Бородавка в пахви: як позбутися, причини виникнення

Одним з проявів папилломавирусного захворювання є бородавки під пахвами. Відхилення відзначається виникненням доброякісних наростів неестетичного вигляду в області пахвової западини. Патологія властива для дітей і дорослих. Такі бородавки рекомендується видаляти, оскільки вони часто схильні до травматизму, що загрожує злоякісним переродженням.

Бородавка в подмышке: как избавиться, причины возникновения
Зростання бородавки в області пахв — не рідкісне явище, яке вимагає розумного підходу до лікування із-за ризику розвитку ускладнень.

Характерні особливості бородавок на пахвах

Бородавки в області пахв характеризуються доброякісної природою, але здатні перерости в ракову пухлину. Пахвові бородавки відносяться до висячому типу новоутворень. Зовні бородавка нагадує вузол, який має ніжку. Розміри новоутворення варіюються від кількох міліметрів до кількох сантиметрів. Рідше зустрічається інший вид новоутворень під пахвами — плоскі кондиломи. У такому разі новоутворення володіє широкою основою і зовні схоже з курячим гребінцем. Забарвлення бородавок може бути білим, червоним, темно-коричневим.

Бородавка в пахви доставляє дискомфорт, часто травмується, в результаті чого виникає кровотеча. Оскільки в пахвовій западині температура трохи вище, тому в цій області піт виділяється в більшій кількості. У такому середовищі патогенних мікроорганізмів набагато комфортніше розмножуватися. Це загрожує постійними інфекції та запалення. Щоб не відбувалося перерахованих вище ускладнень, медики рекомендують видаляти бородавки, що утворилися на пахвах.

У таблиці наведено види пахвових бородавок, які класифікуються, виходячи з походження:

Вид пахвовій бородавки Особливості виникнення
Вроджене новоутворення Наріст пахвою передається від батьків. Найчастіше діагностується бородавка у дітей молодшого віку.
Придбаний наріст Бородавка в пахви такого типу є наслідком хронічних запальних процесів. Придбані новоутворення в свою чергу поділяються на контактні та вірусні.

Причини виникнення

Спровокувати зростання бородавок можуть хвороби, медикаментозна терапія, негативні фактори зовнішнього середовища.

Патогенні нарости пахвами формуються в результаті активізації папіломавірусу людини. При сильних захисних функцій імунної системи вірус не проявляється тривалий час. Але як тільки імунітет ослабне, то формуються пахвові бородавки. Основними причинами виникнення новоутворень є:

 • психологічні травми різної тяжкості;
 • хвороби шлунково-кишкового тракту;
 • зловживання шкідливими звичками;
 • у жінок часто захворювання проявляється при надмірному споживанні гормональних контрацептивних засобів;
 • посилене виділення поту в пахвовій западині;
 • інфекційні захворювання.

Нерідко вірусна інфекція не проявляється протягом багатьох років. У середньому інкубаційний період триває від 3-х тижнів до 8-ми місяців. Деякі типи папіломавірусу не дають про себе знати 10-20 років.

Шляхи інфікування

Медики виділяють 4 основних шляхи, при яких передається вірус папіломи людини:

Шляхи передачі Особливості інфікування
1 Статевий Інфекція проникає в організм здорової людини при сексуальному зв’язку з інфікованим. Спровокувати захворювання здатний вагінальний, оральний і анальний акти.
2 Вертикальний Передача вірусу відбувається від інфікованої матері до дитини при природній пологової діяльності.
3 Побутової Використання предметів побуту і особистих коштів одночасно здоровою і хворою людиною. Такий шлях передачі папіломавірусу спостерігається рідко, оскільки патогенні мікроорганізми не здатні тривалий час існувати на поверхні предметів.
4 Самозараження Поява нових бородавок може виникнути в тому випадку, коли у людини вже є патогенні новоутворення на шкірному покриві і відбувається їх пошкодження.

Фактори ризику

У групі ризику на зростання пахвових бородавок знаходяться люди зі слабким імунітетом, які ведуть нездоровий спосіб життя.

У більшості випадків нарости пахвами формуються у людей в зрілому віці, але останнім часом кількість молоді з папіломавірусом збільшилася. У зоні ризику перебувають такі люди:

 • пасивні і активні курці;
 • ведуть безладне статеве життя;
 • які зловживають алкоголем та наркотичними препаратами;
 • часто піддаються ультрафіолетового опромінення при відвідуванні солярію;
 • люди, які тривалий час лікуються гормональними засобами.

Симптоматика

Бородавки, що сформувалися в області пахв, як правило, не викликають неприємних і хворобливих відчуттів. Нарости є виключно косметичним дефектом. Дискомфорт виникає в тому випадку, коли пошкоджується цілісність освіти. У такому випадку людина може відчувати свербіж, печіння. З бородавки може виділятися кров в помірній кількості або виникати рясна кровотеча. При таких ознаках рекомендується звернутися до лікаря, оскільки така симптоматика загрожує малігнізацією новоутворення.

У чому небезпека?

Пахвові бородавки не завжди є нешкідливими, лікарі неспроста радять від них позбавлятися. Нарости у пахвовій западині найбільш схильні до травматизму, що загрожує небезпечними наслідками. Травмувати бородавку можна при таких діях:

 • видалення небажаного волосся за допомогою бритвеного верстата або за допомогою епіляції, при яких можна пошкодити наріст або повністю його зрізати;
 • вплив на освіту механічного характеру, подвержение постійному тертю і здавлення одягом;
 • секрет здатний раздражительно впливати на освіту пахвою;
 • при посиленому потовиділенні кількість патогенних мікроорганізмів в пахвовій западині в рази збільшується і провокує занесення вторинної інфекції в бородавку.
Бородавка в подмышке: как избавиться, причины возникновения
Певні типи пахвових бородавок мають схильність до ракового переродження.

При такому розкладі у людини розвивається запальний процес. Відзначається значне зростання папіломавірусних клітин, які починають пошкоджувати здорові ділянки шкірного покриву. Найбільш небезпечне ускладнення — переродження наросту в ракову пухлину. Ознаками малігнізації освіти є:

 • різке зростання бородавки;
 • колір освіти змінюється, наріст набуває темні тони або стає чорним;
 • змінюється структура новоутворення (наріст ущільнюється або, навпаки, стає дуже м’яким);
 • виділення крові або іншої рідини;
 • людина скаржиться на те, що бородавка болить і викликає свербіж.

Діагностичні процедури

Перш ніж позбутися наросту на пахви, слід провести діагностичні процедури. У медицині є маса способів діагностики, при яких можна не тільки визначити наявність освіти, але і з’ясувати тип збудника, природу наросту та іншу важливу інформацію. Виділяють такі методи діагностування бородавки на пахви:

 1. ПЛР-аналіз, за допомогою якого вдається виявити ДНК вірусу папіломи людини і визначити ступінь його онкогенності.
 2. Проведення біопсії та гістологічного дослідження дозволити уточнити доброякісну або злоякісну природу бородавки. Якщо новоутворення ракове, то за допомогою гістології можна з’ясувати ступінь ураження.
 3. Сучасним методом діагностики є Digene-тест, при якому медикам вдається підтвердити передбачуваний штам папіломавірусу. Такий метод діагностики надає найбільш точні дані.

При підозрі на ракову пухлину, можливо, будуть потрібні додаткові дослідження, враховуючи ступінь і характер ураження.

Лікування: основні методи

Консервативна терапія

Бородавка в подмышке: как избавиться, причины возникновения
Медикаментозна терапія пахвових бородавок спрямована на усунення вірусу-провокатора новоутворення.

Консервативне лікування включає в себе прийом медикаментозних засобів. Можливе використання різних гелів, мазей, кремів, які усувають новоутворення під пахвою. Нерідко лікар рекомендує використовувати «Ферезол», «Веррукацид», «Криофарму» та інші препарати. Таким чином, можливо лікуватися вдома лише при невеликих бородавках. Вкрай не рекомендується вдаватися до самолікування під час вагітності, оскільки багато медикаментозні препарати мають протипоказання і побічні ефекти.

Крім усунення безпосередньо освіти в пахвовій западині, важливо впливати і на першопричину захворювання — вірус папіломи людини. Щоб придушити його, призначаються противірусні препарати. Важливим у консервативній терапії є підвищення захисних функцій імунної системи. З цією метою хворому прописують імуномодулятори та прийом різних вітамінних і мінеральних комплексів.

Як позбутися: оперативне видалення

Якщо консервативне лікування бородавок не приносить результату, рекомендуються позбутися освіти оперативним шляхом. Прибрати наріст можна такими способами:

 1. Криодеструкционное видалення передбачає застосування низькотемпературного рідкого азоту.
 2. Електрокоагуляційний метод полягає у впливі на пахвову бородавку електричного струму.
 3. Радіохвильовий метод спрямований на руйнування вірусних клітин за допомогою високочастотних радіохвиль.
 4. Лазерне видалення здатне припекти новоутворення і кровоносні судини, внаслідок чого не спостерігається кровотеч при процедурі.
 5. Хірургічне висічення — найбільш важкий метод видалення. Проводиться за допомогою скальпеля при злоякісних або великих утвореннях.

Народні засоби

Деякі хворі бажають доповнити консервативну терапію народними засобами, що теж дозволено. Перш ніж почати лікування народними засобами, необхідно проконсультуватися з лікарем. У народній медицині виділяють такі рецепти від бородавок в області пахв:

 1. Нанесення на наріст соку чистотілу, соку кислих яблук або кульбаби. Процедуру виконують до тих пір, поки освіту не пропаде.
 2. Використання касторової олії в комплексі з нашатирним спиртом. Ці компоненти припікають новоутворення і незабаром виводять її повністю, не залишаючи сліду.
 3. Щоб позбутися наросту, рекомендується готувати компрес на основі чистотілу, череди і чаги. Настій готують щодня і використовують 3 рази в день.
 4. Ефективним продуктом є часник. Можна змащувати новоутворення часниковим соком або прикладати часточку овоча. Часник має хороший противірусний ефект.

Профілактика

Бородавки на пахвах — досить неприємний процес, який легше запобігти, ніж лікувати. В цілях профілактики і коли людина позбавиться від новоутворень, рекомендується вести здоровий спосіб життя, підтримувати в нормальному стані імунну систему. Важливо виключити з життя шкідливі звички, а натомість додати в раціон корисну їжу. Небажано вести безладне статеве життя, при цьому не використовуючи контрацептиви. Слід щодня підтримувати гігієну тіла і частіше приймати душ при посиленому потовиділенні. Медики рекомендують провести вакцинацію від найбільш поширених типів папіломавірусу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: