Лікар розповів, у яких випадках можна померти від подряпини

Лікар розповів, у яких випадках можна померти від подряпини

Добрейкін пояснив, що при сепсисі інфекція потрапляє у загальний кровотік та запускає запальну реакцію у всьому організмі.

«Найчастіше це бактерії, тобто вони подорожують кровоносним руслом, виділяють токсини і це позначається на всьому організмі, запускаючи цим токсичний септичний шок. На жаль, така ситуація можлива вона не дуже часта, але вона може мати місце», – розповів експерт.

Добрейкін порекомендував у разі пошкодження обробити поверхню антисептиком, можна навіть кілька разів, заклеїти пластиром або забинтувати, а якщо ситуація не покращуватиметься, звернутися до лікаря.

«На етапі лікування дуже важливо зробити диференціальну діагностику характеру ушкодження: чи було звичайне садно з подальшим занесенням бактеріальної інфекції, чи це було, можливо, якесь пошкодження, і симптоми вже призвели до симптомів правця, тобто, відповідно, лікування має бути інше, або це був укус шаленої тварини. Тобто ось це дуже важливо розповісти все як було лікареві, щоб можна було запобігти таким ось фатальним наслідкам», – пояснив Добрейкін.

Він зауважив, що не варто боятися будь-якої подряпини.

«Якщо у вас хороший імунітет, ви стежите за своїм здоров’ям, то, звичайно, звичайна подряпина не завдасть вам жодних проблем. Організм сам її вилікує, сам подолає навіть інфекцію, яка туди потрапить і так далі, тому дуже важливо не запускати ці процеси, стежити за своїм здоров’ям і вчасно звертатися за спеціалізованою допомогою», – підсумував Добрейкін.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua