Прищ або шанкр: відмінності, способи терапії, етіологія

При формуванні запального процесу на шкірі важливо з’ясувати прищ або шанкр розвивається. Правильна постановка діагнозу допоможе в більш короткі терміни усунути патологію і запобігти ускладненням. Якщо у пацієнта були незахищені статеві зв’язки і запалення з’являються в місці можливого зіткнення з інфекцією, ймовірність ознак сифілісу збільшується, але тільки діагностика допоможе встановити точний діагноз.

Прыщ или шанкр: отличия, способы терапии, этиология

Порівняння

Прищі формуються при змінах в пилосебационных тканинах. Найчастіше розвиваються в області обличчя або спини. Шанкр з’являється в місці, куди потрапляла заражена сифілісом сперма або маткові виділення. Акне проявляються при дисфункції сальних залоз або гормональних збоях, м’які шанкри формуються після статевого акту з хворим через 10 діб. Твердий шанкр розвивається протягом 4 тижнів. Фурункули після дозрівання і виходу гнійного секрету заживають, а сифилисные нагноєння можуть перероджуватися в ранки і розширюватися по площі шкірного покриву. Розвиток фурункула провокує больові відчуття, а гнійнички при зараженні не викликають болю на ранніх стадіях. Якщо видавити прищ самостійно в домашніх умовах не виключено неповний вихід нагноєння і посилення стану.

Етіологія

Порушення гормонального фону — часта причина висипань на шкірі.

На думку дерматологів, прищі розвиваються таким основним причин:

  • надмірне вироблення себума;
  • гормональні збої;
  • порушення обміну речовин;
  • вагітність;
  • періоди менструального циклу;
  • ендокринні патології;
  • відсутність постійних гігієнічних процедур.

Венерологи стверджують, що причиною м’якого або твердого шанкра є незахищений статевий акт або попадання інфекції на пошкоджені ділянки слизових, або шкірного покриву. Тому лікарі рекомендують не нехтувати засобами контрацепції, особливо при випадкових зв’язках. Таким чином, можливо виключити зараження венеричними захворюваннями.

Прояв

Симптоматика відхилень має схожі ознаки, так і відмінності. Твердий шанкр часто плутають з фурункулом, особливо якщо він розвивається в області стегон, паху або сідниць. Тільки після відвідин лікаря і детальної діагностики можливо підтвердження того або іншого діагнозу. Лікуючий лікар після підтвердження патології призначить лікування, яке краще підійде в індивідуальному випадку.

Симптоми
Стадії Прищі Шанкр
1 Закупорка пір і формування чорних крапок Зміна кольору шкіри на ураженій області, лущення
2 Щільні білі кульки або жировики Формування бульбашки
3 Зміна забарвлення шкірного покриву Дозрівання гнійника
4 Больові відчуття Розтин освіти
5 Дозрівання гнійного секрету Формування виразки
6 Розтин гнійника Збільшення глибини та площі ураження, поява кров’яних виділень і больових відчуттів
Прыщ или шанкр: отличия, способы терапии, этиология
Чистку новоутворень робиться тільки фахівцями, так як самолікування небезпечно.

Після розкриття фурункула ранка затягується і починається процес регенерації. При самостійному видавлюванні прища можливо повторне запалення і розвиток додаткових запалень. Розкриті виразки при сифілісі часто провокують розвиток нових абсцесів. Відсутність терапії допоможе хвороби без перешкод перейти на наступний етап.

Способи терапії

Шанкр лікується з допомогою прийому курсу антибіотичних препаратів для протидії інфекції. Додатково використовують антибактеріальні поверхневі засоби місцевої дії і обробляють ранки розчином марганцівки. Венерологи також рекомендують включити в терапевтичний процес комплекс вітамінів групи В та імуномодулюючі фармпрепарати. Крім цього, лікар призначає дієтичне норми, що допоможуть зміцнити імунну апарат. Після закінчення лікування пацієнту потрібно щомісячна здача аналізів протягом півроку для виключення рецидиву.

Поодинокі прищі обробляють поверхневими препаратами у вигляді мазей або гелів. Якщо висипання більш виражені, потрібно включати в терапію оральні засоби. Акне рекомендується обробляти маззю Вишневського, для прискорення визрівання гнійника застосовують ихтиоловую. Іноді потрібно обколювання фурункула антибіотиками. Достиглі гнійники приховують хірургічним шляхом і очищають тканини від ексудату. При гормональних збоях, під час лікування використовують стероїди. Гормональні фармпрепарати та антибіотики повинні призначатися лікарем для запобігання побічних ефектів та попередження ускладнень.

Самостійне усунення запального процесу здатне погіршити стан, спровокувати додаткові висипання, а також не виключені залишкові рубці і пігментні плями.

Відмінності відхилень

Практикуючий лікар-дерматовенеролог Макарчук Ст. Ст. в одному з інтерв’ю розповів, що відрізнити патології буває складно. Найчастіше прищі провокують больові відчуття та підвищення температурних показників тіла, що знаходяться на шкірі у вигляді горбка. Первинна симптоматика зараження стрептобациллой проявляється ранками або почервоніння з лущенням, або освіти з нерівною поверхнею і не викликають болю. У м’якого шанкра помітно геморагічне отделимое і відчуваються болі. При розвитку запального процесу в області стегон, статевих органів і ануса підтвердити наявність сифілісу може виключно діагностика з серологічним дослідженням. Дані процедури проводяться із-за можливості розвитку запалення при застуді.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua