу спробувати випити склянку води або чашку чаю. Втома чи нудьга

Буває й так, що бажання перекусити пов’язане зі втомою, нудьгою чи сонливістю. У цьому випадку краще спершу перевірити, чи дійсно у вас є почуття голоду. Для цього, перш ніж нарізати ковбасу, запитайте себе: Чи хочу я пити? Я втомився? Мені нудно? Мені сумно? Якщо на кожен із них ви відповіли “ні” і голод не йде – можна перекусити. Стрес Коли людина перебуває у стресовому стані, відчуває занепокоєння чи дискомфорт, хочеться чогось, що змусить добре почуватися. Так з’являється бажання з’їсти шоколад чи чіпси – щоби нагородити себе або отримати відчуття комфорту. Натомість зробіть щось приємне для себе, не пов’язане з їжею: прогуляйтеся парком, зателефонуйте друзям, з яким давно не бачилися. Це допоможе відволіктися та розслабитися.

Втім, коли дуже хочеться з’їсти солодке

, простіше зробити це, ніж тягнутися в найближчий сквер. Вчені пропонують, коли виникає потяг до шкідливої ​​їжі, спробувати замінити її чимось кориснішим, наприклад:

– картопляні чіпси – закусками, які містять більше корисних жирів та білків. Наприклад, з’їжте овочеві чіпси, кешью, арахіс чи попкорн. Краще без солі;
– молочний шоколад замініть темним шоколадом із вмістом какао не менше 70%. Він корисніший для серця, у ньому менше цукру та насичених жирів;
– цукерки чи випічку – солодкими фруктами та ягодами: персиками, вишнею чи динею. Або можна з’їсти жменьку сухофруктів, наприклад родзинок або кураги;
– солодке газування замініть простою газованою водою без цукру з додаванням 100% соку або часточки апельсина. Вийде освіжаючий низькокалорійний напій.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua