Підошовна бородавка: лікування як видалити, причини

Утворилася з клітин епітелію підошовна бородавка зовні виглядає як невеликий наріст. Вважається одним з найбільш неприємних шкірних проявів. До естетичного дискомфорту поступово додаються фізичні негативні симптоми: бородавки сверблять і викликають біль при ходьбі. Існує декілька їх різновидів, докладна інформація про яких представлена в таблиці.

Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
Підошовні бородавки — вірусне хвороба, яка буде доставляти фізичний дискомфорт при ходьбі.

Різновиди підошовних бородавок

Типи Короткий опис
Звичайні Зовні такі кондиломи нагадують бульбашки, приплюснуті зверху.
Підошовні Виникають на стопі або на підошві, на пальцях ніг. Великих розмірів. Часто на стопі з’являється одна кондилома великих розмірів, біля якої потім утворюється багато менших бородавочек.
Плоскі Новоутворення з невеликим діаметром (до 3-х міліметрів). Утворюються в підлітковому віці.
Гострокінцеві Виникають в районі слизових оболонок статевих органів, на ногах дуже рідко. Мають гостре основу.

Місця локалізації

Локалізуються підошовні бородавки на ногах, а саме — на підошві. Звідси і пішла назва новоутворення. Поява таких наростів викликає дуже неприємні фізичні відчуття — при ходьбі здається, що постійно наступаєш на дрібний камінчик голою стопою. Найчастіше з’являються нарости недалеко від пальців, на подушечках стопи, на п’яті.

Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
Зростання підошовних бородавок провокує вірус папіломи людини, яким можна заразитися побутовим шляхом.

Причини утворення

Поява підошовної бородавки викликано вірусним збудником. Цей вірус має близько 100 різновидів і після проникнення в організм довгий період може не проявляти себе, якщо імунітет сильний. При зниженні імунного захисту вірус негайно дає про себе знати. Інфікування вірусом папіломи людини зазвичай відбувається через побутові предмети. Причини виникнення наступні:

 • підвищена пітливість — у цьому випадку шкірний покрив стає рихлим і інфекційні мікроорганізми легко можуть в нього потрапити;
 • мікроскопічне травмування шкіри і слизових оболонок — різні тріщини і садна вважаються місцем, через яке проникає інфекція;
 • носіння невідповідної взуття — стопа постійно піддається тертю і травмується;
 • хронічні хвороби, що провокують порушення епітеліального покриву стоп — атеросклероз, цукровий діабет;
 • відвідування громадських басейнів і саун.

Фактори ризику

Коли вірусні бактерії потрапляють в шкірний покрив, вони вражають базальний шкірний шар. 90% всіх людей заражені вірусом папіломи. Заражені клітини розмножуються і виходять до верхніх шарів шкірного покриву. Локалізуючись в одному місці, бородавки виглядають як загрубілі шкіра. Ризик появи папілом зростає, якщо з’являються такі фактори:

Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
Заразитися підошовними бородавка можна при ослабленому імунітеті, контакті з носієм вірусу або поганій гігієні стоп.
 • постійне стресову напругу;
 • перевтома;
 • тривале безсоння;
 • відсутність особистої гігієни.

Небезпечні?

В першу чергу володар вірусу є джерелом зараження для оточуючих. При використанні закритого взуття часто виникають потертості, викликають сильний дискомфорт. Згодом все це може призвести до подальшого масового поширення підошовних бородавок. З часом новоутворення запалюються, що приносить сильний дискомфорт і ускладнює ходьбу.

Всупереч існуючому міфу, кондиломи не перетворюються в ракові новоутворення.

Симптоми і ознаки

Одними з головних симптомів кондилом на ступнях вважаються хворобливі відчуття при ходьбі і потовщена шкіра на стопі. Бородавки на підошві мають грубу поверхню, іноді — товсту і лускату з невеликими темними крапками всередині. Стрижень відсутня. Темні точки утворюються тромбированными капілярами. Деякі підошовні бородавчасті новоутворення мають сірий, жовтий та коричневий забарвлення і гладку поверхню.

Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
Підошовні бородавки провокують біль, свербіж і ороговіння ділянок стопи, де ростуть.

Папіломи локалізуються на тих місцях підошви, які схильні до максимального натисканні. Новоутворення іноді зливаються, перероджуючись у велику бородавку. Зовнішні ознаки кондилом на стопі наведені в таблиці:

Зовнішні прояви кондилом
Ознаки Прояви
Еластична поверхня На початковій стадії розвитку папілома нагадує глянсову бляшку. З часом вона ороговевает, грубіє і стає шорсткою. Часто люди приймають такі освіти за натоптиші.
Розмір Величина підошовної бородавки може варіюватися від декількох міліметрів до 2-х сантиметрів у діаметрі. Над поверхнею шкіри новоутворення підносяться на 3 міліметри. Форма округла.
Хворобливість Весь людський вага припадає на стопу. Бородавка таким чином розміщується у проміжку між кісткою і підошвою, що викликає ущільнення тканин. Тому ці новоутворення болючі, особливо у випадках, коли здавлюють нервові закінчення стопи.
Колір Як правило, бородавки пофарбовані в коричневий, жовтуватий або повністю білий колір.
Чорні крапки При знятті з бородавки грубої тканини на ураженій ділянці видно маленькі чорні точки. Вони утворюються за тромбування кровоточивих капілярів. Це — головний відмітний ознака бородавки від мозолів.
Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
Підтверджує діагноз підошовних бородавок результат дерматоскопічного аналізу.

Діагностика

За зовнішніми ознаками бородавки на підошві ноги легко сплутати з мозолем, що ускладнює діагностику. Щоб відрізнити натоптиш від бородавки, проводиться дерматоскопічне дослідження. Для зручності зовнішнього обстеження лікар може провести зняття ороговілого епітелію. Якщо шкірний малюнок на поверхні відсутня і видно чорні точки, це підтверджує діагноз підошовної бородавки.

Щоб виявити глибину і будова бородавки проводиться ультразвукове дослідження.

Консервативне лікування

Існують ліки для видалення підошовних бородавок, дія яких спрямована на боротьбу з вірусними проявами. Більшість препаратів можна придбати в аптеці без рецепта. Кожне засіб унікально і його вплив розраховане на різні види новоутворень. Тому медикаменти для лікування бородавок зможе краще підібрати лікар, ґрунтуючись на клінічній картині хвороби пацієнта. Лікувати новоутворення самостійно не рекомендується, так як це може привести до самих несподіваних негативних результатів.

Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
Потрібно пропити таблетки від ВПЛ, що вплине на сходження підошовних бородавок.

Які таблетки використовують?

Для лікування підошовних кондилом використовуються препарати і таблетки, які сприяють зміцненню імунної системи і перемагає негативні прояви вірусу. Широко використовуються в медицині «Циклоферон» та «Изопринозин». Останній, щоб вилікувати прояви вірусу, треба приймати протягом 14-ти днів по 2 таблетки 3 рази на день. Курс лікування повторюють двічі з 30-денним інтервалом. Результат можна помітити через 7-10 днів після початку лікування.

Лікарські форми у вигляді мазей

Успішно лікують хворобливі новоутворення на підошвах з допомогою мазей. Часто для позбавлення від бородавок використовується саліцилова мазь, яка володіє протизапальною дією, а також прискорює регенерацію епітеліального шару і є антисептиком. Також досить популярним у боротьбі з підошовними бородавками вважається крем «Віферон». Ліки надає імуностимулюючий ефект, прискорює відновлення шкірного покриву. Мазати пошкоджені ділянки шкіри треба 2 рази на день протягом декількох тижнів. Більш докладну інструкцію використання призначить лікар.

Подошвенная бородавка: лечение как удалить, причины
На ринку є безліч пластирів від підошовних бородавок, які заліковують і захищають уражені ділянки одночасно.

Пластир проти бородавок

Фармацевтичні фірми виробляють пластирі проти кондилом. Найкращий засіб — пластир «Салипод». Він вважається безболісним і високоефективним засобом, здатним видалити бородавку на нозі за короткий період. Щоб позбутися від невеликого новоутворення повністю, знадобиться від 7-ми до 14-ти днів. Під час лікування пластиром не можна залишати бородавку надовго відкритою, так як терапія в такому випадку буде неефективною.

Як видалити: сучасні методи

Слід знати, що папіломавірус, одного разу потрапивши в людський організм, залишиться там назавжди. Цей вірус не піддається повному лікуванню.

Якщо лікування бородавки на стопі консервативними методами не принесло бажаних результатів, вдаються до її видалення. Видаляти підошовну бородавку потрібно в клініці, так як самостійне видалення може призвести до негативних наслідків. Сучасні способи видалення підошовних кондилом умовно можна розділити на 3 частини:

 1. кератолиз — видалення клітин шкіри при використанні каталітичного речовини (саліцилова кислота);
 2. кріохірургія, внутриочаговая імунотерапія і лазерна терапія дозволяють прибрати новоутворення швидко і безболісно;
 3. видалення бородавки хірургічним методом.

Народні засоби

Лікування підошовних бородавок народними засобами зазвичай відбувається з використанням соку рослин і різних кислот. Широко відомий простий рецепт засоби від бородавок, який легко приготувати в домашніх умовах. Для його приготування необхідно взяти борошно, додати в неї оцтової есенції і замісити негусте тісто. Отриману суміш накладають строго на кондилому. Масі дати трохи підсохнути, надіти теплий носок і залишити на всю ніч. Для повного зникнення новоутворення достатньо 3-х процедур. З успіхом використовується свіжовичавлений сік чистотілу або часнику для позбавлення від кондилом. Щоб вивести новоутворення, на нього слід акуратно нанести сік, уникаючи попадання на здорову шкіру. Лікування народними засобами рекомендується проводити під наглядом лікаря.

Прогноз і профілактика

Більше 50% бородавок самоліквідуються. Як правило, підошовна бородавка добре піддається лікуванню, але часто виникають рецидиви. Яке саме новоутворення виникло і що з ним робити, відповість лікар. Швидкість одужання залежить від стану імунної системи. Профілактика повторного виникнення бородавок полягає в підтримці здорового імунітету, не останню роль грає і правильний догляд за ногами. Слід пам’ятати, що простіше уникнути зараження вірусом, ніж потім боротися з її проявами. Для цього потрібно як можна менше відвідувати громадські басейни і ванни. Особисту гігієну необхідно дотримуватися регулярно. Після відвідування вулиці треба обов’язково мити руки. Бажано використовувати зручне взуття.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: