Як стерти погані спогади з пам'яті людини і чи можна це зробити

Як стерти погані спогади з пам'яті людини і чи можна це зробити

Рухатися вперед складно, коли нестерпний душевний біль про людину, якої більше немає у твоєму житті. Коли думки зафіксовані на неприємних спогадах, неможливо зосередитись на сьогоденні, будувати плани.

Щоб забути когось, потрібно багато душевних сил, розумової енергії. Шлях із стирання з пам'яті неприємних спогадів буде пройдено швидше і легше, якщо правильно сфокусувати розум.

Чому важко викинути когось із голови

Як стерти погані спогади з пам'яті людини і чи можна це зробити

Фото автора SHVETS production: Pexels

Хороша аналогія – моряк у морі, який не має навичок керування вітрилом. Вітер розгойдує вітрило, залишаючи матроса в повному замішанні.

Тепер уяви, що моряки навчили керувати вітрилом. Все, що йому потрібно зробити – вивести вітрило у правильне положення, щоб використати переваги вітру та легко дістатися до будинку.

У певному сенсі ти можеш бути “залежною” від людини. У дослідженні 2010 року суб'єкти, які щойно пережили розрив, але закохані, довели, наскільки ця ідея вірна.

Коли вони бачили фотографії колишнього, система винагороди мозку вивільняла дофамін – нейротрансмітер, який грає велику роль у ранні стадії кохання. Сплеск цього нейромедіатора може спричинити опір відпусканню. Ти не можеш викинути людину з голови тому, що думки про неї надзвичайно значущі для тебе.

Як позбавитися від поганих спогадів.

Вивчимо, як правильно зосередити увагу та налаштувати життєве «вітрило», щоб спростити спробу забути людину.

 • Порада №1: Видалити з поля зору нагадування про колишнє

Озирнися навколо – чи бачиш ти якісь предмети, які подарувала ця людина. Такі подарунки змушують згадувати колишнього, оживляючи у пам'яті як приємні, так і неприємні моменти.

Пожертвуй ці речі у благодійний магазин. Видалення нагадувань із безпосереднього оточення допоможе не лише перестати згадувати колишнього.

Факт, що ти змогла позбутися їх, дозволить підсвідомо запрограмувати розум, що тепер видаляєш людину з життя. Ти кажеш підсвідомості, що стосунки безперечно закінчилися, шляху назад немає.

 • Порада №2: Перемикай думки

Причини чому важко стерти з пам'яті людини – постійні мрії. Відповідай на запитання, скільки разів ти думала про цього суб'єкта за день. Зверніть увагу: як тільки на думку спадає швидкоплинне спогад, ти продовжуєш думати про це протягом наступних 15 або 30 хвилин, а іноді довше.

Як стерти погані спогади з пам'яті людини і чи можна це зробити

Чи можете ви стерти погані спогади?

Необхідно відштовхнути думки про колишнє, як тільки вони з'являються. І тому слід свідомо переключати увагу до важкі завдання, які потребують граничної зосередженості, прийняття швидкого рішення, проведення складного аналізу.

Сконцентруйся на собі

 • Порада №3. Визнай, що ти гідна кохання, поваги, щастя

Люди часто розповідають собі історії про те, що щось непривабливе в них заважає отримувати кохання. Цей міф змушує розігрувати цикли болю та страждань. Щоб витерти неприємні спогади із пам'яті, зосередься на прийнятті індивідуальності, розвитку любові до себе.

Це особливо важливо зробити стосовно тих частин себе, яких ми соромимося. Коли ми приймаємо і цінуємо частинами себе (не просто усвідомлюємо, але насправді цінуємо, поважаємо, плекаємо), то стаємо романтичними, захопленими, добрими та порядними людьми. Любов до себе не залишає місця для роздумів про минулий невдалий досвід.

 • Порада 4: Покладись на систему підтримки

Щоб забути людину, спогади про яку завдають біль, проведи якийсь час із тими, хто надихає та підбадьорює. Це не тільки відверне від тяжких думок, а й нагадає, як добре перебувати з людьми, які цінують себе, інших, життя загалом.

Тобі слід звернутися до тих, хто зберігає мудрість, спокій, оптимізм при зіткненні із життєвими негараздами. Вони допоможуть перестати розігрувати звичні патерни поводження з тими, хто недоступний чи не підходить для нас.

 • Порада №5: Визнай правду

Запитай себе, що людина насправді означає для тебе. Зазвичай спогади зберігаються тих, хто створював безпеку, надавав певний статус, нагороджував почуттям, що тебе люблять і розуміють.

Потім дай відповідь на запитання: чи дійсно реальний досвід спілкування з цією людиною передавав те значення, яке передбачалося і очікувалося? Для більшості ця відповідь буде неоднозначною: «Так і ні».

Романтизувати минуле – не рідкість. Потрібно визнавати і вигоди, і недоліки спілкування з людиною.

З очей геть з серця геть

 • Порада №6: Відпишись від контакту в соціальних мережах

Це вважається само собою зрозумілим, але якщо ти думаєш про когось безупинно, є ймовірність, що ти періодично переслідуєш особистість в кіберпросторі. Полегшити життя – відпишись, викресли з друзів, видали текстові повідомлення, заблокуй телефонний номер.

Відсутність можливості дізнатися, що відбувається з людиною, дозволяє швидше стерти спогади про неї.

 • Порада №7: Не піддавайся бажанню протягнути руку допомоги

Іноді виникає бажання надати послугу, допомогти, полегшити долю людини, яка завдала біль. Не варто діяти імпульсивно. Встанови емоції, які керують тобою. Можливо, ти почуваєшся самотньою, кинутою, скривдженою.

Спробуй перенаправити енергію на щось продуктивніше, наприклад, на прогулянку, пробіжку, заняття йогою. Найпроблемніші спогади найчастіше найважче подолати. Люди часто хочуть повернутись у минуле, виправити ситуацію. Зважай, що це погана ідея.

 • Порада №8: Записуй розчарування

Ведення щоденника корисне не тільки для спрямування потоку енергії, але також і для роздумів та отримання уроків із ситуацій. Визнач та поспостерігай за переживаннями. Почуття корисні для інформування про навколишній світ, але вони не є надійними і часто не корисними з об'єктивної точки зору.

Коли емоції беруть гору над розумом, необхідно м'яко показати, хто в хаті господар. Для цього записуй тривожні думки, переживання та наводь логічні аргументи для їх спростування.

 • Порада №9: Віднови власні дари та таланти

Коли люди стають одержимими кимось, виникає тенденція відмовитися від істинного Я. У такій ситуації стерти з пам'яті людини не дозволяють почуття неповноцінності, марності, ущербності.

Повернення своєї особливості, виявлення дарів глибоко в собі – сильний крок у процесі лікування та трансформації.

 • Порада №10: Нагадай собі, чому щось не спрацювало

У важкі моменти, особливо коли ідеалізується минуле, слід нагадувати собі, чому щось не виходило. Часто ми ідеалізуємо людей, за якими сумуємо, навіть якщо це були недостойні особи.

Ми втрачаємо на увазі факт, що відносини не завжди задовольняли наші потреби, не відображали погляди. Нагадай собі, які були помилки. Подумай, як запобігти подібним промахам у майбутньому.

 • Порада №11: Установи різницю між нормою та нав'язливою ідеєю

Ймовірно, у внутрішньому світі є причини, що змушує думати про людину. Можливо, життєві перешкоди мають для тебе велике значення, і ти підсвідомо знаходиш труднощі, які треба долати.

Або існує якась нав'язлива ідея, наприклад, когось «перевиховати». З'ясуй, що підштовхує тебе до людини, яка не варта уваги. Потім пропрацюй хворі нахили.

Бережи себе – розум, тіло та дух. Спілкуйся з друзями та сім'єю. Знай собі ціну, вір, що кохання поруч. Пам'ятай, поки ти не зачиниш двері для людей, які позбавляють тебе почуття власної гідності, ти не зможеш відчинити двері у нове щасливе життя.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua