Можуть бути від гастриту прищі і що робити з проблемою?

З висипаннями борються як з косметичною проблемою. Прищі з-за гастриту часте явище, яке доставляє незручності в повсякденному житті. Хвороби шлунково-кишкового тракту (ШКТ) викликають збій у всіх системах організму. Першою на зміни в метаболізмі реагує шкіра. Якщо пацієнт страждає від рецидивуючої вугрової висипки, необхідно перевірити шлунок. Причиною шкірних запалень в цих обставинах є накопичення токсинів і лікувати слід зовні і зсередини.

Могут ли быть от гастрита прыщи и что делать с проблемой?

Як пов’язані гастрит і висипання?

Гастрит — хронічне захворювання ШКТ, яке викликає бактерія Helicobacter pylori. Спіралевидний мікроб відноситься до умовно-патогенної мікрофлори. Це означає, що бацила присутня у всіх людей. При впливі несприятливих факторів бактерія розмножується. Продукти її життєдіяльності впливають на слизову оболонку, викликаючи запалення. Порушується травлення. В кровотік хворого потрапляють не лише токсини, що виділяються мікроорганізмами, але й токсичні речовини, які утворюються в їжі за порушеною кислотоутворюючої функції.

Причини висипки від гастриту

При хворобах шлунка до виникнення прищів на обличчі наводять різні фактори, головними з яких є:

 • неправильне лікування захворювання;
 • відсутність комплексного підходу;
 • недотримання дієти;
 • куріння;
 • алкоголь;
 • відсутність зовнішньої терапії.
Могут ли быть от гастрита прыщи и что делать с проблемой?
Неправильне харчування або різкий відмова від дієти погано позначиться на стані шкіри.

Крім безпосереднього шкідливого впливу токсинів, виділяють другорядну причину прищів на шкірі. Алергічна реакція людини на велику кількість патогена призводить до появи поліморфних висипань у вигляді акне, гнійників або навіть кропив’янки. Визначити вид висипки і виписати протиалергічні препарати може тільки дерматолог.

Іншою причиною появи шкірних запалень при хворобах ШКТ є авітаміноз. Зниження або підвищення кислотності не дає організму всмоктувати поживні речовини, вітаміни і мікроелементи з їжі. У зв’язку з гіповітамінозом пригнічується імунна система, що сприяє неконтрольованого росту мікроорганізмів на шкірі. Нестача вітамінів і надлишок вуглеводів в дієті ведуть до надмірної вироблення шкірного сала — живильного середовища для розмноження бактерій. Колір обличчя тьмяніє, пори забиваються і з’являються вугри, почервоніння, пігментні плями.

Інші симптоми

Першою на несприятливі зміни обміну речовин в хворому організмі реагує дерма. Найчастіше прищі з-за шлунка вискакують на обличчі. Основна їх локалізація лоб і щоки. Однак вугри можуть з’являтися і в інших місцях: на підборідді, грудях, спині. При гастриті спостерігається наступна сиптоматика:

 • болі в животі, особливо нічні або «голодні»;
 • печія;
 • відрижка кислим;
 • нудота;
 • диспепсія (діарея або запори).

Якщо повторювана вугровий висип і ці ознаки поєднуються, необхідно здати дихальний тест на наявність Helicobacter pylori.

Що робити?

Якщо запідозрені запальні зміни слизової шлунка, рекомендують пройти комплексну діагностику. Важливо визначити наявність збудника і тип захворювання. Для цього слід звернутися до гастроентеролога. Показано кілька обов’язкових обстежень:

 • Могут ли быть от гастрита прыщи и что делать с проблемой?
  Захворювання вимагає обстеження організму і здачі аналізів.

  біохімічний аналіз крові;

 • загальний аналіз сечі і калу;
 • З-уреазний тест;
 • фіброгастродуоденоскопія (ФГДС);
 • копрограма.

Після з’ясування причини і типу патологічного зміни кислотоутворюючої функції призначають лікування, яке повинно включати в себе медикаменти і довічне дотримання дієти. За необхідності при вуграх лікар прописує і препарати для зовнішнього застосування. У запущених випадках, а також якщо висип рецидивує, незважаючи на проведену комплексну терапію, необхідна консультація дерматовенеролога та косметолога.

Як лікувати гастрит?

Препарати

Повне медикаментозне лікування гастриту займає до 1 місяця і включає такі групи лікарських засобів:

Група Дія
Антибіотики Впливають безпосередньо на збудника захворювання — бактерією Хелікобактер пілорі
Спазмолітики Знімають больовий синдром
Інгібітори протонної помпи, антациди Пригнічують секрецію соляної кислоти
Гастропротекторы Захищають слизову шлунка
Сорбенти Адсорбує токсини і безпечно виводять їх з кишечнику
Борються проти основної причини появи прищів зсередини
Антигістамінні Усувають алергічні реакції організму

Для зовнішнього застосування

При наявності шкірних проявів лікар призначає місцеве лікування запалень під час або після проходження основної медикаментозної терапії. Воно включає в себе призначення антибактеріальних мазей (цинкової, саліцилової) і лінійок по догляду за шкірою. Необхідно застосування комплексного та регулярного очищення і зволоження. Доцільні такі косметологічні процедури, як механічна або вакуумна чистка обличчя, кислотний пілінг, мезотерапія. Лікувати запалення допоможуть косметичні продукти, що містять фруктові кислоти і бензоїлу пероксид.

Тривалість лікування хвороби, а також агресивний вплив препаратів на організм можуть підсилити алергічні прояви у вигляді вугрів.

Харчування і спосіб життя

Важливий аспект в лікуванні прищів, асоційованих з гастритом — зміна харчових звичок. Не рекомендовано захоплюватися солодким, жирним, солоним. При хворобах ШКТ слід виключити алкоголь, копченості, свіжий хліб та іншу випічку. Не рекомендовано вживання томатів, бобових і фруктів, що підвищують кислотність. У період загострень слід дотримуватися лікувального стола № 1, 1а або № 4, а після лікування рекомендована середземноморська дієта, багата овочами і рибою. Разом з корекцією харчування рекомендовані дозовані фізичні навантаження.

загрузка...
Like this post? Please share to your friends:
zmorshki.in.ua