Від хвороби Альцгеймера допоможе відомі ліки проти астми

Від хвороби Альцгеймера допоможе відомі ліки проти астми

Британські вчені стверджують, що препарат запобігає загибелі клітин мозку.

У дослідному університеті Великобританії, розташованому неподалік міста Ланкастер, виявлено нову властивість у ліків проти астми – сальбутамолу. Як виявилось, препарат здатний гальмувати розвиток хвороби Альцгеймера.

В результаті експериментів було виявлено, що сальбутамол зменшує обсяг накопичення тау-білка, токсичного для головного мозку та виявленого у пацієнтів із хворобою Альцгеймера. Нитки тау-білка мають тенденцію накопичуватися в клубки, викликаючи дестабілізацію нейронів, загибель клітин мозку. Ці відкладення таки є ключовою характеристикою прогресування захворювання. 

До цього часу дослідники виникнення та прогресування хвороби Альцгеймера зосереджували свою увагу накопиченні амілоїдних бляшок, викликаних неправильним складанням амілоїдного білка. Проте експерименти з препаратами, орієнтованими на цей білок, не дали очікуваного результату. Тому вчені вважають вплив на тау-білки перспективнішим. 

Вчені вважають, що сальбутамол взаємодіє з тау-білком на ранній стадії утворення клубків – препарат не дає утворювати початкове ядро ​​клубка, яке керує процесом агрегації білка. При цьому сальбутамол легко всмоктується та залишається в організмі протягом кількох годин.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua