Як довіряти чоловікові у стосунках і чи можна їм вірити

Як довіряти чоловікові у стосунках і чи можна їм вірити

Макс Отто фон Штірліц і Шерлок Холмс позаздрили б твоїм детективним навичкам. Ти маєш суперздатність зберігати в пам'яті всіх друзів твого чоловіка у соціальних мережах та їх кількість. Ти в курсі з ким одночасно твій чоловік заходив у «вконтакті» та «WhatsApp».

Ти закочуєш скандал із-за «лайка» від твого чоловіка симпатичної дівчині. Перевіряєш його телефон. Просто можеш вирахувати вільна або зайнята його приваблива колега. Ох, прийми вітання: ти маєш навичку дедукції. Ой, точніше, у тебе проблеми з довірою…

Причини недовіри у відносинах

Як довіряти чоловікові у стосунках і чи можна їм вірити

Фото автора Timur Weber: Pexels

Довіра у відносинах – це одна з найважливіших складових. Довіра – це базовий фундамент, який дозволяє побудувати надійні, гармонійні, здорові та щасливі стосунки. Чому ти не довіряєш і ревнуєш свого чоловіка?

Ревнощі – це деструктивне і негативно забарвлене почуття, що виникає за певних обставин між людьми, які відчувають прихильність.

Головні слова тут «деструктивне» та «негативне».

Тобто це почуття є руйнівним. На це може бути кілька причин. Доцільно боротися з такою проблемою з усвідомленням справжньої причини недовіри до чоловіка. Основних лише чотири і нижче буде їх докладний розбір.

 • Висока тривожність через переживання минулого досвіду.

У минулому тобі зраджували і ти перекладаєш той досвід стосунків на свого чоловіка чи молоду людину. Але варто зрозуміти, що це зовсім інша людина і твоя логіка в цьому випадку не має сенсу. Але твоя нав'язлива поведінка може це спровокувати. Розберемо на живому прикладі.

Артур завжди був ловеласом. Збирав навколо себе купу дівчат. Він був привабливим, ввічливим і балакучим. Умів привернути до себе. Жанна познайомилася з ним у нічному клубі, він почастував її коктейлем.

Роман розвивався дуже швидко. Артур закрутив Жанні голову, і вона закохалася. Вони мали багато спільних інтересів, насичений інтим і бурхливе соціальне життя. Жанна вже не уявляла життя без Артура. Її уяву малювало заміський будинок та купу діточок.

Але оскільки Артур був нарцисичною особистістю, схильною до визнання величезною аудиторією, він почав Жанні змінювати. Вона кілька разів його ловила на листуванні з іншими дівчатами, але прощала. Її серце не витримало при баченні зради на власні очі.

І тепер Жанна в нових відносинах переслідує свого чоловіка. І можливо, вона своєю поведінкою спровокує його зраду. Холодність та недовіра породжує бажання втішитися. Довіра та відсутність ревнощів – запорука надійних відносин.

Як довіряти чоловікові у стосунках і чи можна їм вірити

Як навчитися довіряти чоловікові та перестати жити у стані тривожності?

 • Висока тривожність через переживання досвіду батьківської сім'ї.

Батьки розлучилися, були нещасні у шлюбі або тобі відомі факти, що були зради у батьківській сім'ї. І тепер ти проєціруешь це на свої стосунки. Проблеми в батьківській сім'ї дуже ранять дитину і часом вона несе цей тягар упродовж свого життя.

Та й живий приклад. Христина виховувалась бабусею, тому що в її батьківській сім'ї завжди був розлад. Батьки то разом, чи то з іншими людьми, то знову разом. Вони постійно один одного поранили і не могли дійти вирішення їхніх сімейних проблем.

Христині здавалося, що вся проблема їхніх взаємин полягає у відсутності контролю. І так Крістіна і вирішила будувати свої стосунки із чоловіками. Щоправда, план провалився. Її чоловіки не витримують і року. А Крістіна звинувачує їх, наївно вважаючи, що проблема явно не в ній.

 • У самої «рильце в гармату».

Ти сама здатна на зраду і шукаєш цю схильність до свого партнера. Проецуєш свою поведінку на свого чоловіка. Іноді це буває при уникаючій поведінці. Ти зраджувала “на майбутнє”, щоб потім, якщо раптом тобі зрадять “не було так боляче”.

Але проблема в тому, що ти пораниш себе сама, а не твій партнер. Він винен, що маєш психологічні труднощі.

Та й живий приклад. Маша тремтіла від адреналіну, перевіряючи телефон чоловіка. Він вийшов на майданчик зустріти кур'єра і нарешті залишив свій телефон без нагляду. Ідеальний момент, щоб побачити, що він приховує. Якось поводитись став по-іншому.

Маша не з чуток знає, як змінюється поведінка, якщо з'являється інший. Оскільки сама у шлюбі неодноразово вступала у зв'язку з іншими чоловіками. І вона знайшла відповідь на своє запитання у телефоні. Зради немає, люблячий чоловік просто готує їй сюрприз, тому й веде себе дивно.

 • Низька самооцінка.

В цьому випадку, тобі постійно здається, що ти недостатньо хороша для свого чоловіка, звідси страх його втратити.

приклад. Єлизавета ніколи не мала популярності. Скромна та боязка. Її ніхто ніколи не помічав. На третьому курсі інституту вона познайомилася із Михайлом на студентській конференції. Роман був стрімким і ось уже Ліза стоїть вагітна у РАГСі з Михайлом.

Мишко Лізе здавався ідеальним. Вона не могла повірити, що він міг звернути на таку, як вона свою увагу. Тому ревнощі спалювали її зсередини, хоч Михайло не давав приводу і був добрим чоловіком.

Є ще одна причина. Ти справді бачиш очевидні знаки того, що твій чоловік тобі зраджує. Але тоді краще не мучити себе і не мучитися ревнощами, а розлучитися з невірним чоловіком.

ТОП-7 порад як навчитися довіряти своєму чоловікові

І яким чином почати довіряти своєму чоловікові?

 • Зрозуміти справжню причину недовіри до чоловіка.

Найперше — це усвідомити, чому немає довіри і яка реальна причина твоєї ревнощів. Іноді це зробити самостійно неможливо. На цьому етапі доцільно звернутись до психолога.

 • Піднімати свою самооцінку.

Повторюй кожен день перед дзеркалом, що ти чудова. Заведи щоденник досягнень. Пести себе б'юті-процедурами. Хвали себе. Заохочуй себе подарунками. Працюй над тим, що розцінюєш як свої недоліки, вчися їх приймати, вважаючи своєю особливістю.

 • Усвідомити, що ти та твій партнер окремі особи.

Найчастіше якщо дівчина має проблеми з довірою, то вона прагне заповнити собою весь простір і час партнера. Але як не сумно усвідомлювати, від почуття ревнощів це не допоможе позбутися.

Ти окрема особистість та твої стосунки – це не все твоє життя. Поважатимеш себе і свої особисті межі, значить будеш впевненіша в собі і як наслідок, перестанеш забивати голову деструктивними думками.

 • Лови себе на нав'язливих думках про зраду.

Щоразу, коли приходять думки про зраду чи ревнощі, говори собі «стоп». Переключи свою увагу на щось інше. Забороняй собі допускати фантазії, де хлопець чи чоловік тобі зраджує.

 • Говори найчастіше своєму чоловікові «Я тобі довіряю».

Цей метод працює за принципом самонавіювання. Чим частіше ти вимовлятимеш цю фразу, тим спокійніше ти будеш.

 • Заведи нові хобі та інтереси.

По-перше, це відверне тебе від нав'язливих думок. По-друге, підніме настрій і знизить тривожність. По-третє, ти станеш цікавішим для свого чоловіка.

 • Попроси підтримки свого партнера.

Скажи прямо: «Дорогий, приділяй мені більше уваги, я хочу почуватися коханою та бажаною». Тільки це потрібно зробити у спокійній обстановці і без жодного натяку на істерику та скандал.

Пам'ятай, що без довіри неможливо побудувати щасливі та міцні стосунки!

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua