Як впоратися з атеросклерозом і втекти від інсульту

За статистикою ВООЗ, інсульти є одним з чільних місць в рейтингу причин смерті. Нерідко вони викликані атеросклерозом. Цей хронічний недуга пов’язаний з освітою холестеринових бляшок, які заважають кровотоку в судинах і артеріях, а згодом можуть привести до їх повної закупорки. Важливо не ігнорувати перші тривожні сигнали організму, а своєчасно пройти діагностику, вчасно отримати правильний діагноз і кваліфіковане лікування атеросклерозу судин, детально на сайт www.meddiagnostica.com.ua. Це не тільки поліпшить поточний стан, а й допоможе уникнути сумних наслідків.

Атеросклероз судин головного мозку

Що потрібно знати про атеросклероз

Існує думка, що захворювання серця і судин – доля людей похилого. Досвід лікарів свідчить про протилежне: симптоми атеросклерозу часто виявляються у людей молодше тридцяти. До них відносяться: біль у грудях, задишка, мігрені, постійна втома і низька працездатність, проблеми з тиском. Залежно від місця локалізації бляшок, недуга може проявлятися як кульгавість і болю в ногах, порушення функції нирок, головного мозку та інших органів.

Як впоратися з атеросклерозом

Пацієнтам з діагнозом «атеросклероз» слід поставитися до хвороби з усією серйозністю: скорегувати спосіб життя і строго дотримуватися рекомендацій лікарів.

Боротьба з атеросклерозом

Немедикаментозні способи боротьби з атеросклерозом

Незважаючи на можливості сучасної фармакології, головне місце в лікуванні атеросклерозу відводитися немедикаментозним методам. До них відносяться:

  • відмова від нездорових звичок, таких як куріння і вживання алкоголю;
  • перехід на спеціальну дієту;
  • корекція ваги;
  • достатні фізичні навантаження.

Крім цього, для успішного лікування важливо мінімізувати стреси і більше часу проводити в стані психологічного комфорту.

Дієта при атеросклерозі

Зміна раціону і харчових звичок – найдієвіший засіб в лікуванні і профілактиці атеросклерозу. Для перемоги над хворобою доведеться:

  • значно зменшити обсяг холестеринсодержащих продуктів;
  • знизити калорійність раціону, не забуваючи про повноцінність харчування і балансі білків, корисних жирів і вуглеводів.

Спеціальна дієта призначається на три місяці, а потім проводиться контроль стану. Якщо позитивні зміни відсутні, призначається медикаментозне лікування.

Діагностика атеросклерозу судин мозку

Лікування за допомогою фармпрепаратів

Медикаментозна терапія може проводитися тільки за приписом лікаря. Для лікування використовують засоби, що знижують загальний рівень холестерину і нормалізують жировий обмін в організмі. Також препарати можуть запобігати всмоктування холестерину з продуктів і сприяти стабілізації вже утворилися бляшок.

Атеросклероз – підступна хвороба, яка веде до погіршення якості життя, захворювань різних органів і навіть смерті в результаті інсульту. Справитися з недугою і звести до мінімуму його негативні наслідки допоможе своєчасне звернення до лікаря-фахівця, який буде контролювати поточний стан і призначати необхідні препарати. Пройти лікування з максимальним комфортом, уникнувши черг та інших складнощів, допоможуть приватні клініки, наприклад, центр «Меддіагностика».

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua