Догляд за брекетами: поради спеціалістів

Вирівнювання зубів, виправлення прикусу – це найбільш складні та тривалі процедури в стоматології. Ціна сучасної брекет-системи є досить високою, а помилки, припущені при експлуатації, значно скорочують її ресурс. Іноді буває потрібно замінити брекети задовго до закінчення курсу лікування. Тому обов’язковою умовою є регулярне очищення системи. Після встановлення брекетів ортодонт компанії стоматологічна клініка Amel Smart в Дніпрі пояснює пацієнту основні принципи догляду за конструкцією.

Безумовно, існує ризик механічного пошкодження конструкції, але найчастіша причина деформацій – вживання «забороненої» їжі. Тому, щоб уникнути поломки брекетів, слід повністю виключити з раціону жорстку та липку їжу. Іриски, карамель, жувальна гумка на час носіння брекетів – табу. Невеликі частинки цих продуктів, потрапивши за елементи конструкції, притягують іншу їжу. Таким чином, створюється сприятливе середовище для розмноження бактерій, утворення зубного нальоту.

Догляд за брекетами: поради спеціалістів

Особливості доглядових процедур

Забруднена конструкція сприяє швидкому псуванню зубів. Догляд за нею полягає в ретельному очищенні від нальоту та знезараженні металевих деталей. Бажано придбати електричну зубну щітку, укомплектовану різноманітними насадками. Цей прилад найкраще очищає лігатури, кільця та ортодонтичні дуги. Зі звичайних моделей підходить щітка, що має штучний ворс із середнім рівнем жорсткості.

Мінімальний набір пристроїв для очищення

Після встановлення брекетів процедура чищення зубів стає обов’язковою не тільки двічі на добу, але й щоразу після їди. Для повноцінного догляду за пристроями використовують такі аксесуари:

  • зубна щітка;
  • набір флос-зубочисток;
  • стоматологічна нитка;
  • зубна паста;
  • щітка монопучкова;
  • люстерко.

Бажано придбати готовий ортодонтичний набір. Зазвичай, всі аксесуари в комплекті упаковані у пластикову коробочку чи косметичку. Набір зручно носити з собою, щоб зручно користуватися як удома, так і поза ним.

Ще один корисний пристрій, який значно спрощує догляд за брекетами, –  іригатор. Він допомагає якісно очистити проміжки між конструкцією та поверхнею зуба. Принцип дії – як у мініатюрного насосу, який спрямовує струмінь води до певної ділянки.

Брекети: вибір засобів догляду

При покупці зубної пасти краще вибрати засіб з фтором і ксилітом у складі. Можна купити і ополіскувач із подібним складом. Ксиліт служить захистом від шкідливих мікроорганізмів, а фтор перешкоджає розвитку карієсу. Крім того, ксиліт викликає приємне відчуття прохолоди, що дає змогу зменшити дискомфорт від металевих скоб. Можна використовувати як ополіскувач і звичайну солону воду. Вона допомагає загоїти невеликі ранки на слизових оболонках та яснах. Запобігти появі мікротравм допомагають засоби професійного класу, призначені для догляду за брекет-системами.

ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ:Выбор лед гирлянд

Особливості догляду за сапфіровими системами

Багато пацієнтів віддають перевагу не помітним металевим, а полімерним конструкціям. Сапфірові системи прозорі, тонкі та легкі, а отже, малопомітні. Заходи догляду такі ж, як і для металевих брекетів. Проте, є кілька нюансів. Людям, які носять сапфірові системи, потрібно на якийсь час забути про куріння. Пити у значних кількостях міцний чай та каву також не можна. Інакше, дорога конструкція пожовкне. Будь-які забруднення, що застрягли за лігатурами, будуть помітні. Крім того, полімерний матеріал досить крихкий. Тому бажано купити капу, яка захищає зуби під час занять спортом. Якщо дотримуватися всіх перерахованих правил, можна не турбуватися про те, в якому стані опиняться зуби після того, як систему брекетів буде знято.

Наталия Ніколайчук
zmorshki.in.ua