Лікар розповів про причини порушення сну

Лікар розповів про причини порушення сну

Різні захворювання, пізній перегляд телевізора, а також прийом їжі та лікарських препаратів можуть вплинути на якість сну.  

За його словами, до порушення нічного відпочинку можуть призвести зовнішні причини: шум, світло, запахи, погано провітрюване приміщення, незручне ліжко, подушка, зміна часового поясу при перельотах та ін.

«З основних захворювань, які можуть призводити до порушення сну, слід відзначити серцево-судинні захворювання, депресію та неврози, діабет, тиреотоксикоз та гіпотиреоз, астму та сонне апное, ожиріння, булімія та анорексія, гіперацидний гастрит, хвороби сечовивідних шляхів, – Уточнив фахівець.

Крім того, лікар наголосив, що вечеряти рекомендується за 3–4 години до сну. При цьому їда не повинна бути рясною, а в складі страв повинен переважати білок і складні вуглеводи. Так як прийом їжі та її перетравлення вимагає активної роботи організму, замість відпочинку мозок та шлунково-кишковий тракт будуть зайняті перетравленням їжі, що призведе до скрути засипання.

Вибирати ліки та фітопрепарати необхідно відповідно до призначення лікаря.

Хом’яков додав, що якісний сон – це сон, при якому людина не має труднощів під час засинання. Він триває до 7-8 годин (рідше до 6 або 9 годин) і супроводжується 7-15 короткими пробудженнями, які тривають кілька секунд. Після такого відпочинку людина відчуває бадьорість, свіжість і не має бажання поспати протягом доби.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua