Прищ під оком: причини виникнення, що робити

Така патологія, як прищ під оком негативним чином відбивається на якості життя людини. Так як в цьому місці шкіра дуже делікатна, дефект викликає сильні больові відчуття. Шкірне захворювання є неприємним косметичним явищем, хворому важливо пам’ятати, що причиною може служити небезпечний внутрішній недугу. Якщо під оком періодично вискакує прищ, необхідно відвідати лікаря, пройти діагностику і знайти фактор, що стимулює появу.

Прыщ под глазом: причины возникновения, что делать

Причини виникнення

Вплив на організм таких факторів, як поганий догляд за шкірою обличчя, збої в роботі залоз, нирок і печінки, слабкий імунітет, дефіцит вітамінів і патології ШЛУНКОВО-кишкового тракту, алергія, гормональний дисбаланс. Гнійні прищі під очима підхоплюються внаслідок тривалого часу в несприятливих умовах, в тому числі запилених, забруднених приміщеннях та ігнорування правил особистої гігієни. Офтальмолог може виявити фактор, що стимулює розвиток недуги візуально при особистому огляді.

Якщо прищик виліз в області ока, не можна намагатися видавити його самостійно. Гній може потрапити в кров і викликати небезпечне зараження.

Види і прояви патології

Всі шкірні захворювання відрізняються. До найпоширенішим відносять ячмінь, фурункул, просянки, халязіон, жировик. Симптоматика у кожного виду патології індивідуальна. Найчастіше людина помітить на шкірі невеликий горбок червоного кольору, по мірі розвитку патологічного процесу повіки будуть хворіти і свербіти. Можлива поява гною. До супутніх симптомів можна віднести болі в голові, високу температуру, надмірне виділення слізної рідини. Якщо прищ сильно опух, необхідно негайно звернутися до медиків. Тільки після візуального огляду і результатів аналізів, лікар зможе підібрати правильну терапію.

Зовнішні прояви і стимулюючі чинники
Прояви Причини виникнення
Дрібні освіти біля зорового органу Алергія на косметичні засоби
Механічні пошкодження
Грибкові інфекції і паразити
Бульбашкові висипання Демодекоз
Збої в роботі сальних залоз
Захворювання ендокринного типу
Патології ШКТ і печінки
Стрес
Білі прищі навколо очей, на вилицях і століттях Затримка рідини в організмі внаслідок неправильного харчування, шкідливих звичок, внутрішніх патологічних процесів
Ячмінь Інфікування волосяного фолікула
Запальний процес в оці

Білі прищі

Поява прищів може бути пов’язано з гормональним фоном.

Такі висипання називаються просянками. Вони не запалюються, всередині не розвивається стрижень з гнійним вмістом. Білі прищики маленькі, іноді міліуми мають жовтуватий колір. Запалення розвивається при пошкодженні цілісного покриву горбка. Цю патологію не потрібно лікувати, білі пупиришки поряд з очними яблуками не викликають больового синдрому, проходять самі по собі. Біла пляма під оком може з’явитися у людей різних вікових категорій як у дорослих, так і у дітей. Часто виникають у немовлят, після того, як нормалізується гормональний фон і вони зникають самі. Однак при бажанні косметичний дефект під правим або прищ під лівим оком легко забирається.

Червоні висипання

Часто така патологія на обличчі розвивається запалення. Халязіон може виникнути через закупорки канальців, які виводять секрет. Хвороби найбільше схильні люди середнього віку. Для захворювання характерне виникнення під шкірою нижнього або верхнього століття вузликів, які повільно розвиваються (до 7 мм). При халязионе хворого буде турбувати сльозоточивість і свербіж. Підшкірний горбок чинить тиск на очну рогівку, тим самим провокуючи розвиток астигматизму. Якщо захворювання вчасно не виявити, зростають ризики перетворення дефекту в кісту. Також червоні прищі часто є наслідком недолеченного ячменю.

Гнійний прищ

Такий вид утворень викликають ячмінь і халязіон, підліткові вугри. Причина розвитку патології — запалення в слізному мішку і на слизовій, зумовлені інфекційними захворюваннями, діабетом, стафілококової інфекцією, гормональними коливаннями. Прищики в області очей на правій стороні можуть говорити про патологічних процесах у печінці. Водянисті гнійничкові бульбашки є проявом демодекозу. У період дозрівання великий вугор проривається назовні відходить гній, після утворюється скориночка. Якщо скочив гнійний прищ біля ока або чола, періодично виникає знову і не хоче проходити самостійно, ігнорувати це не можна, так як будь-яке захворювання в запущеній формі може завдати відчутної шкоди здоров’ю, погіршити роботу очей.

Сучасні медичні методики допомагають швидко, ефективно і безболісно прибрати висипання у дорослого і дитини біля очного яблука за допомогою електрокоагуляції, лазерної хірургії та кюретажу.

Діагностика

Консультація офтальмолога необхідна.

Коли з’явився прищик, і він довго не проходить, для визначення вірного діагнозу необхідно звернутися за консультацією до офтальмолога. При необхідності окуліст може порекомендувати додаткове обстеження у вузькопрофільних фахівців. Після візуального обстеження і детального збору анамнезу, доктор призначить ряд необхідних діагностичних процедур, таких, як:

  • комп’ютерна візометрія і периметрія — оцінка якості зору;
  • біомікроскопія, офтальмоскопія — діагностика очного дна;
  • тонография — оцінка внутрішньоочного тиску;
  • ретинотомография — обстеження очних тканин;
  • біопсія та гістологія — докторові потрібно виключити онкозахворювання.

Що робити при розвитку відхилення?

Важливо пам’ятати, що самолікування може нашкодити хворому та ускладнити перебіг захворювання. Після діагностики, лікар підбере індивідуальну схему лікувальної терапії виходячи з причини, яка спровокувала виникнення патології. При перших проявах відхилення до застосування рекомендують антибактеріальні, противірусні препарати. Коли вискочив прищ близько очі, позбутися від нього допоможуть очні краплі, підшкірні ін’єкції, які потрібно робити безпосередньо у внутрішній горбок, мазі або фізіотерапія. В якості допоміжних методів застосовують народну медицину. Якщо консервативні методики не дають позитивних результатів у лікуванні, лікарі рекомендують оперативне втручання. Операцію проводять під місцевим наркозом, через маленький надріз на шкірі хірург витягує вміст прища.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями: