Видалення підошовних бородавок: як позбутися

Серед різновидів всіх підошовні бородавки зустрічаються у 30% випадків. Сучасні медичні центри проводять видалення підошовних бородавок за допомогою класичної хірургії, хіміотерапії, апаратного впливу. Показаннями до видалення наросту є біль, відчуття дискомфорту при навантаженні на стопу, зміна кольору, розміру і форми, поява нових новоутворень.

Удаление подошвенных бородавок: как избавиться
Видалення підошовних бородавок — необхідний захід для усунення дискомфорту при русі.

Як позбутися від бородавок на стопі?

Бородавки на підошві ноги краще не залишати без уваги. Стопи щодня піддаються колосальним навантаженням, під час яких травмуються нарости, що може спричинити за собою перехід новоутворення у злоякісну форму. Причина появи хвороби — вірус папіломи людини. Вірус деформує клітини, змінюючи їх на генному рівні. Скупчення заражених клітин має вигляд грубої твердої шишки. Захворювання важко піддається лікуванню, часто після видалення трапляються рецидиви. Діагностику проводить лікар-дерматолог. Під час огляду важливо виключити захворювання зі схожими симптомами — меланому і фіброму, і призначити хворому відповідне лікування.

Медицина практикує такі методи видалення наростів:

  • кріодеструкція;
  • лазерна коагуляція;
  • електрокоагуляція;
  • радіохвильова хірургія;
  • хіміотерапія;
  • класична хірургія.

Кріодеструкція

Кріодеструкцією називають припікання підошовних бородавок низькотемпературним аплікатор з рідким азотом. У аплікатор поміщають діюча речовина і притискають його на 1-2 хвилини до наросту. Можлива поява хворобливих відчуттів, анестезію застосовують рідко. Блідий колір новоутворення вказує на успішне лікування. За 1-2 тижні наріст повинен відпасти, замість нього виникає пухир, який не можна мочити і потрібно обробляти антисептиком до повного одужання. Пізніше місце впливу заростає здоровою шкірою.

Успіх процедури визначає досвід лікаря. Ефективність обумовлена точним розрахунком глибини впливу: недостатня глибина призведе до повторного виникнення бородавки, більш інтенсивний вплив залишить рубець.

Шрамів після кріотерапії, за рідкісним винятком, не залишається. При бородавках на стопі проводиться кілька повторних сеансів кріодеструкції з періодичністю 1 раз в тиждень. Цей вид операції дуже популярний в боротьбі проти бородавок, у нього немає протипоказань, прийнятна вартість, практикується для видалення новоутворень навіть у дітей.

Удаление подошвенных бородавок: как избавиться
Лазерна коагуляція — тонке і безпечний засіб для усунення підошовних бородавок.

Лазерна коагуляція

В ході лазерної коагуляції лікар припікає заражені клітини, не зачіпаючи здорові тканини. Апарат дозволяє регулювати глибину впливу. Досвідчений хірург повністю ліквідує височину разом з коренем, що гарантовано виключає рецидиви. Операція триває кілька хвилин, не вимагає повторення. Перед припіканням знеболюють оперованих область маззю або ін’єкцією. Новоутворення видаляють шар за шаром до повної ліквідації. На місці дії утворюється скориночка, отпадающая самостійно в міру загоювання через 7-12 днів. Лазерний метод видалення підошовних бородавок відносно дорогий, але і більш результативний у порівнянні з іншими.

Електрокоагуляція

Називається електрокоагуляцією вплив на новоутворення високочастотного струму, пущеного по коагуляційної петлі. Тривалість впливу 10-60 секунд. Електричний струм випалює наріст і одночасно споює кровоносні судини, перешкоджаючи кровотечі. Процедура хвороблива, вимагає анестезії. Хороший результат лікування показує на неглибоких, маленьких розмірів бородавках. Після припікання залишається щільна кірка, гояться до 10-ти днів. Місце впливу щодня протирають антисептиком до повного відновлення. Електрокоагуляція — доступний за вартістю метод.

Радіохвильова хірургія

З допомогою спеціального апарату проводиться усунення бородавки шляхом впливу на неї пучком високочастотних радіохвиль. Клітини наросту випаровуються, навколишні здорові тканини не страждають. Місце припікання заживає 7-10 днів. Можливість утворення рубців після процедури мінімальна. Підошовна бородавка, віддалена радіохвильовим скальпелем, в 90% випадків з’являється знову.

Радіохвильова операція відноситься до дорогих процедур, володіє малою ефективністю — підошовна бородавка після видалення може вирости знову.

Хіміотерапія

Під хіміотерапією розуміють видалення наростів нанесенням на них спеціальних речовин на основі комбінації кислот. Широко відомі хімічні препарати «Феризол» і «Веррукацид». Їх компоненти, агресивно впливають на оброблювану зону, призводять до повної деструкції клітин і запускають процес всихання наросту. Речовини мають специфічний запах і можуть залишити опік, тому наносити їх слід точково на хворе місце, виключивши влучення на здорові ділянки шкіри. Цей спосіб допоможе прибрати бородавку за кілька процедур. Після дії хіміотерапії на шкірі іноді залишаються сліди — темні плями, які зникають через 1-2 місяці. Хімічні препарати дозволяють вивести нарости вдома або в умовах косметичного кабінету, але не гарантують видалення кореня новоутворення.

Хірургічне висічення

Хірургічне висічення підошовних бородавок застосовується при великому розростанні і наростах.

Найбільш травмонебезпечний і болісний з усіх перерахованих вище метод — хірургічне видалення, проводиться тільки в умовах клініки. Висіченню наросту скальпелем передує місцеве знеболювання уколом «Новокаїну або іншим анестетиком. Показання до хірургічного видалення:

  • гострокінцеві бородавки;
  • велика площа ураження;
  • численні нарости.

Під час вискоблювання новоутворення скальпелем існує ймовірність повторного інфікування пацієнта ВПЛ, внаслідок контакту з кров’ю, що тягне за собою появу нових бородавок. Рана зашивається, післяопераційні шви знімають приблизно через тиждень. Догляд після видалення включає обробку рани розчинами антисептиків і щоденну перев’язку до зняття швів. Якщо стопа після операції болить, можна випити знеболюючу пігулку. Можливо поява рубців на місці висічення. Рухову активність пацієнта до зняття швів варто обмежити.

Медикаментозний спосіб видалення підошовних бородавок

Дія медикаментів на вогнище захворювання обумовлено противірусну, протигрибкову, антисептичну і відлущуючими ефектами. Найбільш популярні засоби — «Саліцилова мазь», «Оксолінова мазь», «Віферон», «Риодоксол», допоможуть вивести бородавку за 3-4 місяці. На підготовчому етапі рекомендується зробити ножну ванночку і ретельно висушити стопи. Потім нанести мазь тонким шаром або зробити компрес на проблемні місця, згідно інструкції по застосуванню. Спосіб низько ефективний, не здатний ліквідувати наріст повністю.

Імуномодулятори допомагають прискорити процес одужання. Працюючи усередині організму, вони стимулюють імунну систему на активну боротьбу з вірусом папіломи людини. «Інтерферон» і «Пірогенал» застосовують у комплексній терапії бородавок. Народна медицина рекомендує такі види лікування: компреси з часнику, цибулі, настойки звіробою, змазування соком чистотілу і т. д.

Підошовні бородавки — складне захворювання, яке швидко позбутися від нього неможливо. Описані вище способи допомагають у видаленні наросту, але не свідчать про повне лікування недуги. Кращий засіб від підошовних бородавок — комплексний підхід у лікуванні. Пацієнту призначають прийом імуномодулюючих та противірусних препаратів, вітамінів груп А, Е і С, рекомендують видалити вже наявні новоутворення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua