Лікар розповіла, який запах допоможе від метеозалежності

Лікар розповіла, який запах допоможе від метеозалежності

Щоб пережити стрибки атмосферного тиску, потрібно більше гуляти і переглянути своє харчування.

Низький атмосферний тиск може не лише зіпсувати настрій, а й підірвати здоров’я. Як стабілізувати свій стан, розповіла лікар-дієтолог, терапевт Анна Білоусова. Найпростіший спосіб – це випити чашку кави. А щоб мінімізувати негативний вплив цього напою, що бадьорить, лікар радить просто подихати кавовим ароматом.

“Насипаємо в банку свіжу каву. Навіть якщо її не можна пити, то можна просто понюхати. Вранці відкриваємо баночку і вдихаємо аромат. Жодної негативної дії на тиск це не чинить, але бадьорить”, пояснила Білоусова.

При цьому не варто вибирати розчинну каву. Інакше є ризик підняти собі тиск та пошкодити судини. Заміною кави цілком може стати чай. За словами експерта, чорний чи зелений – значення не має. Крім ароматів кави, сприятливий вплив й запахи цитрусових, гвоздики, кориці, мускатного горіха. А перед сном обов’язково з’їдати кисломолочний продукт. Це може бути сир, ряжанка, кисле молоко. Також метеозалежним не варто нехтувати прогулянками. Як уточнила Білоусова, це має стати звичкою. Прогулянки можуть бути короткими, але обов’язково регулярними.

“Навколо будинку пройтися двічі-тричі. Навіть у дощ і сніг. Якщо є собака — чудово, якщо ні, то із сусідом чи з сусідкою. Свіжим повітрям подихати, це допомагає”, — зазначила лікар.  

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua