Квіткотерапія, візуалізація, сміхорога: незвичайні методи лікування, які працюють (доведено вченими)

До свого здоров'я треба ставитись серйозно. Хто з цим сперечатися? Але бувають моменти, коли на допомогу офіційній медицині приходять нетрадиційні методи, наприклад, сміхорог, візуалізація або кольоротерапія, які багато хто вважає просто жартом. Але в кожному жарті, як відомо, є частка істини.

Квіткотерапія, візуалізація, сміхорога: незвичайні методи лікування, які працюють (доведено вченими)

Тоді Казінс розробив систему оздоровлення. В її основі – прийом вітаміну С, позитивне мислення та сміх (Казінс щодня дивився комедії та читав гумористичні книги, щоб заряджатися позитивними емоціями). «Я прийшов до несподіваного відкриття: сміх має анестезуючий ефект, — зазначав згодом журналіст. — Лише після 10 хвилин веселощів біль зникав як мінімум на 2 години». Неймовірно, але факт: незважаючи на невтішні прогнози лікарів, Казінсу вдалося перемогти хворобу.

Сміятися дозволяється

Квіткотерапія, візуалізація, сміхорога: незвичайні методи лікування, які працюють (доведено вченими)

Втім, те, що сміх — чудові ліки, помічено давно. Ось тільки 5 основних причин, щоб частіше знаходити привід для веселощів.

 1. Сміх зміцнює імунітет, покращує стан серцево-судинної системи, нормалізує тиск у гіпертоніків та впливає на рівень цукру в крові.
 2. Будь-який сміх змушує напружувати та розслаблювати м'язи живота – гарна гімнастика для преса.
 3. Кожна смешинка в душі стимулює кровопостачання серця та головного мозку.
 4. У людини, що сміється, розслабляються напружені м'язи спини, шиї. Особливо у тих, хто змушений довго сидіти перед монітором комп'ютера.
 5. Сміх допомагає забути про печалі, позбавляє стресу та депресій, дозволяє підтримувати не тільки відмінну душевну, а й хорошу фізичну форму.

Квіткотерапія, візуалізація, сміхорога: незвичайні методи лікування, які працюють (доведено вченими)

Чи може візуалізація (подання чогось) впливати на наше самопочуття? Да може! Вчені з Великобританії довели це ще 10 років тому, розділивши 80 жінок, які страждають на рак грудей, на дві групи. Усім пацієнткам призначили традиційне лікування (гормонотерапія, «хімія» та/або мастектомія), а учасниці першої групи додатково виконували завдання на візуалізацію. Під час експерименту жінки неодноразово проходили різноманітні обстеження. В результаті було відмічено: у пацієнток «групи візуалізації» виявилося більше активних T-клітин імунної системи, які знищують будь-яких «чужоземців», у тому числі ракові клітини, і тим самим здатні гальмувати зростання пухлини. Простіше кажучи, у жінок, які уявляють, що їхній імунітет бореться із «загарбниками», він справді працював активніше, ніж у інших учасниць дослідження. І що яскравіше представниці «групи візуалізації» підключали уяву, то краще були їхні показники (настрій, самопочуття, результати аналізів). Звісно, варто розуміти, що візуалізація не замінить основного лікування. Швидше, це доповнення до тих препаратів та процедур, які призначають лікарі.

Квіткотерапія, візуалізація, сміхорога: незвичайні методи лікування, які працюють (доведено вченими)

Хромотерапія, або кольоротерапія, існує вже понад 4 тисячі років. Стародавні єгиптяни та греки використовували різні кольорові елементи – мінерали, кристали – для лікування тіла та душі. Вони навіть будівлі проектували з урахуванням кольору та світла, вважаючи, що це може сприяти доброму самопочуттю. Сьогодні цьому є наукове пояснення: світло, яке ми бачимо, можна розкласти на різні колірні відтінки, кожен з яких має власну довжину хвилі та енергію і по-своєму впливає на нервові клітини головного мозку. Тому, спираючись на принципи кольоротерапії, можна змінити особистий життєвий простір на краще.

 • Червоний колір заряджає бадьорістю та енергією, підвищує креативність. Настільна лампа з червоним абажуром або квітковий горщик червоного кольору у вітальні підніматимуть настрій та підтримуватимуть розумову діяльність на належному рівні.
 • Рожевий заспокоює нервову систему та зменшує агресію. Можливо, тому він так любимо прекрасною половиною людства.
 • Помаранчевий м'якіший колір, ніж червоний, але так само стимулює енергію та творчу активність.
 • Жовтий має антидепресивний ефект, позбавляє від втоми та сонливості. “Сонячні” штори, меблі або килимок зроблять кімнату світлою, радісною, а також розширять простір.
 • Зелений добре налаштовує на релакс. Крім того, цей колір активізує імунну систему, точніше вилочкову залозу (тимус), яка виробляє Т-клітини.
 • Блакитний та синій вважаються спокійними квітами. Тільки не перегинайте палицю: їх надлишок пригнічує нервову систему, знижуючи активність. Щоб збалансувати їхній вплив, додай трохи яскравих акцентів.
Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua