Прищі від антибіотиків: лікування, чому з’являються

Нерідке явище, таке як прищі від антибіотиків (АБ), доставляє хворому чимало клопоту. Антибактеріальні препарати відрізняються сильною дією і разом з цим, володіють чималим переліком побічних симптомів, серед яких і висипання на шкірному покриві. Чому виникає висип на тілі і як з нею боротися, докладно розповість лікар, але якщо дерматологічна проблема носить важкий характер, то додатково буде потрібно допомогу профільного фахівця — дерматолога.

Прыщи от антибиотиков: лечение, почему появляются

Чому з’являються?

Деякі хворі після прийому антибіотиків спостерігають прищики на обличчі. Причин для їх появи кілька, але головна — це сильне дію протимікробних засобів, які не тільки знищують патогенні мікроорганізми, але і порушують баланс корисних бактерій в кишечнику. Створюється сприятливе середовище для розмноження хвороботворних агентів, яка, виходячи далеко за межі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, проникає в слизові. Запаленням горбки на шкірі, що з’явилися на тлі прийому АБ, пояснюються і надмірним підвищенням активності сальних залоз.

При проведенні антибіотикотерапії прищики можуть вискакувати відразу, але не виключено, що вони обсыпят тіло через 2-3 тижні, після останньої прийнятої дози. Так, виділяють наступні причини, за яких прийом антибіотиків провокує прищі:

  • Алергічна реакція. Складові антибактеріальних препаратів на протязі всього лікування поступово накопичуються в системі травлення і у подальшому починають повільно впливати на шкірний покрив. В результаті виникає висип на зовнішньому поверхні тіла, яка зазвичай проявляється під кінець терапевтичного курсу.
  • Непереносимість головних речовин. У разі негативної реакції організму на складові антибіотиків на шкірі виявляються висипання. Щоб уникнути цього, перед початком лікування слід проконсультуватися з лікарем і переконатися у відсутності протипоказань до того чи іншого антибактеріальній медсредству.

Як позбутися?

Прищі після антибіотиків носять алергічний характер і зазвичай виникають при надмірній активності залоз зовнішньої секреції.

Спеціальні засоби по догляду за обличчям допоможуть швидше впоратися з висипом.

Хворий позбавиться від висипань на шкірі, застосовуючи стандартні способи, тільки в тому випадку, якщо антибіотики не спровокували розвиток важких патологій дерми. Тоді лікування буде мати інший характер і одного відновлення нормального функціонування потових залоз може виявитися недостатньо. Щоб прищі, які виникли на тлі антибіотиків, пройшли швидко і по мінімуму доставили клопоту, потрібен комплексний догляд за шкірою. Для цього рекомендується протягом дня вмиватися косметичними засобами, які прибирають жирний шар дерми, протирати обличчя тоніком, що особливо актуально для власників жирного типу.

Найбільш схильні до появи прищів при використанні антибіотиків люди, пори шкіри у яких забруднені пилом, залишками косметики, сальними пробками. У такому випадку потрібно робити очищаючі маски, скраби і можливо вдаватися до косметичних процедур. Якщо прийом антибактеріальних препаратів спричинив за собою зниження імунної системи і як наслідок погіршення стану дерми, то доцільно буде приймати медикаменти, спрямовані на зміцнення природного захисту організму. Усунути прищі, причиною появи яких стали антибіотики, здатні аналогічні медзасобу, але тільки зовнішнього застосування.

Народне лікування

Огірковий настій ефективно допомагає при проблемній шкірі обличчя.

Представники альтернативної медицини пропонують свої способи позбавлення від прищів. Перевагою народних рецептів вважається їх натуральність і максимальна безпека для здоров’я людини. Так швидко очистити шкіру від висипань допоможе лосьйон. Рецепт такий:

  1. Огірок подрібнити і залити склянкою горілки.
  2. Настояти в темному ємності зі скла протягом 7 днів.
  3. Готовим лосьйоном протирати обличчя 1 раз на добу.

Серед безлічі засобів народної медицини виділяють ще один дієвий при прищах, що виникли на фоні прийому АБ. Це маска, приготовлена з рівних частин рідкого меду і цибульного соку. Інгредієнти змішують і одержану суміш наносять на півгодини, повторюючи процедуру изо дня в день протягом 2 тижнів.

Профілактичні рекомендації

Тільки розібравшись у причині виникнення прищів на шкірі після проведення антибіотикотерапії, вдасться попередити їх рецидив. Щоб знизити ризик появи висипу під час прийому антибіотиків, в першу чергу слід приділити особливу увагу особистої гігієни та догляду за шкірою. При цьому важливо якомога менше торкатися руками до шкірного покриву, оскільки навіть на чистих руках «живуть» мільйони бактерій. Категорично протипоказано тиснути запаленням горбки, інакше можна спровокувати ще більше запалення на тлі вторинного інфікування.

Крім цього, дерматологи-косметологи рекомендують якомога частіше вмивати обличчя, застосовуючи всілякі мильні засоби, які ефективно очищають шкірні порожнечі. Не менш важливий активний спосіб життя. Чим більше рухів здійснює людина, тим інтенсивніше шкідливі токсичні речовини залишають травний тракт. Потрібно тримати організму в тонусі і тоді дерматологічні проблеми будуть виникати значно рідше.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua