Бородавка на губі: видалення, як лікувати, профілактика

Коли виникає бородавка на губі, то вона доставляє безліч неприємних відчуттів, нерідко з-за наросту людина не може нормально вживати їжу. Бородавка є новоутворенням доброякісного характеру, але завжди є ймовірність переродження в ракову пухлину. Спровокувати наріст в області губ здатний папілома-вірус, який може передаватися виключно від людини до людини. При виникненні навіть невеликий бородавки на губі слід проконсультуватися з лікарем, щоб не виникло ускладнень.

Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Бородавка на губі — вкрай незручне і негарне явище, що вимагає ретельного і ефективного лікування.

Загальна інформація

Бородавка на верхній губі або на нижній не є поширеним явищем і зустрічається досить рідко. Провокуючим чинником служить вірус папіломи людини, який проникає в організм різними шляхами. Захворювання характеризується виникненням в області губ доброякісного новоутворення. Бородавка на губах, як правило, формується над рівнем шкірного покриву чи слизової оболонки. Переважно на губі формується відросток не більше 1 сантиметра. Утворитися бородавка може як на зовнішній, так і у внутрішній частині губи.

Папіломавірус активно проявляється в організмі і провокує бородавки на губі лише в тому випадку, якщо у людини послаблені захисні функції імунної системи.

Основні види бородавок

Медики виділяють 60 з гаком штамів папіломавірусів, які провокують різні види новоутворень на губі. Деякі з них володіють високим рівнем онкогенності і загрожують переродженням бородавки в злоякісну пухлину, інші — не приносять особливої шкоди і лише доставляють дискомфорт і є косметичним дефектом.

Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Бородавки бувають плоскими, гострими, висячими за своєю формою.
Вид бородавки Характеристика
Звичайна Така новоутворення відрізняється м’якою кулястою формою. При цьому структура досить щільна. Відросток тілесного або жовтуватого відтінку. Звичайна бородавка характерна для дитини і дорослого. Максимально виростають до 1-го сантиметра.
Плоска Освіта плоскої форми виникає переважно з зовнішньої сторони губи, але часом і всередині губи. Володіє гладкою поверхнею, пофарбоване в чорний колір. Для такого утворення не характерне піднесення над шкірним покривом. Можуть бути від 2-х до 5-ти мм.
Загострена Гострий відросток на губі являє собою видовжене освіта, яка на кінці звужується. Розташовується на слизовій оболонці, як правило, відразу виникає кілька кондилом. Гострокінцеві бородавки нерідко зазнають травм, після чого запалюються. У такому випадку у людини на губі виникають тріщини. Розміри однієї бородавки не перевищують 6-ти мм. Часом освіту всього лише 1 мм.
Висяча Така новоутворення має нитеобразной формою та пофарбовано в колір шкіри або рожевий відтінок. Відросток формується на тонкій ніжці, в якій проходять кровоносні судини, що забезпечують освіту. Параметри освіти коливаються від 6-ти до 10-ти мм.

Основні причини бородавок на губах

Якщо на губі з’явилася бородавка, то це говорить про проникнення в організм папіломавірусу людини. Враховуючи те, що шкірний покрив губ досить тонкий, то шкідливим мікроорганізмам не складає труднощів проникнути через мікротравми. Але не завжди вірус проявляється і провокує висипання на губах. Часом людина проживає все життя і навіть не здогадується про інфікування. Це пояснюється сильною імунною системою, яка не дає патогенних мікроорганізмів поширюватися. Але як тільки відбудеться занепад імунітету, вірус відразу активізується, що призводить до бородавок на губах.

Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Зараження вірусом папіломи людини викликає зростання бородавок на губі.

Захисні функції імунної системи можуть знизитися з ряду причин:

 • нещодавно перенесені ГРВІ хвороби або наявність хронічних захворювань;
 • часта перевтома і недосипання;
 • нестача в організмі вітамінів і мінералів;
 • часті стреси і нервові перенапруження;
 • гормональний дисбаланс при вагітності, статевому дозріванні або менопаузі.

Шляхи інфікування

Заразитися папіломавірусом можна статевим або контактно-побутовим шляхом. Найбільш поширені шляхи інфікування:

 • під час поцілунку віруси передаються зі слиною;
 • при оральному контакті;
 • у разі використання чужих предметів (губна помада, посуд та інші речі).

Медики відзначають, що вкрай рідко можливе інфікування при використанні побутових предметів. Це пов’язано з тим, що папіломавірус не може існувати довгий час, якщо перебуває поза людського організму.

Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Заразитися бородавками можна при контакті з хворою людиною або користуючись предметами в побуті.

Відразу ж у перші дні захворювання не проявляється, навіть у тому випадку, якщо у людини ослаблена імунна система. Інкубаційний період триває від 1-го до 6-ти місяців. Сам по собі вірус не може пройти, тому слід звернутися до лікаря і підібрати відповідне лікування. У більшості випадків позбутися повною мірою від папіломавірусу людини не вдається, тому лікарська терапія спрямована на максимальне пригнічення патогенних мікроорганізмів і зміцнення імунітету.

Симптоматика

Для кожного виду освіти характерні свої симптоми:

 1. Коли виникає звичайна бородавка, то людина спостерігає на великих губах вузлик з нерівними краями, який з часом забарвлюється в жовтий колір. Патологія розвивається переважно безсимптомно, в рідкісних випадках бородавка свербить.
 2. Плоскі бородавки формується на червоній каймі губ і не доставляє особливого дискомфорту власнику. Деякі пацієнти скаржаться на сверблячі відчуття в районі освіти.
 3. Якщо чоловік виявив на губі білі або рожеві освіти, то це гострокінцеві бородавки. Такі відростки викликають у пацієнта сильне свербіння і роздратування.
 4. Для висячих кондилом характерно абсолютно безсимптомний перебіг, у людини утворення не сверблять і не доставляють інших неприємних відчуттів.
Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Пошкодження або розростання бородавок на губі загрожує великим запалення на обличчі.

Коли представляють небезпеку?

Біла бородавка, що утворилася на губі, як правило, не несе особливої загрози здоров’ю людини. Але слід розуміти, що в організмі є вірус папіломи, які слід лікувати. В іншому випадку патологія почне прогресувати і виникнуть нові утворення. Необхідно обережно пережовувати їжу, щоб не пошкодити виникла на губі бородавку. При пошкодженні цілісності освіти виникає запальний процес і в рану потрапляє інфекція. Такі ускладнення загрожують переродження освіти в злоякісне.

Слід терміново звернутися до лікаря, якщо після пошкодження бородавки проявляються такі ознаки:

 • наявність запального процесу;
 • неприємний запах від освіти;
 • часте виділення крові.

Перераховані вище симптоми вказують на ракове переродження пухлини. Хоча новоутворення самостійно рідко переростає в ракову пухлину, слід розуміти, що така людина являє загрозу для близьких людей, оскільки є рознощиком папіломавірусу. новоутворення небезпечно і для власника, оскільки провокує часті інфекційні захворювання, які негативно звіщають на здоров’я.

Діагностика

Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Підтверджується діагноз папіломи на губі на основі аналізів крові і дерматоскопії.

Лікування бородавок на губі слід робити лише після комплексної діагностики. Самостійно складно визначити природу відростка і підібрати ефективне лікування. Рекомендується відвідати медичний заклад і пройти ряд діагностичних процедур. Для визначення типу папіломавірусу і виду бородавки використовують такі методи дослідження:

 • Здача загального аналізу крові, за допомогою якого визначається присутність папіломавірусу в організмі.
 • Проведення дермоскопии, при якому детально вивчається структура і форма освіти. Метод полягає в мікроскопічному дослідженні.
 • Біопсія передбачає діагностику невеликої частини тканини освіти.

Як лікувати?

Лікарський лікування

З допомогою аптечних засобів можна вилікувати новоутворення невеликого розміру. Медикаментозне лікування передбачає прийом імуномодуляторів та ліків з противірусною дією. Вивести бородавку можливо такими медикаментозними засобами:

 1. Застосування препаратів інтерферону, які вживають всередину («Анаферон», «Іммунал» та інші).
 2. Вживання коштів місцевого впливу «Віферон», оксолінову мазь. Таке лікування застосовується для бородавок, утворилися щілини.

Медики не рекомендують видаляти новоутворення на губі з допомогою таких аптечних засобів:

 1. «Суперчистотел», оскільки до складу засобу входять такі компоненти, які припікають освіта. Процедура досить болюча, але рідко приносить результат.
 2. Інші препарати з припікаючою дією («Ферезол», «Колломак»).
Бородавка на губе: удаление, как лечить, профилактика
Лазером, рідким азотом, радіохвилями чи електроножем можна швидко і якісно позбутися від бородавки на губі.

Апаратне видалення

Найбільш дієве видалення бородавок на губах проводять в спеціалізованих клініках. Видалення проводиться за допомогою сучасної апаратури, яка практично безболісно і швидко усуває проблему. У сучасній медицині виділяють такі апаратні методи видалення:

 1. Лазерне видалення освіти. На бородавку на губі впливає промінь лазера, який пошарово випарює вірусні клітини новоутворення. При такому методі не спостерігається кровотеча, оскільки лазер відразу запаює рану. Перед проведенням видалення хворому вводять знеболюючі препарати. Після процедури не залишається рубців, тому таким чином можна видалити бородавку навіть дітям.
 2. Електрокоагуляційний метод передбачає застосування високочастотного електричного струму, який випалює освіта. Перед процедурою застосовують місцеву анестезію. Після такого видалення залишаються видимі рубці.
 3. Радіохвильове видалення освіти є найбільш безпечним методом. Таку процедуру призначають при плоских бородавках, які розташовані на поверхні. Процедура полягає у впливі на освіту радіохвиль, які його руйнують. Недолік радіохвильової терапії — неможливість впливати на глибокі шари і видаляти корінь бородавки.
 4. Кріодеструкція полягає в усуненні новоутворення на губі допомогою рідкого азоту. Низький температурний режим заморожує впливає на бородавку, яка через кілька днів сама відшаровується. Після кріодеструкції можливий рецидив.

Народні засоби

Використання народних засобів дає результат лише при невеликих утвореннях. Перед застосуванням рецептів народної терапії слід проконсультуватися з фахівцем, щоб ще більше не нашкодити здоров’ю. Найбільш популярні народні засоби, що усувають бородавку на губі:

 1. Сік чистотілу, який застосовують кілька разів на день до тих пір, поки освіту не пропаде.
 2. Вплив на бородавку соку яблук кислих сортів або соку кульбаби. Такими засобами можна намагатися видалити лише ті утворення, які сформувалися недавно.
 3. Застосування соку часнику, який припікає і знезаражує освіта. Можна використовувати також часникову кашку, яку кілька разів в день прикладають до утворення на пару хвилин.
 4. Можна протирати пошкоджену ділянку оцтом. Кислота здатна усунути освіту, якщо нею змащувати бородавку 2-3 рази щодня.
 5. Змащують бородавку маслом чайного дерева.
 6. Можна розтерти горобину до кашкоподібного стану, і прикладати лікарську суміш до відростка на губі.

Профілактика

Щоб уникнути патологічного процесу, слід дотримуватися прості профілактичні правила:

 • вкрай важливо щодня дотримуватися особисту гігієну і регулярно мити руки;
 • не рекомендується користуватися чужими помадами, зубними щітками та іншими особистими предметами;
 • необхідно завжди використовувати контрацептиви при статевих контактах.

Якщо у людини вже є папіломавірус в організмі, то можливо уникнути формування утворень на губі. Для цього слід підтримувати в нормі захисні функції імунної системи. Рекомендується вести здоровий і активний спосіб життя і збалансовано харчуватися. Слід мінімізувати негативні емоції і уникати стресових ситуацій.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: