Чубчик і прищі: види, причини появи, що робити

Незалежно від того, як змінюється мода на зачіски, чубчик залишається фаворитом. Вона допомагає скоректувати форму обличчя і приховати недоліки. Приймаючи рішення відростити чубчик, варто врахувати наслідки для шкіри. Особливо це стосується жирного та комбінованого типів. Прищі з-за чубчика проблема, з якою стикаються всі дівчата. Падають на лоб волосся впливають на стан дерми і сальних залоз. Для того щоб позбутися від недосконалостей, необов’язково відразу зістригати чубок. Для початку варто змінити систему догляду, а також застосовувати агресивні антибактеріальні косметичні засоби.

Челка и прыщи: виды, причины появления, что делать

Причини появи прищів

На шкірі обличчя знаходиться безліч сальних залоз, які відповідають за вироблення себума. Це шкірне сало становить ліпідну мантію. Вона бере участь у терморегуляції, захищає від агресивного впливу сонячного, обмежує діяльність бактерій. Коли порушується робота залозистого апарату, жиру виробляється більше і сальні протоки забиваються. В них розмножуються патогенні бактерії, які є основною причиною появи вугрової висипки.

До факторів, що впливає на появу на лобі відносять:

  • спадковість;
  • недостатню гігієну;
  • догляд, не призначений для цього типу шкіри;
  • неправильне харчування;
  • гормональні порушення.

Волосся на лобі не дають дермі «дихати», порушують терморегуляцію і роботу сальних залоз. Через недотримання правил гігієни дрібні частинки пилу і бруд з волосся змішуються з шкірним салом, забивають пори і стають поживним середовищем для патогенних мікроорганізмів. Для збереження здоров’я шкіри варто приділити увагу адекватній турботі про неї і змінити догляд за волоссям.

Види прищів і їх прояви

Челка и прыщи: виды, причины появления, что делать
Чубчик -може спровокувати появу прищів на лобі.

З-за чубчика найчастіше буває вугровий висип. Вугри можна розділити на відкриті і закриті. Вони утворюються, коли сальна залоза закривається сальної пробкою. Відкриті комедони називають чорними крапками. В закупореній порі шкірний жир твердне, окисляється і чорніє. Закритий їх вид відрізняється ураженням глибоких частин пори, внаслідок чого утворюються горбки або просянки.

«Чорні» і «білі» комедони можуть запалюватися і на їх місці з’являються пустули. Через розмноження в забитій порі бактерій відбувається накопичення в протоці залози гною, расплавляющего прилеглу тканину. Гнійничок виникає вже в кінці цього процесу. Після виходу гною, на місці ураженої ділянки дерми, в залежності від глибини патологічного процесу, залишається пляма або рубчик.

Чубчик провокує появу підшкірних прищів (папул). Ці болючі шкірні висипання виникають при запальному процесі в нижніх шарах дерми. Вузлики не мають гнійної головки, виступають над поверхнею шкіри. Їх колір може бути від блідо-рожевого до синюшного. Залишають після себе глибокі рубці.

Видавлювати прищі на лобі не можна. Механічний вплив спричинить за собою пошкодження більш глибоких шарів дерми і поява рубців.

Що робити, якщо з-за чубчика з’явилися прищі?

Челка и прыщи: виды, причины появления, что делать
Якщо прищі все таки з’явилися потрібно частіше мити чубок.

Що позбутися від акне, спровокованих чубчиком, варто дотримуватись деяких правил:

  • Змінити догляд за волоссям. Мити чубок потрібно кожен день, сушити її необхідно холодним повітрям. Не використовувати продукти для стайлінгу, що вимагають розпилення.
  • Посилити турботу про шкіру. На лобі шкірні покриви жирніше, що потрібно враховувати при підборі косметичних засобів. Денний крем повинен бути легким, бажано спеціалізованим з антибактеріальними компонентами. Ретельне регулярне очищення шкіри чола посприяє швидкому позбавленню від прищів.
  • Прибирати чубок так часто, наскільки це можливо. Заколюючи чубок на ніч можна контролювати роботу сальних залоз і давати шкірі «дихати».
  • Не користуватися декоративною косметикою. Не використовувати тональний крем для шкіри чола, так як він призведе до накопичення більшої кількості забруднень.
  • Скорегувати харчування. Вживання надмірної кількості солодкого і мучного негативно впливає на здоров’я дерми.

Якщо самостійно вирішити проблему не вийшло потрібно звернутися до професійного косметолога для проведення комплексу апаратних процедур або провести медикаментозну терапію. Важливо розуміти, що ефект від такого лікування може бути тимчасовим і, якщо висипань стає багато або вони рецидивують після курсу комплексного лікування, варто задуматися про те, щоб змінити зачіску і обстригти чубок.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: