Перезавантаження для печінки: що може вивести її з ладу та як цього уникнути

Цей життєво важливий орган виконує безліч функцій, а тому потребує особливої уваги. У новорічні канікули печінки тим більше дістається чимало.

Перезавантаження для печінки: що може вивести її з ладу та як цього уникнути

  • Не користуйся ліками без нагальної потреби (консультуйся з лікарем!), особливо жарознижувальними. Якщо приймати частіше 3 рази на добу і довше 3-5 днів поспіль деякі препарати від головного болю або температури, можна завдати нищівного удару по печінці! Фітозасоби на основі мати-й-мачухи, живокосту та деяких інших рослин при тривалому застосуванні теж діють на неї не найкращим чином.
  • За святковим столом чергуй їжу та тости з танцями: активні рухи покращують кровопостачання печінки та активізують її роботу. Це допоможе уникнути застою жовчі та вбереже від жовчнокам'яної хвороби та холециститу.

Варимо, паримо, запікаємо

Перезавантаження для печінки: що може вивести її з ладу та як цього уникнути

Навіть здорова печінка важко сприймає деякі продукти (а тепер додай сюди новорічні канікули з нескінченними застіллями). Скажімо, не переносить смажені та жирні страви, гострі приправи (перець, оцет, гірчицю), копченості, консерви, соління, маринади, наваристі супи, плавлений сир, напої з льодом, кава, газування та алкоголь. Така їжа може призвести до жовчнокам'яної хвороби або гепатостеатозу. Це коли надлишок жиру, що надходить з їжею, відкладається в клітинах печінки і виводить її з ладу, викликаючи жирову дистрофію.

  • Найчастіше включай у меню овочі (особливо моркву, кабачки, гарбуз), крес-салат, обліпиху, зелений чай. Не забувай про морепродукти та морську рибу (тільки не жирну). Відварена, заливна або запечена після відварювання, у вигляді котлет, фрикадельок і суфле, вона багата на ліпотропні речовини, які допомагають печінковим клітинам звільнятися від жиру і активніше здійснювати детокс.
  • Налягай на білкові омлети, приготовані без жовтка, знежирений сир та молочно-кислі продукти. Поряд з ліпотропними речовинами в них міститься багато легкозасвоюваного кальцію, що сприяє лужній реакції жовчі – у цьому випадку вона краще виводить токсини з організму і не випадає в осад у вигляді каменів у жовчному міхурі.
  • Їж потроху, але часто, а на ніч випивай склянку кефіру або з'їдай баночку йогурту.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua