Прищі від алкоголю: причини появи, як лікувати

Таке явище, як прищі від алкоголю сигналізує про серйозні збої в роботі організму, причина може бути суто індивідуальна. Будь-який алкогольний напій руйнівним чином впливає на травну систему, підшлункову залозу та печінку, внаслідок чого органи перестають повноцінно функціонувати і тіло накопичує шкідливі токсини, які й виводить шкіра у вигляді прищів.

Прыщи от алкоголя: причины появления, как лечить

Причини появи висипки

Алкогольні напої робить згубний вплив на нервову систему, шлунок і кишечник. Вугрі виникають на шкірі по безлічі причин, що їх поява після прийому спиртного провокують такі фактори, як:

 • Дисфункція печінки, внаслідок алкогольної інтоксикації.
 • Пошкодження судинних стінок, втрата їх еластичності.
 • Порушення кровотоку з-за негативного впливу етанолу.

Продукти розпаду речовини накопичуються в організмі, отруюючи тіло людини. Накопичені токсини внаслідок алкогольного отруєння виходять через шкірні пори, закупорюючи сальні протоки, які запалюються. Якщо на спині або в сідничній зоні систематично виникають прищі — це може говорити про клостридиях. Активність мікроорганізмів провокує надмірне вживання цукру, солодкого червоного вина. У багатьох з’являються прищі з-за алергічної реакції на етанол та інші складові алкогольного напою. Симптоми несумісність — це почервоніння шкірних покривів і висип по всьому тілу. Якщо ігнорувати прояви алергії, продовжувати пити далі, захворювання переросте в хронічну форму, що супроводжується такими ознаками:

 • блювання;
 • сухість і лущення шкірних покривів;
 • різкі перепади тиску.

Прояв і локалізація

Від надмірного вживання алкоголю на спині з’являється висипка, яка свідчить про розвиток патологій в кишечнику.

Прищі від пива або інших алкогольних напоїв, з’являються на таких ділянках тіла, як:

 • спина;
 • обличчя (лоб, щоки);
 • шия;
 • ноги;
 • пах і сідниці.

Шкіра у вуграх в тому чи іншому місці може бути симптомом супутніх системних захворювань. Висип на обличчі або голові — свідчить про розвиток патологічних процесів у печінці. На спині і сідницях — про проблеми з кишечником. Прищі на інших частинах тіла, говорять про збої в роботі ендокринної та імунної системи.

Як лікувати?

Якщо після вживання спиртного на шкірі з’явилися прищі, хворому рекомендують:

 • Прийняти абсорбенти («Ентеросгель», «Смекту»).
 • Пити більше рідини.
 • Утриматися від важкої їжі на користь легких супів і каш на воді.

Щоб вилікувати прищі на обличчі після алкоголю, в першу чергу, потрібно відмовитися від прийому спиртних напоїв. Хворому також буде рекомендована дієта, якої потрібно дотримуватися протягом 3-5 місяців. Маніпуляції спрямовані на купірування запалення в сальниках, волосяних фолікулах і протоках. Якщо чітко простежується взаємозв’язок між акне і спиртним, людині в терміновому порядку радять звернутися до ендокринолога, пройти лабораторну діагностику. Обстеження допоможе пацієнту з’ясувати причини, що спровокували розвитку вугрів, наявність супутніх хвороб.

У разі запущеності або сильного ураження шкіри фахівець призначає курс лазерної терапії.

Терапія підбирається індивідуально виходячи з клінічної картини. При гормональних порушеннях, лікувальні заходи спрямовані на усунення симптомів і проходять тільки під медичним контролем. При сильних ушкодженнях шкіри, косметологи ЦИДК радять пройти курс лазеротерапії (СО2-лазер), вдатися до чищення обличчя HydraFacial.

Поява шкірних висипань не можна ігнорувати. Хворому в терміновому порядку потрібно проконсультуватися з лікарем. Прищі можуть бути симптомом розвитку патологічного процесу, говорити про небезпечні для життя захворювання.

Профілактичні заходи

Щоб не зіпсувати свій зовнішній вигляд вугром або множинної висипом, медики рекомендують стежити за харчуванням. Відмовитися потрібно від алкоголю (пити не можна навіть червоне вино), смаженого, гострого, жирного. Раціон радять урізноманітнити зеленню, овочами і фруктами, дієтичними сортами м’яса. Для відновлення шлунково-кишкового тракту і виведення токсинів, за згодою лікаря, можна пити допоміжні препарати («Ентеросгель»). Підвищену увагу радять приділити догляду за шкірою. Епідерміс важливо регулярно і правильно очищати. Для стимуляції регенерації слід систематично зволожувати шкірний покрив, накладати спеціальні маски з натуральних компонентів.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua