Як жити далі після розлучення з коханим чоловіком

Як жити далі після розлучення з коханим чоловіком

На жаль, клятва у вічному коханні виявляється не завжди правдивою. Статистика розлучень дуже сумна – майже третина шлюбів розпадається вже в перші 3 роки після офіційної церемонії реєстрації відносин. До наступного етапу спільного життя розлучень стає ще більше.

Однією з найпоширеніших причин розставання подружжя є зрада. Причому зазвичай виходить із сім'ї саме чоловік. Часто побут вбиває колишні почуття, і партнер починає заглядатися на «свіжу кров». Що ж робити у такому разі дружині та як пережити розлучення?

Як правильно поводитися при розлуці

Як жити далі після розлучення з коханим чоловіком

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Дуже важливо зберегти обличчя, коли чоловік збирає свої речі після оголошення, що йде до іншого. Від того, як саме ти перенесеш цей момент, багато в чому залежить подальший психоемоційний стан.

Щоб пережити розлучення з мінімальним енергетичним збитком і зберегти сили для того, щоб потім почати все з нового аркуша, скористайся цими порадами в галузі сімейної та особистісної психології:

 • Не влаштовуй скандалів та істерик.

По-перше, це вже ніяк не виправить ситуацію, а лише переконає партнера, що він чинить правильно. По-друге, побережи сили для того, щоб потім у найкоротший термін зібратися та почати жити наново. По-третє, просто покажи себе з кращого боку, хоч би як було важко.

 • Чи не демонструй свою емоційну прихильність.

Більшість чоловіків це справжній бальзам на душу. Щоб чоловік не йшов з твердою впевненістю в тому, що він такий незамінний чоловік, будь стриманий і холодний у процесі прощання. Впадати в ноги явно не найкращий варіант.

 • Не варто прощатися на ноті взаємних образ.

Як би тобі не хотілося висловити йому пару лагідних та пригадати всіх родичів аж до сьомого коліна, тримай себе в руках. Ще невідомо, як повернеться життя. Не потрібно залишати на душі один у одного настільки гіркий і неприємний осад.

 • Не шантажуй його дітьми.

Навіть якщо чоловік і залишиться на якийсь час через малечу, надовго це його не втримає. Тому що йдуть не від дітей, а саме від партнера, стосунки з яким більше не приносять радості та спокою. Подібні маніпуляції нічого хорошого не приведуть.

 • Постарайся знайти в собі сили подякувати чоловікові за всі позитивні моменти, що ви разом пережили.

Так, часом це неймовірно складно зробити. Але так ти поставиш жирну крапку у відносинах і відповиш на сакральне запитання: «Чому я взагалі була з цією людиною»? Потрібно вміти відпускати людей і не бажати їм зла насамкінець. Життя все одно розставить на свої місця.

 • Виглядай гідно.

Розлучатися треба вміти. Тож постарайся в цей момент виглядати так, щоб чоловік розумів – ти явно не залишишся надовго одна. Зроби зачіску, в ідеалі навіть легкий макіяж. Не дозволяй людині насолоджуватися твоїм зламаним і пригніченим виглядом.

Як жити далі після розлучення з коханим чоловіком

Життя після розлучення

Як жити далі після розлучення з коханим чоловіком

Зрозуміло, що спочатку тобі навряд чи хотітиме з кимось ходити на побачення. І це абсолютно нормально. Підсвідомості потрібен відпочинок, щоб підлікувати рану, що утворилася всередині. Адже така ситуація завжди сприймається як зрада.

Щоб не закритися від усього світу і через деякий час знову почати звертати увагу на протилежну підлогу, спробуй скористатися такими ефективними рекомендаціями:

 • Оточуй себе людьми.

Це потрібно, щоб не втратити здатність налагоджувати соціальні зв'язки. Особливо важливо спілкуватися з іншими людьми молодим мамам, які перебувають у декреті. Їм найпростіше втратити зв'язок з оточенням і скотитися в сильну депресію на тлі розлуки.

 • Частіше виходь із дому.

Навіть якщо хочеться закритися від усього світу, це робити не можна. За наявності маленької дитини, гуляй з нею у парку або на дитячих майданчиках. Не відмовляй собі у походах у кафе чи по магазинах. Вдома все одно ситуація буде більш гнітючою.

 • Зустрічайся з друзями.

Вони неодмінно допоможуть тобі пережити догляд чоловіка до іншої із мінімальними емоційними втратами. Особливо це важливо при розлуці з чоловіком-аб'юзером. Тобі конче необхідно позбутися психологічної прихильності до одного партнера.

 • Відмовся від алкоголю.

Він ніяк не допоможе почати життя наново, а тільки глибше заштовхуватиме у вир депресії. Алкоголь дає тимчасове забуття, але ніяк не лікує душевні рани, що утворилися.

 • Зроби те, що давно хотіла.

Чоловік завжди був проти, щоб ти пофарбувала волосся або купила ту саму яскраво-червону сукню? Отже, настав момент здійснити заповітну мрію. Це одразу додасть трохи зусиль. До того ж, з'явиться відчуття абстрагування від минулого.

Як жити далі після розлучення з коханим чоловіком

Фото автора cottonbro: Pexels

 • Прибери з очей усі нагадування про колишнього чоловіка.

Щоб почати життя з чистого аркуша, потрібно скомкати та викинути старий. Викинь і видали спільні фотографії, позбався його речей, що залишилися, які не забрав з собою партнер. Найменші подарунки можна віднести на звалище або роздати.

 • Знайди нове цікаве хобі.

Так ти зможеш трохи відволіктися від похмурих думок. Крім того, чоловіки люблять, коли дівчина має якісь персональні захоплення та інтереси. Хобі – це завжди чудова можливість завести перспективний роман.

 • Не звинувачуй себе.

Навіть якщо розумієш, що причина відходу чоловіка з сім'ї до іншої жінки якось зачіпає тебе саму, прийми цей факт як належне. Що не робиться все на краще. Тож сприймай розлуку як можливість набути реальних перспектив для щастя.

 • Відвідай салон краси.

Просто потіш себе професійним доглядом. Це потрібно, коли починають з'являтися думки, що чоловік пішов до іншої, бо маєш проблеми із зовнішністю. Насправді будь-яка жінка просто потребує грамотних вкладень. Почни нове життя із цього.

 • Заблокуй колишнього партнера скрізь, де тільки можна.

Не думай стежити за його новими стосунками. Ваші шляхи розійшлися. Тож не нервуй себе подібним «підгляданням у замкову щілину». Нове життя має розпочатися без нав'язливих думок про стару.

 • Правильно харчуйся і висипайся.

Це допоможе тобі отримати необхідні фізичні та моральні сили для нових звершень. Організм потребує відпочинку та підтримки. Так що обов'язково не заощаджуй на якісному харчуванні і завжди лягай спати вчасно. Піклуйся про себе.

Коли чоловік іде до іншої жінки, це завжди б'є за самооцінкою та психологічним станом. Щоб почати життя наново, потрібно позбавитися від комплексів та почуття провини. Залиш ці стосунки позаду як черговий досвід. Тоді ти зможеш впустити у своє життя ще когось.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua