Як прибрати шрами від прищів: мезотерапія, пілінги, озон

Висипання на тілі та обличчі, особливо гнійні, залишають рубці. Усунути шрами від прищів медикаментозними засобами проблематично. Таким чином вдається позбутися від плям невеликої величини, які сформувалися недавно. Ефективні процедури в салоні із застосуванням різної апаратури. У важких випадках, коли іншими методами неможливо вирівняти шкіру, призначається хірургічне втручання. Підібрати оптимальний спосіб видалення шрамів на тілі після прищів допомагає дерматолог.

Как убрать шрамы от прыщей: мезотерапия, пилинги, озон

Причини появи

Вибоїни або рубці після прищів — не рідкість, особливо якщо пацієнт постійно розчісує утворилися вугри. На формування шрамів на обличчі впливають наступні фактори:

  • ультрафіолетове вплив на епідерміс у місці освіти прищика;
  • грибкове зараження;
  • тривала відсутність терапії або неправильне проведення лікування;
  • видавлювання прищів.

Після дозрівання прищика гнійна рідина виходить назовні, внаслідок чого на шкірному покриві залишається виїмка, яка називається кратером. Щоб вона затягнулася, необхідна сполучна тканина, яка виробляється за допомогою колагену. Якщо з якихось причин його недостатньо або, навпаки, занадто багато, то відбувається збій, з-за чого з’являються шрами.

Рубці від акне часто залишаються при гнійному перебігу патології або формуванні великих прищиків. У таких випадках шрами не зникають у людей протягом усього життя.

Різновиди

Фахівець визначає тип рубців у пацієнта і призначає лікування.

Після прищів у людини шрамики відрізняються, що залежить від різних факторів. У деяких пацієнтів утворюються малопомітні рубці, які незабаром самостійно зникають. Інших турбує великий шрам, який доставляє косметичний дискомфорт. Усунути шрами після прищів вдається після визначення їх типу, що представлені в таблиці:

Вид Особливості
Гіпертрофічний Є наслідком надмірної вироблення колагену
Рубці виступають над верхнім шаром епідермісу
Атрофічний Проявляється при нестачі колагену
Пошкоджену ділянку не в змозі зрівнятися з шкірним покривом
Такий шрам іменується ямкою
Келоїдний Найбільш помітні, оскільки мають нерівні межі
Пофарбовані в червоний або темний колір
На обличчі подібні плями від прищів спостерігаються рідко

Що робити і як лікувати?

Особливості мезотерапії

Метод ефективно використовується для усунення нерівностей на обличчі.

Якщо фіксуються рубці від прищів на обличчі, то варто звернутися до лікаря, який допоможе усунути проблему. Нерідко прописується ця маніпуляція, суть якої полягає у введенні колагену під епідерміс. Також пацієнту показано підшкірне застосування гіалуронової кислоти або жирової тканини хворого. Завдяки такій методиці вдається усунути дрібні шрами, а також позбавитися від великих ямок.

Лазерна терапія

Боротися проти рубці від акне вдається за допомогою впливу променя лазера. Ця процедура іменується лазерної шліфуванням і відрізняється найбільшою результативністю. Завдяки методиці вдається вирівняти шар шкірного покриву і усунути дрібні шрами. Після процедури потрібно протягом 14 днів уникати ультрафіолетового впливу на шкіру. У лазерного пілінгу є деякі недоліки, а саме:

  • висока вартість;
  • поганий зовнішній вигляд шкіри в першу добу після маніпуляції;
  • почервоніння і набряклість, які незабаром самі проходять.

Якщо на епідермісі фіксуються великі ямки після прищів, то може знадобитися кілька сеансів лазерної шліфовки.

Глибока і алмазна дермабразія

Під час маніпуляції пацієнт відчуває легку біль.

При процедурі спеціаліст допомогою спеціального апарату очищає верхній ділянку шкірного покриву, на якому утворилися шрами на тлі прищів. На кінці пристосування є особливі щіточки. Маніпуляція не з приємних, тому під час проведення пацієнт відчуває дискомфорт і легку хворобливість. Дермабразія позбавляє людину тільки від невеликих шрамів.

Рідше застосовується алмазна корекція стан епідермісу, при якій застосовується спеціальна насадка, покрита пилом алмазів. Мікрочастинки безболісно впливають на уражені зони, при цьому ефективно усувають шрами. Така методика відрізняється високою вартістю, тому не кожен хворий здатний її собі дозволити для усунення рубців, що виникають після прищів.

Популярні пілінги

Найбільш поширеним є хімічний, який полягає в лущенні верхнього шару шкіри з застосуванням хімічних компонентів. Оптимальний засіб підбирає лікар, але найчастіше застосовується трихлоруксусная кислота, саліцилова або гліколева. Одночасно під час маніпуляції усуваються деякі ділянки рубцевої тканини.

Нерідко застосовується феноловий пілінг, який відрізняється кращим впливом на більш глибокі ділянки шкірного покриву. Така маніпуляція прописується виключно пацієнтам зі світлим типом шкіри. При цьому під час лікувальних процедур вдається прибрати не тільки шрами після з’явилися прищів, але і зморшки або інші шкірні дефекти.

Суть ін’єкцій філлеров

Для збереження ефекту введення препарату необхідно виконувати систематично.

Якщо після прищів спостерігається нерівна шкіра обличчя, то зрівняти її можливо за допомогою уколів з гіалуронової кислотою або колагеном, які вводять в утворені ранки. Маніпуляції виконуються регулярно, оскільки склад часто швидко розсмоктується. Ефект після процедур зберігається протягом 1-2 років, потім шрами можуть проявитися знову.

Для кращої результативності виконувати ін’єкції рекомендується після лазерної шліфовки.

Нидлинг-терапія

Якщо в домашніх умовах не вдалося позбутися від вугрової висипки і виникли на її місці шрамів, то усунути з’явилися сліди можливо таким методом. Прибрати нерівності шкіри допомагає стимуляція виробництва колагену. Маніпуляція виконується титановими голками, які впливають на глибокі шари дерми. Після процедури організм запускає вироблення еластинових і колагенових волокон, внаслідок чого шрами пропадають.

Лікування озоном

Спосіб застосовується для усунення маленьких і свіжих шрамів.

Щоб не з’являлися рубці після акне і вугрів, користуються цією терапевтичної методикою. Озонотерапія спрямована на стимуляцію струму крові в проблемних ділянках, після чого запускаються механізми відновлення. Така процедура здатна допомогти позбутися рубців невеликої величини, які тільки сформувалися. Виконати видалення великих шрамів, що виникли після вугрів, таким способом неможливо.

Хірургічне втручання

Якщо маска для обличчя, препарати та інші консервативні методи не в змозі усунути сформувалися рубці, то призначаються радикальні способи лікування. Впоратися з проблемою допомагає субцизия, суть якої полягає у висіченні фіброзної тканини під рубцевої. Методика відрізняється меншою травматичністю, при цьому допомагає впоратися навіть з великими шрамами.

Коли фіксується горбиста шкіра обличчя, то проводиться хірургічне висічення шрамів, після чого хірург ушивает краю тканин, роблячи косметичний шов. Маніпуляція виконується за допомогою місцевого наркозу, але в запущених випадках можлива загальна анестезія. Впоратися зі шрамами після прищів вдається за допомогою пересадки шкіри пацієнта. Надалі, щоб вирівняти тон і поверхню шкіри, використовується дермабразія.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: