Силові тренування для жінок – для чого потрібні й у чому їх переваги

Силові тренування для жінок – для чого потрібні й у чому їх переваги

Силові тренування більш ефективні для організму, порівняно з кардіо, тому що залучають відразу кілька груп м'язів – поки ти качаєш сідниці, м'язи преса не діють. Тому, якщо ти хочеш схуднути або отримати гарне рельєфне тіло, тобі варто зробити акцент саме на них.

Завдяки величезній кількості проведених досліджень та наявності доказів користі силових тренувань, вони стали дуже популярними. Кожна жінка, яка відвідує тренажерний зал, повинна знати про їхні переваги. Давай зупинимося на цьому питанні докладніше.

Що таке силові тренування

Силові тренування для жінок – для чого потрібні й у чому їх переваги

Фото автора cottonbro: Pexels

Силові тренування також відомі як тренування з обтяженнями чи опорами. Простіше кажучи, це будь-які фізичні навантаження, під час виконання яких ти використовуєш свою вагу або спеціальний інвентар (наприклад, гантелі та еспандери), щоб прискорити процес нарощування м'язової маси, стати сильнішим та витривалішим.

Видів силових тренувань досить багато. Зараз багато фітнес-тренерів просувають кругові тренування та тренування високої інтенсивності. Вправи з важкими вагами не рекомендується виконувати новачкам для професійних спортсменів.

Під час силових тренувань використовують:

 • власна вага – сила тяжіння особливо знадобиться під час віджимань, присідань, підтягувань та випадів;
 • вільні ваги – обладнання, яке знаходиться у вільному доступі та не прикручене до підлоги чи стіни (гантелі, штанги, м'ячі);
 • гумки, петлі – інвентар, що забезпечує опір;
 • силові тренажери – обладнання з регульованою вагою або гідравлікою, що забезпечує опір та навантаження на м'язи;
 • підвісне обладнання – тренажер, прикріплений до точки опори (як правило, складається з мотузок та металевих трубок, при виконанні вправ людина використовує власну вагу та силу тяжіння).

Незалежно від того, який тип силового тренування ти вибереш, її мета полягає в тому, щоб піддати м'язи напрузі та розслабленню поперемінно, стимулюючи їх зростання. Регулярні заняття зроблять м'язи сильнішими.

14 переваг силових тренувань, підтверджених наукою

Регулярні силові тренування мають безліч переваг, які можуть значно вплинути на твоє здоров'я у позитивному ключі. Але крім цього:

 • Силові тренування допомагають стати сильнішими.

Набравши м'язову масу, тобі простіше виконувати повсякденні завдання, наприклад, віднести важку сумку з продуктами. Хоча, звичайно, краще задіяти свого чоловіка. Крім того, тобі буде легше давати участь у спортивних заходах, де потрібна швидкість, потужність та сила.

Силові тренування для жінок – для чого потрібні й у чому їх переваги

Силове тренування на все тіло вдома

 • Силові тренування ефективно спалюють калорії.

Вправи для нарощування м'язів допомагають прискорити метаболізм та вивести його на піковий рівень на 72 години. Це означає, що твій організм продовжує спалювати калорії, навіть якщо після завершення тренування пройшло кілька днів.

 • Силові тренування зменшують кількість абдомінального жиру.

Багато жінок страждають від однієї і тієї ж проблеми: при стрункій фігурі накопичення жиру відбувається навколо живота, що не тільки псує вигляд у сукні, але й збільшує ризик виникнення хвороб серця. Вчені довели, що завдяки силовим від балкончика, що випирає, можна позбутися.

 • Силові тренування підтягують фігуру.

Якщо ти займаєшся силовими тренуваннями, не дивися на терези. М'язи важать більше жиру, але займають менше місця. Тому, щоб оцінити ефект від вправ, потрібно змінити кола. Крім того, саме вони допомагають зробити гарний рельєф.

 • Силові тренування допомагають розвинути баланс.

Якщо ти відносиш себе до тих людей, для яких поза ластівки — абсолютно нездійсненне завдання, а взимку, пробираючись на роботу крізь кучугури та ожеледицю, почуваєшся відомою твариною, силові допоможуть тобі попрацювати над координацією. Особливо ефективні вправи зі своєю вагою та бойові мистецтва.

 • Силові тренування знижують ризик травмування.

Силові тренування можуть допомогти виправити м'язовий дисбаланс (наявність більш розвиненого корпусу, підколінних сухожилля та сідниць знімає навантаження з нижньої частини спини). Коліна, стегна і кісточки зазнають меншого ризику травми.

 • Силові тренування покращують роботу серця.

Численні дослідження показали, що регулярні силові тренування можуть знизити кров'яний тиск, рівень «поганого» холестерину ЛПНГ, а також покращити кровообіг за рахунок зміцнення стінок серця та кровоносних судин. Вправи особливо корисні, якщо потрібно підтримувати масу тіла в певних межах.

 • Силові тренування допомагають контролювати рівень цукру.

Силові тренування можуть знизити ризик розвитку діабету та збільшити якість життя людей із цим захворюванням. Підвищується чутливість до інсуліну, а рівень цукру помітно знижується. Оскільки глюкоза бере участь у будівництві м'язів, а не накопичується в судинах.

Одне з досліджень за участю 35754 жінок, які протягом 10 років відправляли свої показники лікарям, виявило зниження ризику розвитку діабету 2 типу на 30% серед тих, хто займався силовими тренуваннями, порівняно з тими, хто вів малорухливий спосіб життя.

 • Силові тренування розвивають гнучкість.

Всупереч поширеній думці, силові тренування можуть зробити тебе мобільнішим. Вправи з навантаженнями збільшують діапазон рухів суглобів. Ті, хто не займаються спортом, частіше за інших скаржаться, що почуваються «дерев'яними» (слабкі м'язи негативно позначаються на гнучкості).

 • Силові тренування зміцнюють кістки.

Тренування з інструментом, розвиваючі мускулатуру, мають вирішальне значення й у розвитку кісток. Вправи з вагами створюють тимчасове навантаження на твої кістки, посилаючи сигнал клітинам, що беруть участь у їхньому будівництві. А наявність міцного скелета знижує ризик остеопорозу та переломів, що буде особливо актуально після 40 років (але починати потрібно зараз).

 • Силові тренування підвищують настрій.

Регулярні силові тренування зменшують занепокоєння, знижують тривожність та стабілізують психіку. Ти стаєш впевненішою в собі, відзначаючи, як змінилася твоя фігура та показники. З їхньою допомогою можна збільшувати рівень ендорфінів для створення гарного настрою тоді, коли тобі це потрібно.

 • Силові тренування захищають клітини мозку від старіння.

Багато людей вважають, що для того, щоб уникнути хвороби Альцгеймера, потрібно читати книги та розгадувати кросворди. Але вчені з'ясували, що заняття спортом працюють ефективніше. Тренування з обтяженнями покращують кровотік, скорочують запальні процеси та стимулюють ділянку мозку, що відповідає за пам'ять та навчання.

 • Силові тренування підвищують якість життя загалом.

Експерти пов'язують силові тренування з підвищенням якості життя через їх вплив на здоров'я, яке відповідальне за фізичний і психічний добробут людини. Крім того, спорт допомагає знімати біль у людей, які страждають на артрит.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua