Маленькі бородавки: від чого з’являються, як прибрати

Існують освіти на тілі, які кріпляться на тілі тонкою ніжкою. Ці утворення отримали назву — папіломи (бородавки). Залежно від шкіри, маленькі бородавки на тілі можуть бути різного кольору. Новоутворення на тілі — це вирости слизової оболонки у вигляді огрубілих, шорстких вузликів. У більшості випадків вони є доброякісними, і вважаються більше зовнішнім недоліком, ніж проблемним недугою.

Маленькие бородавки: от чего появляются, как убрать
Розростання бородавки на тілі може відбуватися через травмування колись однієї папіломи.

Характеристика типу і виду

Розрізняють кілька типів папілом. Одні освіти з’являються на пальцях рук, а інші на обличчі, здавалося б, абсолютно різні за зовнішнім виглядом, але діагноз один — бородавка. Найчастіше виникають саме дрібні бородавки на тілі, хоча і великі, помітні неозброєним оком освіти теж зустрічаються. Дивлячись на деякі папіломи, можна навіть не відразу зрозуміти, що це бородавка.

Характеристика бородавок
Тип Зовнішній вигляд Де утворюються
Звичайні Тілесні, шорсткі і щільні освіти Пальці, тильна сторона кисті, навколо нігтів
Підошовні Зовнішня схожість з мозолем Ступні
Пальцеподібні Довгаста форма Поблизу волосся на голові
Кондиломи Червонуваті, дрібні сосочки, іноді утворюють вирости Статеві органи, область заднього проходу
Ниткоподібні М’які, довгасті сосочки з нерівною поверхнею Вуха, шия, особа

Від чого з’являються?

Першою і головною причиною появи новоутворень на тілі є вірус папіломи. Але не варто панікувати, 90% населення — носії цього вірусу. Є безліч причин зараження цим вірусом. Це і прямий контакт з хворим, і зараження статевим шляхом, і використання речей зараженого. Також існує велика ймовірність зараження у саунах або басейнах. Інфекція проникає через садна, подряпини і маленькі ранки, тому у дітей наявність наростів буває набагато частіше.

Маленькие бородавки: от чего появляются, как убрать
Розростаються бородавочки по тілу через вірус ВПЛ, а так само наявності травм шкіри і слабкого імунітету.

Після потрапляння вірусу в організм, він може не відразу дати про себе знати.

Папілома може з’явитися значно пізніше, ніж буде занесений вірус, а симптомів взагалі можуть бути відсутніми. На прояв вірусу у вигляді наросту впливає ослаблення імунної системи, або гормональний збій. Психологічні розлади теж служать причиною новоутворення. Якщо з’явилася одна бородавка на обличчі, варто звернути увагу на інші частини тіла, не виключено, що нарости з’явилися і в інших місцях. Основні причини появи утворень на тілі:

  • знижений імунітет;
  • стрес;
  • перевтома;
  • порушення правил особистої гігієни;
  • хронічні захворювання:
  • тривале перебування під ультрафіолетом.

Вченими доведено, що деякі віруси папіломи викликають онкологічні захворювання. Тому не варто ігнорувати ситуацію, в якій з’явилися нарости, що дають відчуття свербежу або дискомфорту. Потрібно відразу ж звертатися до лікаря. У свою чергу, доктор проведе всі необхідні обстеження і вирішить, чи є загроза для здоров’я.

Як прибрати?

Позбавлення від бородавок полягає в комплексному видалення новоутворень з прийомом противовирустных коштів.

При появі нарости на шкірі, не варто поспішати його видаляти. Бородавки нерідко самі зникають, особливо у дітей. Але якщо все-таки прийнято рішення видалити заважає освіту, то в першу чергу потрібна консультація з лікарем. Відвідати дерматолога слід також у наступних випадках:

  • наріст болить;
  • бородавка виглядає по-іншому;
  • освіти розмножуються і збільшуються в розмірах;
  • присутнє відчуття дискомфорту.

Тільки досвідчений лікар може прибрати бородавки, самостійне видалення наростів часто призводить до їх розростання, і переродження в ракову освіта. Передбачено кілька варіантів видалення папілом, але найбільш результативним методом вважається видалення лазером. Можна ще припекти азотом, але це не так швидко і нешкідливо. Не можна забувати про те, що бородавки, які виглядають нешкідливо, ні в якому разі не можна здирати або дряпати.

Нарости видаляються і нетрадиційними способами. Настої, трави та інші народні засоби допоможуть позбутися від маленьких бородавки на тілі, обличчі, шиї або на губі. Наріст на пальці забирається соком молочаю або чистотілу, а ріпчаста цибуля допоможе позбутися від бородавки на руках. Настій з полину теж ставитися до народних методів позбавлення від папілом. Якщо регулярно протирати бородавки на пальці цим засобом, то через час буде видно результат. Перш ніж взятися за лікування, варто налаштувати себе, що лікування пройде успішно, адже чималу роль грає самонавіювання та надія на одужання.

Профілактика маленьких бородавок

У якості профілактичних заходів необхідна турбота про своє здоров’я. Зміцнення імунітету, дотримання власної гігієни і невикористання чужих особистих речей — головна запорука здоров’я. Крім цього, звичайно ж, не варто забувати про правильне харчування, і ухиленні від стресових ситуацій, адже зовнішні фактори сильно позначаються на самопочутті людини.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: