Домашні обов'язки дружини: що повинна робити жінка по дому

Домашні обов'язки дружини: що повинна робити жінка по дому

Після того, як ти дочекаєшся довгоочікуваних слів, що ви тепер чоловік і дружина, у тебе з'являється значний список обов'язків. Причому, якщо зіставити перелік чоловічих та жіночих справ, то з'ясується, що чоловік явно залишається у виграші. Твій список буде набагато більшим. Давай подивимося, що повинна робити дружина по дому і для чоловіка.

Домашні обов'язки дружини або що повинна робити жінка по дому

Домашні обов'язки дружини: що повинна робити жінка по дому

Фото автора SHVETS production: Pexels

Після одруження на плечі дружини лягає не тільки організація побуту, готування, а й відповідальність за всіх членів сім'ї. Тобі доведеться піклуватися про здоров'я чоловіка та дітей, про їх психологічний стан.

Основна вимога до дружини полягає у тому, щоб чоловікові завжди хотілося прийти з роботи додому. Ти маєш дати йому вдома можливість відпочивати. Чоловіки заробляють гроші у соціумі, відпочивають вони вдома. В ідеалі ти маєш працювати вдома, а відпочивати в соціумі.

Тут не йдеться про те, щоб ти 24 години на добу стояла біля плити, прала, гладила, мила підлогу.

Нині час технологій. Побутова техніка суттєво полегшує процес готування та наведення порядку.

Крім того, відповідаючи на запитання, що повинна робити дружина вдома, не виключається процес складання графіка, підключення до допомоги дітей та чоловіка. Тоді ти відкриєш час на спільний перегляд фільму.

  • Приготування їжі та закупівля продуктів.

Здавна повелося, що приготування їжі лежить на жіночих плечах. Але останнім часом у цей процес дедалі частіше підключаються чоловіки. Причому це у них виходить нітрохи не гірше. Якщо чоловік не проти, то у вихідний день ти можеш не підходити до кухні. Чоловік та діти можуть організацію харчування взяти на себе.

Тим не менш, ти завжди знаєш, що швидко та смачно приготувати. Можеш організувати як звичайний сімейний обід, так і домашнє гуляння, в яке входить холодну та гарячу страву, закуски та десерт. Також тобі доведеться для полегшення свого побуту складати меню на тиждень.

Причому приготування їжі краще узгоджувати з чоловіком, з його перевагами. Адже тобі все одно готувати, а тут ти проявиш інтерес до думки чоловіка, послухаєшся його, зробиш йому приємне.

Ти можеш ходити по продукти, якщо сама цього хочеш. Носити сумки із магазину – це обов'язок чоловіка. А ось тобі доведеться скласти список продуктів, необхідних сім'ї. Якщо довірити чоловікові купити на свій смак, то не виключено, що ви цілий тиждень харчуватимемося пельменями з кетчупом.

Домашні обов'язки дружини: що повинна робити жінка по дому

Що повинна робити дружина по дому та для чоловіка?

  • Наведення порядку.

Споконвіку прибирання будинку лежить на жіночих плечах. Це витирання пилу, миття підлоги, вікон, звичайно, якщо ваші вікна не знаходяться на 25 поверсі. Випрати білизну, навіть якщо вручну, погладити її, розкласти речі на місця – це твоя турбота.

А от якщо ти заводиш генеральне прибирання, то цілком можеш розраховувати на допомогу чоловіка. Також ти можеш його попросити помити вікна, якщо у вас не 1-2 поверх. Винести сміття – це не твоя турбота, а ось зібрати його в пакет та скласти пакети до виходу – це вже доведеться зробити тобі.

  • Гасити конфлікти.

Здавна так склалося, що жінка – це берегиня вогнища. Щоб впоратися з цією роллю, тобі доведеться навчитися гасити конфлікти як внутрішньосімейні, так і з сторонніми людьми. Ти не мусиш опускатися до флірту з іншими чоловіками.

Тобто ніякий інший чоловік не повинен до твого чоловіка підступатися з розмовами щодо тебе. Це вже твоя турбота. Якщо сталася конфліктна ситуація з кимось із знайомих чи рідних, ти маєш завжди стати на бік свого чоловіка та дітей. Це вже потім, вдома може статися «розбір польотів», але публічно ти стоїш горою за близьких.

  • Стежити за зручною обстановкою будинку.

Твоє завдання захоплюватися чоловіком, дякувати йому, пишається ним. Дозволяти йому виконувати ролі здобувача, захисника. Не варто попереду чоловіка бігти на 2-3 роботи. Таким чином, ти не даєш чоловікові розвиватися.

Роби частіше компліменти чоловікові. Чоловіки дуже залежні від них. Говори спасибі за те, що він робить для тебе. Будь слабкою, дозволь партнеру виявити захист. Причому для цього не обов'язково провокувати бійку у кафе. Захист може бути не тільки явним, а й уявним.

  • Виховання дітей.

Незважаючи на те, що виховання дітей лежить на плечах обох батьків, турбота, щеплення елементарних навичок лежить повністю на тобі. Чоловік не впорається із таким завданням. Це для нього не можна збагнути.

Домашні обов'язки дружини: що повинна робити жінка по дому

Giphy

Звичайно, ти можеш попросити чоловіка посидіти з дитиною, поки сходиш у магазин або лікарню. Але для цього тобі доведеться скласти докладний список всього, що потрібно зробити чоловікові.

Саме тобі доведеться стежити за здоров'ям дитини, навчальним процесом, організувати відвідування гуртків, додаткових занять. Допомагати з уроками теж краще за тебе. Чоловіки не відрізняються таким терпінням.

  • Стежити за своїм зовнішнім виглядом.

Незалежно від того, скільки років вашому шлюбу, ти маєш завжди виглядати добре. З будинку необхідно усунути рвані тапочки, затягнуті халати, затерті треники. Стеж за своєю білизною.

Волосся – завжди красиво укладено, на обличчі – природний макіяж. Не треба переборщувати. Від тебе має завжди пахнути чистотою. Ти для чоловіка – джерело натхнення. Будь феєю та богинею для свого чоловіка. Намагайся для нього бути бажаною та красивою.

  • Стежити за фінансами.

Заробляти гроші для сім'ї – це не твоя турбота. Якщо ти хочеш і, якщо не проти чоловіка, ти можеш ходити на роботу або працювати віддалено. Але твоє завдання стежити за фінансами, не допускати необдуманих витрат.

Тобі важливо навчитися зіставляти потреби та можливості, жити без боргів. І тому необхідно освоїти планування сімейного бюджету. Грошей має вистачити і продукти, і одяг, і щомісячні платежі.

  • Ходьба магазинами.

Придбання доглядово-миючих засобів, причому не тільки собі, а й чоловікові – це на тобі. Купівля штор, постільної білизни, ковдр, скатертин, рушників є твоєю турботою. Ти, звичайно, можеш попросити чоловіка допомогти тобі з доставкою речей.

Тобі доведеться простежити за наявністю одягу у всіх членів сім'ї. Ти повинна знати, чи є у чоловіка зимові черевики, чи потрібна йому нова куртка, як у нього справи зі шкарпетками та трусами.

Для підтримки в сім'ї здорових відносин важливою є взаємна повага один одного, терпіння, підтримка. Також тобі доведеться звернути увагу на виконання подружніх обов'язків, влаштовувати романтичні вечори, забути про фразу “знов болить голова”.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua