Вчені розвіяли міф про користь знежирених продуктів

Останні 40 років нам твердили, що жирні молочні продукти підвищують рівень холестерину та ймовірність зіткнутися із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ). Але тепер молочні жири виправдали.

Вчені розвіяли міф про користь знежирених продуктів

Міжнародна група вчених оцінювала споживання молочних жирів серед 4150 шведів віком 60 років (медики регулярно вимірювали рівень певної жирної кислоти у крові добровольців). За випробуваними спостерігали протягом 16 років, щоб визначити частоту інфарктів, інсультів та інших серйозних порушень кровообігу. Виявилося, що з високим рівнем жирних кислот (що свідчить про високому споживанні молочних жирів) мали найнижчий ризик ССЗ.

Вчені розвіяли міф про користь знежирених продуктів

Потім вчені звірили отримані результати з 18 іншими дослідженнями, в яких було задіяно майже 43 тис. осіб із США, Данії та Великобританії, — дані про користь та безпеку молочних жирів для серця також підтвердилися.

Дослідники зосередилися на Швеції, тому що споживання молочних продуктів у цій країні є одним із найвищих у світі, а отже, на цій вибірці можна легко простежити вплив цих продуктів на серцево-судинну систему.

Втім, вчені давно кажуть, що збалансоване харчування може суттєво покращити стан серцево-судинної системи та запобігти багатьом захворюванням. Що корисно включити до щоденного меню — розповідає кардіолог.

Захарченко Кристина
zmorshki.in.ua