Лікарі перерахували ознаки передчасного старіння

Лікарі перерахували ознаки передчасного старіння

Старіння – неминуча частина життя, яка неодмінно наздожене кожного, але іноді цей процес відбувається швидше за встановлений термін.  

«Дбаючи про своє тіло і розум, ми можемо насолоджуватися високою якістю життя в будь-якому віці. Навіть якщо ми можемо зупинити процес старіння, ми можемо уповільнити його. Однак якщо ви помітите якісь із нижченаведених симптомів, зверніться до лікаря та проведіть дослідження. Вони говорять про те, що ваше старіння є передчасним», — сказав доктор Том Мітчелл, сертифікований сімейний лікар, голова власної клініки з холістичними стратегіями оздоровлення.

Однією з характерних ознак випереджального часу старіння дієтолог Ліза Річардс назвала хронічні болі та запалення, які для багатьох стали повсякденними.

«Якщо ви виявите запалення, затримку рідини, поганий сон і хронічні болі, ви, швидше за все, старієте швидше, ніж слід. Без медичного діагнозу ці симптоми викликані швидше за все продуктами, які ви їсте. Скорочення раціону насичених жирів, рафінованих вуглеводів, надлишкового цукру може зменшити побічні ефекти харчування. Вибирайте багаті антиоксидантами, цілісними злаками та корисними жирами продукти. Це оздоровлює на клітинному рівні, покращує роботу кишківника, імунітету та загальне самопочуття», — сказала вона.

Втрата м’язової маси ще один тривожний симптом передчасного старіння організму.

«М’язова маса починає знижуватись близько 30 років, і це прискорюється з віком. Є кілька причин цього, зокрема зниження вироблення таких гормонів, як тестостерон і гормон росту, а також зменшення кількості м’язових клітин. Цей процес може бути прискорений поганим харчуванням, нестачею фізичних вправ та деякими ліками», — пояснив доктор Мітчелл.

Він додав, що регулярні фізичні вправи, достатнє споживання білка та добавки з креатином чи іншими поживними речовинами можуть сповільнити цей процес.

Зміна зовнішнього вигляду шкіри – витончення і втрата еластичності – ще один характерний симптом старіння, що призводить до появи зморшок, пігментних плям, лущення. До того ж такий стан шкіри може бути прискорений факторами навколишнього середовища – курінням і перебуванням на сонці – і тим самим неправильним харчуванням або недостатнім фізичним навантаженням. Щоб уповільнити процес, Мітчелл радить сонцезахисний крем, зарядку та здорову їжу.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua