Прищі від куріння: причини виникнення, що робити

Проблемна шкіра доставляє чимало клопоту людям, і вони намагаються від них позбавитися. Але часто вони не здогадуються, що можуть з’являтися прищі від сигарет. Тютюнові смоли негативно впливають на багато органів, епідерміс теж від цього страждає. У такій ситуації вже важко обійтися мазями та кремами від фурункулів, так як проблема лежить набагато глибше.

Прыщи от курения: причины возникновения, что делать

Шкода від сигарет

Куріння завдає непоправної шкоди організму, потрапляючи в кров через 10 секунд після першої затяжки. Тютюновий дим і нікотинові смоли надають таку дію на органи:

  • Запалення. При курінні виникають шкідливі вільні радикали, що викликає вироблення цитокінів — запальних молекул, надають негативний вплив на легені, нирки та печінку, шлунково-кишковий тракт. У відповідь вони починають працювати зі збоями, що може викликати прищі на обличчі.
  • Спазми судин. Тютюнові смоли викликають спазмування капілярів, в результаті судинна система не отримує кисень, потрібний для роботи серця. Не доходить кисень і до судин обличчя, шкіра починає лущитися, пори забиваються, що здатне викликати висип і акне.
  • Гормональні збої. Нікотин впливає на репродуктивні органи, що виявляється у жінок дисбалансом естрогену і прогестерону, а у чоловіків збільшення кількості тестостерону. З-за цього часто виникають вугри не тільки на обличчі, але і на спині або грудях.
  • Регенерація шкіри. Тютюновий дим викликає кисневе голодування епідермісу, що затримує відновлення клітин шкіри обличчя.

Причини виникнення прищів, пов’язані з курінням

Нікотиновий дим здатний вбирається в пори обличчя, тим самим перешкоджаючи природному насиченню шкіри киснем.

Вчені, які досліджували шляхи впливу нікотину на організм і появи висипки на обличчі, прийшли до висновку, що тютюнові смоли здатні викликати прищі від куріння. Деякі медичні журнали опублікували результати, які проводили медики протягом декількох років:

  • Видання «Клінічна та експериментальна дерматологія» оприлюднило результати спостережень за 1264 пацієнтами, продолжавшимися 2004 рік. Кожен обстежуваний проходив тестування індивідуально. Отримані результати підтвердили, що у більшості досліджуваних з’являлися прищі через куріння.
  • «Британський журнал дерматології» опублікував у 2001 році дані обстеження, до якого залучили 896 пацієнтів обох статей. Дані показали, що куріння і прищі тісно пов’язані. У курців відзначалася більш висока схильність до появи вугрів і пустул.

У любителів куріння обличчя безпосередньо контактує з тютюновим димом. Крім того, що смоли від сигарет викликає микроспазмы судин епідермісу, потрапляючи в кров, і порушується постачання киснем, дим вбирається в пори обличчя, ускладнюючи природне дихання шкіри. Тому шкірні покриви обличчя курців мають несвіжий і блідий вигляд. А закупорка пір викликає сухість і запалення дерми, і виникають прищі на обличчі, як результат куріння.

Що робити?

Медики стверджують, що позбавлення від згубної звички допоможе очистити обличчя від прищів. Після відмови від куріння зникає фактор, що викликає запальні процеси в організмі. Після цього починається виведення токсинів, що заважали органам нормально працювати. Шкірні покриви обличчя починають дихати, тому що по судинах надходить достатньо кисню і поживних речовин. Епідерміс відновлюється через кілька тижнів після того, як чоловік кинув палити.

Меншою мірою шкідливий вплив надають електронні сигарети, однак вони можуть дратувати дихальні шляхи.

Існує думка, що куріння кальяну або електронних сигарет не так згубно впливає на організм і шкіру обличчя. Правда полягає в тому, що і одне, і інше завдає шкоди, хоча не в такій кількості, як тютюнопаління:

  • Електронні сигарети. У них відсутня тютюн, що, на перший погляд, безпечно для людини. Але шкідливі вільні радикали все одно потрапляють в організм і викликають різні запалення. Деякі спостереження показали, що використання ароматичних речовин здатне викликати подразнення дихальних шляхів, що може позначитися на шкірі обличчя.
  • Кальян. Хоча дим при курінні проходить через фільтри і рідина, нікотинові дими і канцерогени здатні проникати в організм, впливаючи на нього негативно. Як і звичайні сигарети, кальян викликає звикання, а тютюнові смоли, потрапляючи в кров, також негативно впливають на всі органи.

Як зменшити шкоду?

Якщо не вийшло кинути палити, то потрібно постаратися зменшити негативний вплив на організм, виконуючи кілька правил, як показано в таблиці:

Що потрібно зробити Результати впливу на організм
Вживання фруктів і овочів Постачання вітамінами
Клітковина допомагає роботі органів ШКТ та виведення токсинів
Дотримання питного режиму Випивання до 2 л води сприяє виведенню шкідливих речовин
Заняття спортом Усунення кисневого голодування шкіри
Поліпшення кровообігу і виведення токсинів
Посилений догляд за обличчям Маски з домашніх засобів покращують стан шкіри
Дерматолог допоможе підібрати необхідні процедури для обличчя
Скорочення кількості сигарет Менше тютюнових смол знизить негативну навантаження на органи
Після відмови від куріння іноді з’являються нові висипання, що пов’язано з перебудовою і очищенням організму.

Іноді складається така ситуація, що після відмови від куріння раптом з’явилися прищі. Це виникає з-за того, що нікотинові смоли вбудовуються у метаболічні процеси. Для перебудови обмінних процесів необхідно якийсь час. Під час таких змін спостерігається посилена робота сальних залоз, а накопичення шкірного сала викликає появу вугрів. Організм не може перебудуватися одномоментно, і йому треба в цьому допомогти.

Прищі після відмови від куріння проходять швидко і позбавитися від них легше, ніж при цьому згубному пристрасті.

Куріння шкідливе для організму, і утримання від цієї шкідливої звички допоможе очистити обличчя від висипань. Також прищі від електронних сигарет і кальяну зникнуть після припинення використання цих пристосувань. Але якщо людина не в силах кинути палити, то потрібно ретельніше доглядати за шкірними покривами обличчя. А заняття спортом сприятимуть не тільки виведенню шкідливих речовин, але і відмови від тютюнопаління.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua