Місячний посівний календар на серпень 2022

Місячний календар – незамінний помічник при плануванні робіт в саду і на городі. За допомогою нього можна вибрати найбільш підходящі дні для посівів і посадок різних видів овочевих культур, зелені, чагарників, дерев і квіткової флори в серпні 2022 року. Зеленим тоном виділені найефективніші дні, а червоним – самі небажані.

Місячний посівний календар на серпень 2022

Сприятливі дні  в серпні 2022 з посівного місячним календарем: 1,2,3,4,5,6

Несприятливі дні  в серпні 2022 з календарем садівника-городника: 11,12,15,16,20,21,25,26

Місячний посівний календар на серпень 2022 з дням

 • 1 серпня

Перша чверть в Діві. Один з найбільш вдалих днів серпня для посадки квітів – однорічних, дворічних і багаторічних.

День також підходить для вирощування овочевих культур, особливо з підземними плодами.

Успішно розвиватимуться посаджені плодові дерева і чагарники.

 • 2 серпня

Зростання місяця в Терезах. Сприятливий день для посівів і посадок. Дає хороший урожай плодів і насіння. Культури – гарбузове, пасльонові, бобові та хрестоцвіті. Всі коренеплоди і зелень. Дерева і чагарники.

Квіти – однорічні, дворічні, багаторічні, але особливо рожево-червоної гами. Кращий день в серпні для посадки троянд.

 • 3 серпня

Перша чверть в Терезах в цей день протегує всім овочевим культурам: пасльонові, гарбузові, хрестоцвіті і бобові. Особливо смачними і соковитими будуть плоди червоної гами: томати, перець, суниця, полуниця, редис, буряк, червона квасоля, капуста червонокачанна.

Один з кращих днів в серпні для посадки плодових дерев і чагарників.

Все, крім клубнелуковічних, квіти (однорічні, дворічні, багаторічні).

 • 4 серпня

Зростання місяця в Терезах сприяє благополучним посадкам і посіву найпопулярніших овочів: томати і огірки, баклажани і кабачки, боби, полуниця, суниця. Коренеплоди: морква, картопля, ріпа, редис, цибулю. Капуста – білокачанна, кольорова, савойська, брюссельська і брокколі. Всі види зелені.

Квіти – багаторічні та однорічні.

Чагарники і дерева, особливо сімейства розоцвітих: яблуні, груші, вишні, черешні, сливи, персики, мигдаль.

 • 5 серпня

Юна місяць в Скорпіоні – вельми плідний знак, один з кращих днів в серпні для посіву та посадки овочів і зелені. Забезпечить підвищену витривалість і врожайність. Покращує смакові якості пряної зелені і плодів з різким смаком або запахом: цибулю, часник, редька, редиска, хрін, імбир і всі сорти перцю. Артишок, гірчиця листова, петрушка, кріп, кардамон, крес-салат, чабер, щавель, черемша.

Благополучний день для посадки дерев, чагарників і квіткової флори, в тому числі бульбоцибульних квітів.

 • 6 серпня

Місяць в Скорпіоні продовжує зростати, сприяючи посіву та посадки овочів, квітів, дерев і чагарників. Сімейства гарбузових, пасльонових, хрестоцвітних, зернових і бобових. С’ёдобная і декоративна зелень.

Дерева і чагарники, особливо з кислими або в’яжучими плодами: айва, слива, гранат, ранетки, черемха, горобина, лимонник, агрус, смородина, жимолость.

Квіти: одне-дворічні, багаторічні і цибулинна-бульбові.

 • 7 серпня

Зростання місяця в Стрільці не допоможе формуванню соковитих плодів, зате сприятливий для посадки однорічної квіткової флори і низькорослих квітів для прикраси клумб: чорнобривці, ромашки, маргаритки, бегонія, шавлія блискучий, космея, майорець, петунія, гвоздика і ін.

Несприятлива обрізка і полив рослин.

 • 8 серпня

Перша чверть в Стрільці. Сприятливі посадки невеликих однорічних квітів, особливо синьо-блакитний палітри: лаванда вузьколиста, дзвіночок, лобелія, тирлич, нигелла, запашний горошок, сальвія, Феліція, агератум, брахікома, вербена, волошка, віола.

 • 9 серпня

Перша чверть в Козерозі. День, успішний для посіву та посадки баштанних: гарбуз, кабачок, огірок, пасльонових: баклажани, томати та перці. Коренеплоди: картопля, ріпа, редька, бруква, часник, цибуля. Капуста цвітна та білокачанна. Зелень пряна.

Квіткова флора однорічна.

Дерева і чагарники плодові та декоративні.

 • 10 серпня

Місяць росте в Козерозі. Рослини, посаджені в цей день, мають розвинену кореневу систему. Це один з кращих днів для посадки коренеплодів, передрікає рясний урожай підземних плодів: картопля, редис, редька, дайкон, лоба, турнепс, бруква, морква, буряк, хрін, цибулю, часник.

Пряна зелень. Однорічна флора.

Витривалими до перепадів температур будуть посаджені дерева і чагарники.

 • 11 серпня

Молодий місяць у Водолії. Невідповідний день для посіву та посадки. Допустимі: оранка, розпушування, підгортання, прополка і проріджування.

 • 12 серпня

Повний місяць у Водолії. День відпочинку і відновлення рослин.

 • 13 серпня

Місяць убуває в Рибах. Це не дуже ефективний день для посадок овочевих культур. Однак сприятливий час для розведення квіткової флори, найкрасивішими виростуть квіти білої гами, однорічні та багаторічні: білі айстри, хризантеми, гортензія, бегонія, бальзамін, годецію, иберис, Клеома, аліссум, гіпсофіла, лаватера, левкой, білі маки і петунії.

Бульбоцибульні: лілії, нарциси, тюльпани, проліски, гладіолуси, Пушкіна, кали.

 • 14 серпня

Зменшення місяця в знаку Риб. У овочевих культур, посаджених в цей день, буде нормальний урожай, але малопридатні для зберігання.

Успішні посадки однорічної і багаторічної флори. Бульбові і цибулинні квіти.

 • 15 серпня

Остання чверть в Овні. Невдала дата для посадок і посівів.

Особливо небажана зрізка і підрізування (це може поранити рослини).

 • 16 серпня

Зменшення місяця в знаку Овна. Рекомендується відмова від садово-городніх робіт. Несприятливими є посіви, посадки, пересадки, вкорінення, пасинкування, полив і добриво.

 • 17 серпня

Остання чверть у Тельці. Сприятливий день для садово-городніх робіт. Посіви і посадки дають хороший урожай плодів і насіння, переважно низькорослих овочевих культур або схильних до вилягання: патисони, кабачки, гарбузи, дині, кавуни, баклажани, перець, помідори, огірки, боби, полуниця, суниця, кольорова і білокачанна капуста. Всі види коренеплодів.

 • 18 серпня

Місяць у Тельці убуває. Можна садити і сіяти культури, але переважно з надземними плодами: томати, огірки, перець, баклажани, квасоля, горох.

Зелень соковита і пряна. Листові овочі і капуста: кольорова, брокколі, брюссельська.

 • 19 серпня

Місяць у Тельці убуває, не знижуючи ефективність посівів і посадок овочевих культур: диня, гарбуз, кабачки, патисони, жовті томати, морква, буряк. Полуниця, суниця, ожина, малина.

Зелень, капуста, селера, щавель, салатний цикорій, шпинат, салат, рукола, всі види зеленої цибулі.

 • 20 серпня

Остання чверть в повітряному знаку Близнюків неефективна для посадок і посівів.

Цей день можна присвятити збірці овочів і коренеплодів, сприятливі заготовки на тривале зберігання, викопування бульб і цибулин.

 • 21 серпня

Місяць у Близнюках продовжує спадати. День ефективний лише для розпушування без поливу, обрізки вусів у суниці, видалення порослі та пріщіпок.

 • 22 серпня

Остання чверть в Раку, незважаючи на фазу, досить продуктивна для посадок найсоковитіших овочевих культур: гарбузове, баштанні. Патисони, кабачки, гарбузи, кавуни, дині, огірки. Зелень, капуста листова і кольорова.

 • 23 серпня

Місяць убуває в Раку. Сприятливо замочування і пророщування насіння, щеплення, полив, добриво, заготівля компосту.

Садити і сіяти можна овочі та зелень з нейтральним смаком: селера, шпинат, салат, спаржа, огірки, боби, баклажани, патисони, кабачки, гарбуз, капуста цвітна, капуста брюссельська і брокколі.

 • 24 серпня

Місяць у Раку убуває. Садити і сіяти можна невеликі овочеві і ягідні культури: томати, огірки, боби, суниця, полуниця, лохина. Селера, кріп, петрушка, шпинат, салат, огіркова трава, капуста савойська, брюссельська, брокколі, цвітна.

 • 25 серпня

Місяць убуває в знаку Лева. Несприятливий час для посівів і посадок. Не рекомендується також полив, добриво і підгодівля.

 • 26 серпня

Старіюча місяць у Леві – ще один несприятливий день для зростання і розвитку рослин. Однак зрізані в цей день квіти будуть довго радувати в букетах і краще збережуться при транспортуванні.

 • 27 серпня

Новонароджена місяць в Діві – хороша для посадки невеликих квітів-одноліток.

 • 28 серпня

Місяць в Діві набирає силу. Сприятлива посадка і посів овочевих культур з невеликими плодами: квасоля, горох, соя, суниця, полуниця, виноград, огірки, томати та перці. Коренеплоди: цибуля, часник, редиска.

 • 29 серпня

Перша чверть в Діві. Вдалий день для посадки коренеплодів: картопля, морква, ріпа, редька, редиска, бруква, пастернак, лоба, дайкон і ін.

Бульбові і цибулинні квіти.

Знову ефективні посадки плодово-ягідних дерев і чагарників.

 • 30 серпня

Місяць росте в Терезах. Садити і сіяти можна самі традиційні овочі, гарбузове та пасльонові, а також кучеряві й вусаті: огірки, гарбузи, кабачки, патисони, полуниця, виноград, горох, квасоля, соя, арахіс.

День сприятливий для всієї квіткової флори і посадки плодових дерев і чагарників.

 • 31 серпня

Перша чверть в Терезах. Хороший день для посіву та посадок сімейства бобових, гарбузових і пасльонових. Небажані щеплення і прищіпки.

Флора: однорічна, дворічна, багаторічна. Бульбоцибульні квіти червоно рожевої гами: гладіолус, пізньоцвіт, цикламен, рожевий ірис, лікоріс, амариліс, гиппеаструм, кливия, неріне, тюльпан.

Плодові дерева сімейства розоцвітих: мигдаль, яблуня, черешня, черемха, шипшина, вишня, персик, абрикос.

Снисаренко Юля
zmorshki.in.ua