До якого лікаря йти з прищами: дерматолог, гінеколог, ендокринолог

Висипання прищів на обличчі мало кому принесуть задоволення, від них всі хочуть позбутися. Для цього краще всього звернутися до лікаря, особливо якщо висипання є наслідками захворювань внутрішніх органів. Тільки фахівець зможе поставити правильний діагноз і почати терапію, яка і позбавить людину від прищів.

К какому врачу идти с прыщами: дерматолог, гинеколог, эндокринолог

Коли треба до лікаря?

Дерматологи стверджують, що лише близько п’яти відсотків прищів на тілі з’являються із зовнішніх причин, основну масу вугрів і акне викликають порушення функціонування внутрішніх органів. Що б не було виною появи висипань, слід звернутися з прищами до лікаря, якщо спостерігаються такі симптоми:

  • поява гнійних вугрів на обличчі, спині і грудях;
  • утворення прищів на руках, сідницях, лобку;
  • виникнення червонуватою висипки мовою;
  • болючих червоні папули на волосяній частині голови;
  • головний біль;
  • нетипові виділення у жінок;
  • болі в області живота;
  • підвищена температура;
  • нудота і блювання.

Експерти стверджують, що висипання можуть з’являтися від незадоволеності собою, депресії частих спалахів гніву.

До якого фахівця звертатися?

Домашні методи лікування висипу не завжди виявляються ефективними.

Коли з’являються проблеми з висипаннями на шкірних покривах, людина намагається впоратися з ускладненням сам. Він застосовує косметичні засоби від прищів, пробує кожне домашнє засіб і рецепти з інтернету. Якщо справа пов’язана з жирністю шкіри або браком догляду, такі дії допомагають. Але дуже часто висип посилюється. Все говорить про те, що потрібно йти до лікаря, тільки сам пацієнт не зможе визначити, до якого саме. Тому завжди потрібно першим відвідувати дерматолога, який встановить діагноз і почне лікування або відправить хворого до іншого фахівця.

Дерматолог

Лікар оглядає пацієнта, проводить опитування про спосіб життя, шкідливі звички, уподобання в харчуванні. Обов’язково призначає аналіз крові, загальний і біохімічний, при необхідності бере зішкріб з шкіри. На підставі лабораторних досліджень проводить лікування або направляє хворого до іншому експерту. Візит до цього лікаря повинен бути першим і основним, якщо людина хоче повністю позбавитися від прищів.

Ендокринолог

При появі вугрового висипу необхідно звернутися до ендокринолога.

Внутрішні прищі, в тому числі і дуже болючих, розкажуть фахівця про проблеми з метаболізмом, порушення функцій залоз внутрішньої секреції виявляється вуграми на спині або на щоках, про труднощі роботи наднирників свідчать гнійники на підборідді. Не обійтися без обстеження і у цього лікаря, без них неможливо встановити правильний діагноз і почати лікування.

Гінеколог

Відвідування гінеколога є необхідним для кожної жінки, але він теж лікує прищі. Особливо якщо у дам з’явилися вугрі на підборідді або висипання на лобку або сідницях. Найчастіше це пов’язано з дисфункцією статевої системи і гормональними порушеннями. Тісна білизна теж може бути причиною прищів. Фахівець після досліджень призначить необхідну терапію по усуненню захворювання.

Гастроентеролог

Дуже часто прищі на обличчі виникають із-за патологій шлунково-кишкового тракту. Висипання на носі викликані станом шлунка і збоями в роботі підшлункової залози, акне на лобі сигналізують про проблеми з тонким або товстим кишечником. При вуграх в області рота страждає травний тракт, а прищики біля куточків губ свідчать про хворобу дванадцятипалої кишки. Лікар не тільки встановить діагноз, призначить лікування, але ще й підкаже правильну дієту і режим дня.

Інфекціоніст

Лікар встановить точний діагноз при підозрі на інфекційне захворювання.

Вугровий висип з’являється при деяких інфекційних захворюваннях, і не обійтися без спеціаліста з інфекційних хвороб при ураженні шкіри, яке називається демодекоз. Звернутися до нього треба тому, що ця недуга викликає підшкірний кліщ, позбутися якого самостійно дуже складно. При появі великих червоних прищів на носі і підборідді, які часто зливаються, потрібно піти саме до інфекціоніста.

Висновки по темі

Дерматолог обов’язково порадить, до якого саме лікаря слід звернутися пацієнту з приводу прыщевой висипки. При висипаннях допоможе косметолог, фахівець з вугрів і комедонам. Боротьба з прищами включає в себе ще і правильне харчування, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі і відмова від шкідливих звичок. Обов’язковою повинна бути звичка проходити медогляд кожен рік, для виявлення патологій внутрішніх органів.

загрузка...
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
zmorshki.in.ua