Лікарі з’ясували, що для запобігання деменції важливо ходити з високою швидкістю

Лікарі з'ясували, що для запобігання деменції важливо ходити з високою швидкістю

Традиційно вважається, що для підтримки організму в порядку необхідно щодня проходити по 10 тисяч кроків. Для відстеження цього випущено багато програм на телефон і гаджети, що носяться.

Вчені з Сіднейського університету під керівництвом Еммануеля Стаматакіса провели аналіз анонімної бази даних мешканців Великобританії, в якій зберігаються дані про здоров’я та спосіб життя людей. З неї вчені отримали інформацію про 78 тисяч людей від 40 до 79 років. Фахівці зіставили дані про ходьбу з отриманими за допомогою гаджетів з інформацією про здоров’я.

З’ясувалося, що кожні дві тисячі кроків на день корелюють зі зниженням передчасної смерті від будь-яких причин на 8-11 відсотків, аж до майже десяти тисяч кроків, коли цей ефект виходить на плато. Аналогічний зв’язок показаний для серцево-судинних та онкологічних захворювань. При проходженні близько 3800 кроків на день ризик розвитку деменції виявляється на 25 відсотків нижче, а за 9800 кроків – на 50 відсотків. Швидкість ходьби також корелювала з падінням цих ризиків: чим швидше в середньому рухалася людина, тим меншими були у неї шанси передчасної смерті, розвитку деменції та інших захворювань.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua