Прищі з-за тестостерону: причини виникнення, як боротися

Доведено, що тестостерон і прищі взаємопов’язані, саме тому при будь-яких відхиленнях від норми можна помітити висипання. Баланс гормонів вкрай важливий для організму людини, адже стан шкіри, робота сальних залоз безпосередньо залежить від нього. Тому лікування гормональних прищів у жінок і у чоловіків повинна проводиться відповідними медикаментами (за необхідності). Але якщо висип виявлена у підлітка, досить симптоматично-профілактичної обробки — по завершенні період дорослішання прищі проходять.

Прыщи из-за тестостерона: причины возникновения, как бороться

Причини виникнення

Прищі на обличчі частіше з’являються з-за підвищеного рівня андрогенів. Цей термін помилково пов’язують виключно з чоловіками, але тестостерон у жінок теж утворюється, але в менших кількостях. Якщо вчасно не звернути на це увагу, то починає розвиватися акне. Гормон визначає гендерність і відповідає за статевий потяг, ерекцію. У підлітковий період концентрація тестостерону підвищується, що призводить до порушення функціонування сальних залоз. Тому можна зауважити, що у хлопчиків у цьому віці з’являються висипання. Крім особливостей цього періоду, до причин гормональної висипки відносяться:

 • порушення в роботі надниркових залоз та яєчок;
 • зловживання ліками з гормонами.

При збільшенні рівня тестостерону спостерігається не тільки поява вугрової висипки, але і підвищена агресія, нервовість, збудження, дратівливість, а також стрімке зростання волосяні покривів.

Механізм розвитку

Прыщи из-за тестостерона: причины возникновения, как бороться
Проблеми з гормонами допоможе усунути профільний лікар.

Прищі з’являються під впливом андрогенів, які стимулюють сальні залози виробляти більше шкірного сала. Захисною реакцією служить звуження пор, які не дають вихід жиру. У підсумку вони засмічуються, запалюються під впливом патогенної флори. Як результат з’являється гній. Процес супроводжується почервонінням шкіри навколо запалення і біль.

Причин збільшення тестостерону у чоловіків і жінок існує багато, але основними є полікістоз яєчників, пухлини яєчок, неправильно вживання стероїдів. Слід звернутися до ендокринолога та гінеколога при виявленні інших симптомів негативного впливу андрогенів, таких як порушення менструації, різке зростання або випадання волосся, поява гормональних прищів.

Як боротися?

Методики лікування акне з-за високої тестостерону можуть відрізнятися в залежності від ступеня важкості цієї хвороби:

 • При легкій найчастіше лікарі призначають препарати зовнішнього застосування:
  • саліцилову і азелаїнову кислоту;
  • сірку;
  • гелі, креми, мазі на основі антибіотика.
 • При середній формі зазвичай додається медикаментозне лікування, строго після консультації у лікаря:
  • антибіотики, щоб прибрати вогнище запалення;
  • препарати для стабілізації рівня гормонів.
 • Для важкої форми варто вдатися до апаратної терапії:
  • кріолікування;
  • лазер;
  • вплив інтенсивного блакитного світла на ділянки обличчя з висипаннями.

Найбільш ефективним методом боротьби з вугрової хвороба може бути синтез усіх видів лікування. Але кожен може стежити за рівнем тестостерону в крові, дотримуватися здорового способу життя, певної дієти (рекомендується виключити солодке, крохмаль, замінити прості вуглеводи складними), відмовитися від шкідливих звичок, очищати організм голодуванням, намагатися уникати стресів.

 

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua