Чоловік проти дітей – поради психолога, що робити

Чоловік проти дітей – поради психолога, що робити

Мрії мати повну сім'ю, дітей – це чудово. Але що робити, якщо чоловік не готовий до такого кроку? Чому деякі з них бояться стати батьками? І чи можна змінити їхню думку? Як жінці діяти у такій ситуації?

В чому причина

Перш, ніж робити будь-які дії, необхідно зрозуміти причину, через яку він відмовлятися заводити дітей. Причина завжди є, але не завжди сам чоловік усвідомлює її.

Чоловік проти дітей – поради психолога, що робити

Фото Henri Pham on Unsplash

Психологи виділяють кілька джерел проблеми:

 • страх – чоловіки бояться проблем зі здоров'ям у дитини чи дружини, бояться, що буде багато труднощів, мало вільного часу, бояться не впоратися з роллю доброго батька та ін;
 • негативні установки – чоловік може бути переконаний, що від дітей одні проблеми, що народження малюка призведе до сімейної кризи, постійного шуму, капризів, що малюки будуть розпещеними, невдячними тощо;
 • відсутність досвіду – якщо він не мав молодших братів і сестер, племінників, чоловік може просто не знати, як спілкуватися з малюками, а все невідоме відлякує людину, і вона прагне цього уникнути;
 • наявність дитини – якщо в чоловіка вже є діти, то він може не відчувати гостру потребу заводити ще одного, знову переживати безсонні ночі, втому;
 • інші пріоритети – він переконаний, що зараз потрібно зосередитись на кар'єрі, фінансовому та житловому благополуччі, подорожах, розвагах та не готовий витрачати ресурси на виховання дитини, впевнений, що можна почекати;
 • життєва установка – він може в принципі не бажати мати дітей, бути чайлдфрі;
 • небажання брати відповідальність – зараз йому хочеться жити собі, розважатися, не готовий брати він роль батька.

Важливо розуміти, що за багатьма рішеннями стоїть бажання досягти певних потреб та уникнути невдоволення, проблем, страхів.

Якщо ти хочеш, щоб чоловік почув тебе, зрозуміти твої бажання, важливо навчитися відповідати взаємністю. Чути його позицію, бажання, побоювання.

Вам необхідно навчитися відверто говорити один з одним, розділяти спільні почуття та приймати спільні рішення, йти на взаємні поступки та знаходити компроміс у будь-якій конфліктній ситуації.

Чоловік проти дітей – поради психолога, що робити

Мій чоловік не хоче мати дітей, як бути та що робити?

Чого робити точно не варто

Бажаючи завести дитину, деякі жінки готові піти на крайні заходи, наприклад:

 • намагаються «випадково» завагітніти;
 • ставлять чоловікові ультиматум, погрожуючи розлученням;
 • соромлять його перед друзями;
 • порівнюють його з іншими людьми, які вже мають дітей;
 • намагаються знайти групу підтримки у вигляді родичів;
 • намагаються викликати у чоловіка почуття провини;
 • пояснюють своє бажання мати дітей якимись громадськими стереотипами: «годинник цокає», «сім'я без малюка – не сім'я» тощо;
 • зводять усі спілкування до розмов про дітей.

Подібні дії, як правило, лише зміцнюють у чоловікові небажання заводити дітей, викликають роздратування.

Навіть якщо вони привели до позитивного результату і чоловік все ж таки «здався», то вірити, що народження малюка відоме його ставлення до батьківства – це небезпечна помилка. У житті все буває точно навпаки. Такі дії можуть мати негативні наслідки.

Наприклад, чоловік буде холодний і усунутий по відношенню до малюка. Або часто затримуватиметься на роботі. Якщо виникатимуть конфлікти, він може перенести відповідальність на жінку, говорячи, що «я цього не хотів, ти сама наполягла» і таке інше.

У будь-якому випадку, це погано позначиться на ваших стосунках, з них може зникнути довіра, емоційна близькість, почуття спільності. Адже в сім'ї необхідно всі рішення ухвалювати спільно.

Що робити, якщо чоловік не хоче мати дітей

Якщо чоловік не готовий бути батьком, а ти бажаєш завести дитину, є кілька кроків, які ти можеш зробити, щоб спробувати змінити її думку.

Відверта розмова

Без звинувачень, образ, негативних емоцій поговори з чоловіком. Тобі важливо зрозуміти причини його небажання мати дітей. Так ти розумітимеш, як діяти далі.

Якщо причина, наприклад:

 • у страху за твоє здоров'я – покажи, що все буде гаразд, для цього можна здати аналізи, поговорити з лікарем;
 • в боязні не впоратися з роллю батька – тобі важливо своєю впевненістю переконати чоловіка, що він буде прекрасним батьком, а також поділитися тим, що ти теж іноді сумніваєшся, чи будеш доброю матір'ю, дай йому тебе підтримати, переконати;
 • в страху втратити свободу або можливість жити для себе – розкажи, що для тебе роль матері не стане сенсом життя, що тобі теж важливо, щоб у вас був час для подорожей, відпочинку, подумай, як ви цього можете досягти, будучи батьками.

Також ти маєш показати, яке значення для тебе мають діти. Поділися своїми почуттями, очікуваннями, мріями. Покажи, що це не просто примха чи установка «бо треба». Чоловік має зрозуміти, що тобі це справді важливо і чому.

Зміна сприйняття

Якщо чоловік має негативні установки по відношенню до дітей або відсутній досвід, необхідно це виправити. Наприклад, частіше ходіть у гості до друзів, які мають малюка, або ти можеш познайомити його зі своїми племінниками.

Допоможи чоловікові порозумітися, хай разом пограють у якусь комп'ютерну гру, він їх чомусь навчить. Так він зможе спробувати себе у новій ролі – наставника, старшого товариша.

Захоплені погляди хлопців допоможуть йому випробувати нові емоції, відчути свою значущість, можливість чогось навчити, передати свій досвід.

Головне – не бути надто наполегливою. Важливо не дозволяти темі дітей стати єдиною, про що ти говориш. Багато чоловіків побоюються, що малюк займе всю увагу його коханої жінки.

Важливо також відштовхуватися від чоловіка. Якщо він за вдачею лідер, який звик самостійно розбиратися з проблемами, можливо варто показати, що ти потребуєш його допомоги, підтримки, його «вольового» вирішення.

Такий чоловік, особливо якщо він тебе любить, обов'язково допоможе втілити в життя твою мрію, якщо тільки ти грамотно її донесеш до нього.

Визначитись для себе

Якщо ти розумієш, що небажання мати дітей – це усвідомлена позиція чоловіка і він не збирається її міняти, то ти не зможеш спрогнозувати, чи передумає він у майбутньому.

Може так вийти, що ти чекатимеш на його вирішення багато років і все більше жалкувати про те, що не народила дитину. Щоб такого не сталося, тобі потрібно чітко розставити пріоритети.

Якщо чоловік категорично не хоче дітей і не планує їх, а для тебе стати матір'ю – це важлива життєва цінність, то, можливо, це привід задуматися про те, чи варто продовжувати ці стосунки. Але прийняти рішення можеш тільки ти, спираючись на свої почуття та бажання.

Мати дітей чи ні – кожен вирішує собі. Але, як правило, якщо ти зрозумієш, чому чоловік не готовий бути батьком і зможеш допомогти йому опрацювати справжню причину, то велика ймовірність, що він усвідомлює для себе цінність батьківства.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua