Аптечні засоби для лікування бородавок

Позбутися від неестетичних наростів на шкірі, що викликаються вірусом папіломи людини, можна не тільки в кабінеті у хірурга або дерматолога. Зараз ви можете вибрати в аптеці будь-який засіб від бородавок, яке вам сподобається. Асортимент цих ліків дуже широкий і представлений в різних формах. Якщо вам незручно використовувати мазь від бородавок, ви можете придбати спеціальний пластир. Дія препаратів, за допомогою яких можна позбутися від наростів, засноване на різних механізмах. Одні мають некротическим дією, шар за шаром змушують відмирати утворення. Інші припікають їх, а треті стимулюють роботу імунної системи.

Аптечні засоби для лікування бородавок

Застосовувати будь-які лікарські засоби від бородавок на шкірі слід тільки, якщо ви абсолютно впевнені, що це утворення викликано саме вірусом папіломи людини.

Так само іноді виглядають родимки (висячі) , а при позбавленні від них в домашніх умовах, можуть запуститися онкологічні процеси в організмі. Перш ніж приступати до видалення небажаного наросту, ви повинні відвідати кабінет дерматолога і переконатися в тому, що це саме папілома.

Розчини

Розчини використовуються для припікання болячок. Медикаментозне лікування бородавок за допомогою цих засобів передбачає граничну уважність і акуратність. Для того, щоб не допустити утворення опіку на прилеглих до папіломі ділянках шкіри, їх захищають вазеліном або наклеюють пластир з отвором під наріст.

Папілому перед використанням розчину потрібно добре розпарити, щоб розкрилися пори. Наріст обережно припікає препаратом, важливо наносити засіб точково, не зачіпаючи здорові тканини і ділянки шкіри. Як правило, достатньо одноразової обробки папіломи, щоб вона зникла через два тижні. Великі утворенняи можуть зажадати декількох процедур обробки розчином.

Якщо розчин випадково потрапив на відкриту шкіру, ці ділянки потрібно ретельно промити водою і, при необхідності, обробити протиопікові засобом.

  • Ферезол – маслянистий розчин, прижигающий папіломи і має знезаражуючий ефект.
  • Веррукацід не такий активний, як ферезол, тому навіть при епізодах випадкового потрапляння на шкіру, він не зашкодить тканини.
  • Колломак розм’якшує наріст за допомогою що міститься в ньому саліцилової кислоти. Його дія не така швидка, як у припікальних засобів, і курс лікування розтягнеться на 3-4 дні.
  • Нарости на шкірі можна припікати розчином йоду протягом тижня.

Розчини з прижигающими властивостями не рекомендується застосовувати для виведення папілом, розташованих на геніталіях і між пальцями. Також не можна використовувати такі препарати від бородавок для дітей.

Мазі і креми

Мазі від бородавок дуже популярні з-за свого щадного дії і зручності використання. Лікувальний ефект більшості таких засобів заснований на стимулюванні роботи імунної системи. Маючи в своєму складі інтерферон, вони борються не тільки з самими наростами, а й з вірусом, що провокує їх утворення і зростання. Єдиним мінусом використання такої форми медикаментів є той факт, що ліків потрібен певний час, щоб вбратися і проникнути в тканини утворенні на шкірі, а нанесена на поверхню мазь може змазатися.

  • Віферон – мабуть, найпопулярніша мазь від бородавок на основі інтерферону, її застосування допустимо навіть годуючим або вагітним жінкам. Триває курс лікування від тижня до місяця, залежно від розмірів і глибини коренів папіломи. Інтерферон, що міститься в цій мазі, бореться з вірусом в тканинах під наростом, знижуючи ризик повторного його утворення.
  • Іміквімод теж містить в своєму складі інтерферон. Ця мазь від бородавок бореться з вірусом папіломи людини в тканинах. Засіб це більш активно, тому наноситься на наріст на ніч і використовується через день. Оскільки вона не така щадна, як віферон, її використання неприпустимо вагітним і годуючим жінкам, людьми, що мають алергію, дітьми та підлітками.
  • Застосування оксолінової мазі для позбавлення від бородавок може зайняти досить великий період часу, в середньому період лікування триває близько місяця. Наносити засіб потрібно на папілом тричі на день. Оксолінова мазь від бородавок може зажадати більш тривалого застосування, якщо наріст на шкірі має досить великий розмір або старий. Крім того, використання цього лікарського засобу дозволено для дітей.

Таблетки

Дія таблеток, як і у більшості мазей від бородавок, заснована на стимулюванні роботи імунної системи. Найпопулярнішим засобом цього ряду є ізопринозин . Приймати ці таблетки від бородавок потрібно курсом на два тижні тричі на день. Лікування потрібно повторювати двічі з перервою на місяць для того, щоб закріпити досягнутий терапевтичний ефект. Інтерферон, що міститься в ізопринозин, стимулює імунітет і збільшує захисні функції організму, дозволяючи подолати ВПЛ.

Якщо мазь від бородавок діє точково, лікуючи від вірусу папіломи людини тканини безпосередньо під наростом, то що міститься в таблетках інтерферон через кровотік розноситься по всіх тканинах і клітинах, стимулюючи організм до боротьби з вірусом. Якщо на вашому тілі багато небажаних утворень, вам не потрібно займатися видаленням кожного окремо. Прийом таблеток дозволить вам прибрати їх усі.

Застосування ізопринозин можливо також у поєднанні з іншими засобами – мазями, гелями і пластирами від бородавок. Таким чином, лікування буде проходити не тільки в місці появи небажаного утворення на шкірі, але і у всьому організмі. Таке дублювання підвищує шанси інтерферону вбити вірус, і ви назавжди позбавитеся від неестетичних наростів.

Результат дії засобу від бородавок в таблетках стає очевидним вже через тиждень після початку прийому ліків – розмір наросту значно зменшується.

Гелі

Існує ліки від бородавок у вигляді гелю. Засіб панавір також містить в своєму складі інтерферон. Як і мазі від бородавок, гель проникає глибоко в наріст і шкіру під ним, знищуючи вірус папіломи людини в тканинах. Для того, щоб засіб максимально добре діяло, його слід наносити на шкірі близько 5 разів на добу. Панавір, як правило, позбавляє людей від неестетичних шкірних наростів протягом тижня, рідко потрібно його нанесення протягом 10 днів.

Kriofarma

З появою рідкого азоту, медики успішно стали використовувати його для заморозки небажаних утворень на шкірі. Навіть зараз, при наявності лазерних методів видалення, дерматологи вибирають кріотерапію, як один з найбільш зручних і надійних способів позбавлення від наростів, викликаних ВПЛ.

В даний час ми можемо виробляти заморозку папілом не тільки в кабінеті дерматолога, але і вдома. Дуже ефективна і проста у використанні кріофарма від бородавок. Вона вважається безпечним засобом, але краще її не використовувати для позбавлення від наростів на шкірі у дітей до 4 років.

Кріофарма від бородавок дуже проста у використанні. Доторкнувшись аплікатором до папіломі на 10-20 секунд, ви миттєво заморозити папілом. Через два тижні вона повинна зникнути. У разі, якщо цього не відбулося через те, що наріст занадто великий або старий, то можете повторити процедуру, головне, щоб інтервал між використанням Кріофарми на цій ділянці був не менше двох тижнів.

Ляпіс

Ляпіс – це нітрат срібла, некротизуючий властивості якого здавна використовуються для видалення небажаних наростів. Олівець від бородавок, що містить ляпис вельми зручний у використанні. Це засіб наноситься безпосередньо на папілом стільки раз, скільки буде потрібно для її повного знищення.

Ляпіс від бородавок не так ефективний, як більшість сучасних препаратів. Курс лікування із застосуванням олівця через це може бути досить тривалий, що незручно.

Крім того, даний засіб залишає темні опіки на шкірі, тому краще не використовувати ці ліки для позбавлення від бородавок на обличчі і руках.

Пластир Саліпод

Вкрай зручний в застосуванні пластир від бородавок Саліпод. Він просто наклеюється на папілом, і за рахунок міститься в ньому саліцилової кислоти, розм’якшує тканини наросту. Перед там як використовувати Саліпод від бородавок, шкіру необхідно розпарити. Наклеєний пластир можна тримати на папіломі 2 дня. За цей час поверхню наросту розм’якшиться. Його потрібно добре розмочити у воді і потерти пемзою, знімаючи верхній шар. Після цього потрібно ще раз наклеїти пластир від бородавок, і застосовувати такий же алгоритм, поки вона повністю не сумнівайся.

Пластир від бородавок більш практичний у використанні, ніж гель або мазь для видалення наростів на руках і інших частинах тіла. Застосовуючи Саліпод, ви уникаєте ризику випадково змастити нанесене засіб одягом або білизною. Таким чином, ліки від бородавок надійно прикріплений до наросту і діє на нього безперервно.Медикаментозне лікування бородавок рекомендується проводити під наглядом дерматолога. Тільки фахівець може оцінити, чи вся папілома зникла, або ж в тканинах залишилися її коріння, які з часом можуть знову прорости. Крім того, лікар може порадити вам ефективну мазь від бородавок, яка м’яко допоможе вам позбавитися від небажаного наросту.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: