Прищі на обличчі при затримці місячних: що робити

Поява вугрової висипки характерно для передменструального періоду (ПМС). Однак затримка і прищі свідчать про перебудову або збої в організмі, до якої призводить стрибок рівня гормонів. Причиною змін на шкірі і в гормональному фоні може бути запалення, стреси, переохолодження, зміни в харчуванні, зміна клімату і навіть вагітність. Щоб усунути запалення і повернути регулярний цикл, необхідна консультація фахівця, а можливо і курс лікування.

Прыщи на лице при задержке месячных: что делать

Де зв’язок між затримкою і прищами?

Щомісяця жіночий організм проходить кілька стадій, протягом яких змінюється рівень основних статевих гормонів: естрогену і прогестерону. Їх концентрація в крові визначає не тільки функціонування яєчників і статевої системи, але і метаболізм, настрій і навіть стан шкіри. У передменструальний період спостерігається підвищення прогестерону. Такий стрибок викликає такі симптоми ПМС:

 • плаксивість і різкі зміни настрою;
 • тривожність;
 • накопичення рідини і набряки;
 • підвищення апетиту і тягу до солодкого;
 • діарею;
 • прищі.

Гормональний дисбаланс

Скачки ваги проявляються акне на тілі.

Затримка місячних на тиждень може спровокувати появу великої кількості висипань і стати приводом для паніки. Якщо місячні не йдуть 7 днів, це некритично, але при збої циклу на місяць необхідно записатися на обстеження до гінеколога. При затримки будь-якої тривалості рекомендована додаткова діагностика, що включає загальні аналізи, мазки та аналіз на рівень статевих гормонів. У разі виявлення патологічних змін ставлять діагноз — дисменорея. Це захворювання викликають різні фактори:

 • стрес;
 • нездоровий спосіб життя;
 • анорексія або ожиріння;
 • шкідливі звички;
 • запальні захворювання органів малого таза;
 • імунні порушення;
 • ендокринні хвороби.

Ці причини призводять до дисбалансу статевих гормонів в організмі і як наслідок появи вугрової висипки. У жінок з порушеним гормональним фоном фаза максимальної концентрації прогестерону тривала. Першою на дисбаланс у цьому випадку реагує шкіра. Прищі з’являються на лобі, підборідді, щоках. Вони представлені болючими папулами (вузликами) і дрібними гнійниками. Причинами появи великої кількості висипань під час збою є:

 • накопичення метаболітів, токсинів;
 • неправильне харчування;
 • посилена вироблення шкірного сала;
 • зниження імунітету.

Вагітність

При гормональній перебудові оргнизма шкіра страждає перша.

На ранніх термінах вагітності відбувається глобальна гормональна перебудова, при якій рівень естрогену і прогестерону збільшується до 20 разів. Такий гормональний вибух в організмі, а також вироблення нових речовин, наприклад, ХГЛ, провокують неприємні симптоми токсикозу першого триместру, в числі яких і вугрі. Якщо з’явилися вугрі і місячних немає, при цьому жінка живе активним статевим життям, необхідно зробити тест або звернутися до гінеколога.

Прищі як ознака вагітності не мають ніяких особливостей за формою або локалізації, однак їх поява спільно з нудотою, чутливість до запахів, змінами пристрастей в їжі — привід задуматися про цікавому положенні.

Що робити?

Для початку слід розібратися в причині висипки і затримки. Найбільш простий спосіб — моментальний тест у вигляді чутливої смужки-індикатори. Він визначить рівень ХГЛ в сечі протягом 1 хвилини. Такий тест краще проводити через тиждень після початку затримки, тоді інформація буде достовірною. Якщо тест показує дві смужки, необхідно якомога швидше стати на облік до гінеколога і пройти необхідні обстеження. Прищі при вагітності неприємне явище, яке може пройти після першого триместру або супроводжувати жінку протягом 9 місяців. Їх лікування недоцільно і зашкодить малюкові. Рішення цієї проблеми — зовнішні косметологічні процедури під наглядом лікаря.

Якщо тест показав одну полоску, його повторюють ще через кілька днів, так як можливий псевдонегативний результат. Повторний негативний результат — привід для повного медичного обстеження, щоб встановити причину дисбалансу. При виявленні запалення потрібно повне лікування, що включає антибіотики та препарати, що містять гормони. Медикаменти та косметологічні процедури в комплексі призведуть до усунення вугрової висипки. Жінки повинні регулярно раз на рік відвідувати гінеколога. Хворим дисменореєю рекомендовано обстежитися кожні 6 місяців.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua