Вчені довели користь неробства та лінощів

Вчені довели користь неробства та лінощів

Вивчивши рівень стресу та кількість депресій, які зараз викошують сучасне суспільство, різні авторитетні групи вчених дійшли висновку, що люди просто не здогадуються про користь неробства. Вони шукають формулу успіху, звалюючи на себе справи та непотрібні проблеми, забуваючи про головне джерело енергії – тишу. Нескінченні “щурові біги” негативно позначається на самопочутті людей і, як не дивно, на якості їхньої роботи. 

Про це розповіла кандидат психологічних наук Наталія Кисельнікова. У мешканців великих міст зовсім не залишається часу на відпочинок через роботу та довгі поїздки до неї. У результаті такі люди або бояться виділити собі хвилинку на перепочинок, або виділяють — а потім відчувають провину. Це призводить до того, що стрес накопичується і заважає нормальній роботі мозку.

Також вважає і клінічний психолог Катерина Тохтарова. Вона відзначає різницю між тривалим неробством (яке, до речі, теж призводить до депресій) та тимчасовим відпочинком. Це можна порівняти з тренуваннями у спортзалі — м’язову масу не збільшити, якщо не давати тілу час на відновлення. Так само працює і мозок. До того ж, якщо постійно завантажувати його справами, можливість для креативних рішень у тому числі по роботі опуститься до нуля.

У цьому їх підтримують закордонні колеги. Американський учений Ендрю Старр говорив про це у своїй книзі “Про користь лінощів”, ​​а британські психологи Сенді Манн і Ревекка Кадман навіть довели ці твердження експериментом. Трьом групам дали два однакові блоки завдань: виконати спершу нудну роботу, наприклад читати вголос і переписувати імена з телефонної книги, а потім розпочати креативну частину — вигадати нові та цікаві способи використання одноразових стаканчиків. Перші дві групи блискуче впоралися з творчою роботою, з радістю накинувшись на неї після похмурого завдання. Проте третя група, яка розпочала з креативного проекту, ледь не провалила його.

У Голландії навіть існує окреме слово “ніксен”, яке описує стан, коли людина не зайнята нічим особливим. Психологи окремо пояснюють, що таке правильний відпочинок для мозку: перегортання стрічки новин, як і зміна діяльності, сюди не підходить. Потрібно перейти на улюблене хобі: подивитися фільм чи серіал, почитати книгу, пограти у відеогру, поспілкуватися з друзями, зайнятися спортом тощо. Але важливо в такі моменти не забувати і повністю вимикати голову – наприклад, вирушити в одиночну прогулянку, не відволікаючись на гаджети. У голові будуть проноситися уривки думок, які допоможуть розібратися в собі та наштовхнуть на вирішення будь-якої проблеми.  

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua