Види прищів: пустульозні, конглобатные, папульозні

Щоб правильно і ефективно боротися з шкірними висипаннями, важливо точно визначити, які види прищів утворюються на обличчі та інших ділянках тіла. Назви висипки, форми хвороби і стадії розвитку розпізнає лікар-дерматолог, до якого потрібно записатися на прийом, якщо проблема турбує постійно, а лікування звичними засобами не приносить належного результату.

Виды прыщей: пустулезные, конглобатные, папулезные

У розрізі прищ виглядає як об’ємна капсула, заповнена в’язким вмістом, що складається з підшкірного сала, відмерлих частинок епідермісу, пилу.

Характеристика висипань, причини і симптоми

Флегмонозные

Такі прищі на тілі виникають у випадку, коли запалення під шкірою поширюється на глибинні шари дерми. В результаті розвивається важке захворювання, при якому відбувається формування дрібних горбків, заповнених гноєм. Темні прищі розміщуються групами, поступово зливаються в більш великі вогнища, мають коричневий відтінок. Коли прищ прориває, зсередини назовні виходить гній жовтого або зеленого кольору, також в ньому присутні криваві включення. Лікувати такі шкірні висипання складно і довго, якщо терапія невчасна або неадекватна, розвиваються небезпечні ускладнення.

Пустульозні

Це білі вугри, всередині яких накопичується гнійний вміст біло-жовтого забарвлення. Основна причина виникнення таких прищів — порушення виведення підшкірного жиру із сальних залоз і забруднення пір. В результаті розвивається запальне ускладнення, розмір наростів збільшується, нерідко освіти зливаються і поширюються на здорові ділянки. Якщо такий великий прищ неправильно видалити, на шкірі залишається шрам з глибоким кратером, оточений темною плямою. Тому хвороба повинен лікувати лікар, самолікування неприпустимо.

Відкриті чи закриті комедони

Виды прыщей: пустулезные, конглобатные, папулезные
Види комедонов.

Так називаються підшкірні прищі з чорною крапкою посередині. Вміст комедона складається з підшкірного секрету, відмерлих частинок епітелію, пилу. Основна причина виникнення відкритих прищів на обличчі — порушення функціонування сальних залоз і забруднення пір. Також вплинути на утворення прищів з головкою чорно-коричневого кольору може неправильне харчування, переважно жирових, вуглеводних, крохмаловмісних і солодких страв. Важливо видалити темний комедон з коренем, в іншому випадку виникнуть ускладнення у вигляді поширення інфекційного запалення. Якщо комедон виглядає як білий прищ, у нього гладкі контури, а протока для виведення гною відсутня, таке утворення називається закритим. Прищик щільний, не має запальний характер, але лікувати його набагато складніше, тому часто призначаються системні препарати.

Конглобатные

По-науковому такі прищі називають фульминантные. У дорослої спровокувати розвиток таких шкірних захворювань можуть серйозні гормональні збої або неконтрольоване вживання деяких видів медикаментозних засобів. Конглобатные вугри можуть бути симптомом генетичного захворювання — синдрому Клайнфельтера. Ці різновиди прищів схожі на фолікулярну висип, зливається і поширюється на здорові ділянки, які із-за запалення стають червоні або коричневі.

Папульозні

Спочатку не шкірі утворюється прищик з білою крапкою. Якщо під впливом негативних факторів приєднується бактеріальна інфекція, шкірні покриви разом з внутрішнім вмістом запалюються. В результаті порожнину прища заповнюється гноєм, при дотику уражену ділянку болить, свербить. Якщо папул висипає багато, шкіра в місці локалізації стає темно-червоного відтінку. Така форма патології лікується тільки під наглядом дерматолога.

Вузлові або индуративные

Деякі запалення лікувати самостійно небезпечно.

Внаслідок повної закупорки сальної залози, роздратування і прогресуючого запалення на шкірі з’являється сірий прищ. На дотик він як камінь щільний, так як проник в глибинні структури, а з-за несвоєчасного видалення його вміст стало твердим. Якщо на прищ натиснути посередині, відчувається біль і дискомфорт. Позбутися від проблеми допоможе комплексне лікування, в яке входять препарати місцевого та системного призначення.

Абсцедуючі

Такі вугри з головками темного кольору складаються з гнійного вмісту, основна причина розвитку — неправильне лікування вузлової, папульозно і пустульозної висипки, також схожі прояви виникають при спадковій схильності. Якщо прищі не повністю видалити з корінцями, почне прогресувати запальне ускладнення, після якого нерідко на шкірі утворюються шрами з поглибленням посередині. Коли консервативне лікування не дає результатів, і прибрати прищ з корінням не виходить, патологія усувається хірургічним шляхом.

Інші типи

Враховуючи характер течії, розрізняють наступні види червоних прищів:

 • Невоспаленные. Виглядають як утворення з білою серединою, виникають внаслідок закупорки сальних залоз. Якщо лікування своєчасно і адекватно, то такі акне на обличчі і тілі не запалюються і не несуть загрози здоров’ю.
 • Запалені. При приєднанні бактеріальної інфекції внутрішня структура і вміст прищика запалюються, часто патологічний процес поширюється на здорові тканини. Шкіра в місці подразнення набрякає, червоніє, а новоутворення стає схоже на бугор, всередині якого знаходяться зелено-жовті гнійні маси.

Лікування патології

Виды прыщей: пустулезные, конглобатные, папулезные
Перш ніж приступити до лікування слід встановити причину.

Визначити будову прища і його назву, розпізнати, на якому ступені розвитку знаходиться хвороба, допоможе дерматолог. Після первинного огляду та збору важливих даних, лікар дасть направлення на проходження ряду діагностичних процедур, які допоможуть визначити першоджерело проблеми і підібрати медично коректну терапевтичну схему.

Терапія чорних точок, а також висипань з зелено-жовтими гнійними одержимими відрізняється, тому опис схеми терапії та перелік необхідних препаратів повинен назвати дерматолог. Залежно від природи виникнення висипань, список препаратів може бути довгий, але найчастіше застосовуються такі групи медикаментозних засобів:

 • Антибіотики. Усувають запалення, знищують бактеріальну інфекцію і запобігають її поширення на здорові тканини. Частіше вибір стоїть між такими трьома препаратами:
  • «Зинерит»;
  • «Зеркалин»;
  • «Далацин».
 • Антисептики. Знезаражують і очищають шкіру, запобігають запальне ускладнення:
  • «Хлоргексидин»;
  • «Резорцин».
 • Протизапальні. Швидко усувають запалення, набряк і почервоніння, позбавляють від неприємних симптомів, прискорюють дозрівання корінців:
  • «Базирон АС»;
  • «Скінорен».
 • Ретиноїди. Регулюють вироблення підшкірного секрету, нормалізують функціонування сальних залоз:
  • «Ретин А»;
  • «Діфферін».

Крім використання медикаментозних засобів, не варто забувати про правильне очищення, зволоження і живлення шкіри. При схильності до утворення різного роду висипки, важливо підібрати відповідні косметичні та гігієнічні засоби, які в комплексі з препаратами допоможуть позбутися від висипань та запобігти виникненню нових. Важливо налагодити харчування, усунути шкідливі звички, контролювати водний баланс в організмі.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua