Чоловік хоче розлучитися – поради психолога, що робити

Чоловік хоче розлучитися - поради психолога, що робити

Якщо чоловік подав на розлучення, то маєш ще шанс на те, щоб відновити стосунки. Насамперед необхідно звернути увагу на два важливі компоненти: гідність та повагу. Тільки зберігши їх, ти зможеш повернути чоловіка в сім'ю. Давай докладніше зупинимося на цьому питанні.

Чому чоловік подає на розлучення

Чоловік хоче розлучитися - поради психолога, що робити

Фото автора cottonbro: Pexels

Якщо чоловік подає на розлучення, це далеко не завжди говорить про те, що він дійсно прагне з тобою розлучитися. Нерідко таким чином чоловіки показують, що ваш шлюб зайшов у глухий кут, сім'я переживає кризу.

Чоловік висловлює невдоволення твоєю поведінкою. Він не може до тебе по-іншому стукати. І тут заява про розлучення є свого роду ультиматумом: «Або ми змінюємо наше життя, чи ми розлучаємося». Якщо ти дізналася про таке рішення чоловіка, то не треба зриватися, кричати. Візьми цю ситуацію як факт вашого розвитку відносин.

Адже заява на розлучення ще не означає саме розлучення. Чоловік окреслив наявність проблеми.

Не падай духом. Проаналізуй ситуацію. Поговори із чоловіком. Нехай кожен із вас висловить своє невдоволення, що йому не подобається одне в одному. Причому краще не говорити, а написати це. Після чого прочитайте написане та докладно розберіть по пунктах, з'ясуйте, що кожен із вас готовий змінити, щоб зберегти сім'ю.

Як не можна поводитися, якщо чоловік подав на розлучення

Коли ти дізналася, що чоловік подав на розлучення, зрозуміло, що в тебе емоції просто зашкалюють. Тобі хочеться кричати, плакати, благати його все повернути назад. Давай подивимося, як не слід поводитися, якщо чоловік подав на розлучення.

 • На входь у роль жертви.

Не кидайся чоловікові в ноги, не благай, не плач, не важиш у нього на плечах, не кричи, що ти без нього не зможеш. Таким чином ти нічого не досягнеш. Чоловікові, швидше за все, й так непросто далося таке рішення.

Можливо, що чоловік утомився від твоїх істерик. Подібна поведінка тільки викличе ще більше роздратування. Навряд, бачачи твої сльози, чоловік розуміє, який він дурень. Ти викличеш у нього лише огиду.

Якщо ти вибереш благання та сльози, то таким чином посилиш бажання чоловіка піти куди завгодно, швидше, аби не бачити цієї істерики. Таким чином, ти прискориш процес, і чоловік уже сьогодні піде ночувати в інше місце. Хоча це до його планів могло й не входити.

 • Чи не знецінюй рішення чоловіка.

Чоловік хоче розлучитися - поради психолога, що робити

Чоловік хоче розлучитися — що робити, як поводитися?

Чи не ерничай, не кричи, не заявляй: «Що героєм себе відчув? Ти ж чоловік, чого ти до суду пішов? Все рано буде, як я захочу». Таким чином, чоловік закріпиться в тому, що він зробив усе правильно, що ти його не поважаєш. Тобі не цікаво, що з ним відбувається. Він зробить усе можливе, щоб розлучення відбулося.

 • Не втрачай свідомість.

Не кричи, що в нього на боці з'явилася інша, що він не додумався б до такого рішення. Заспокойся. Не треба бігти, шукати розлучницю, розмовляти із нею.

 • Чи не маніпулюй дітьми.

Не підключай до вирішення питання дітей, їм і так зараз тяжко. Таким чином, ти тільки відштовхнеш чоловіка. Між вами не збережуться дружні стосунки.

 • Не кажи, що тобі не потрібна допомога.

Чоловіки – конкретний люд. Якщо ти скажеш, що тобі не потрібна допомога, чоловік прийме все буквально. Не виключено, що ти у глибині душі сподіваєшся її отримати. Думаєш, що він наполягатиме на допомозі, умовлятиме тебе її отримати. Цього не станеться.

Якщо ти заперечуєш необхідність допомоги, то таким чином знімаєш із чоловіка відповідальність. Він швиденько погодиться з тобою. Скажи, що тобі потрібна допомога. Фінансова навіть не завадить.

 • Чи не спалюй мости.

Так, ти можеш припинити з чоловіком тимчасово спілкуватися, ви можете роз'їхатися один від одного. Таким чином ти отримуєш можливість у спокійній обстановці обміркувати, що робити далі. Візьми перепочинок. Але спалювати мости не можна. Таким чином, ти не повернеш чоловіка в сім'ю.

 • Не підключай до вирішення питання третіх осіб.

Це ваша сім'я та ваша проблема. Не можна її вирішувати за допомогою родичів, друзів. З'ясовуйте стосунки лише вдвох.

Чоловік хоче розлучитися - поради психолога, що робити

Giphy

В іншому випадку розмова не вийде «чистою». Не кожен може поводитись при сторонніх так, як вважає за потрібне. Нерідко поведінка буде такою, якою її очікує суспільство.

Поради психолога, що робити, якщо чоловік хоче розлучитися

Насамперед проаналізуй ситуацію, що призвело до такого рішення чоловіка, дій від протилежного. Крім того, чесно відповідай собі на запитання: «чи потрібні тобі стосунки, чи була ти з чоловіком щаслива, чи хотіла б ти з ним продовжувати жити».

Якщо ти все-таки вирішила боротися за свого чоловіка, то тобі допоможуть наступні рекомендації:

 • Підніми свою самооцінку.

Нерідко після того, як чоловік подає на розлучення, ти залишаєшся із заниженою самооцінкою. Тобі важливо підняти її, зібрати всі свої сили в кулак, щоб рухатися далі, щоб добиватися всього, що мріяла, у тому числі й повернути чоловіка.

 • Пробач чоловіка.

Тобі необхідно вирішити це питання. Інакше образа, що сидить у тобі, завадить приймати адекватне рішення. Не бажаючи цього, ти зганятимеш образу на чоловіка.

Прийми відповідальність за те, що сталося також і на себе. У цій ситуації ви винні обидва. Не може так бути, що винний лише чоловік, а ти така вся принцеса. Постраждали також ви обоє. У ситуації, що склалася, немає переможців.

 • Зверніть увагу на свою зовнішність.

Чоловіки люблять очима. Чесно оціни себе, свою зовнішність. Можливо, ти не доглядаєш за собою належним чином. Зміни свій імідж. Не заощаджуй гроші на перукарні. Сходи до стиліста. У тебе буде можливість повернути чоловіка лише в тому випадку, якщо він зрозуміє, яку яскраву жінку може втратити.

 • Живи своїм життям.

Не показуй, що ти вбиваєшся горем. Почни жити своїм життям. Будь щасливою. Щастя не залежить від наявності чи відсутності чоловіка. Знайди собі інтерес, який по-справжньому захопить тебе.

Не живи очікуваннями дзвінка від чоловіка, його швидкоплинною увагою. Таким чином, ти автоматично потрапляєш у роль жертви. Чоловікам подобається цікаві щасливі жінки. Вони підсвідомо тягнуться до них.

Якщо чоловік подав на розлучення, це не означає, що він до кінця впевнений у розлуці. Якщо ти хочеш зблизитися з ним, то тобі це під силу. Важливо попрацювати над тим, щоб ваш час був максимально комфортним. Знайдіть спільні захоплення, урізноманітнюйте близькі стосунки.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua