Як перевиховати чоловіка егоїста та ледаря – поради психолога

Як перевиховати чоловіка егоїста та ледаря – поради психолога

Якщо ти задаєшся цим питанням, то варто задуматись: «А що насправді відбувається у ваших стосунках?». Тому що в парі «дорослий – дорослий» таких питань стояти не може. Створюючи пару, важливо бачити сильні та слабкі сторони свого партнера. Так, багато що відкривається вже у шлюбі, але брати на себе відповідальність за зміну іншої дорослої людини – дуже велика ноша.

Змінитись самої буває дуже складно. Як часто ти вирішувала розпочати «нове життя» з понеділка, який плавно переходив у середу чи наступний рік. А ти хочеш, щоб змінилася інша людина, причому на твоє бажання. Це неможливо. А ось що можна зробити, щоб із чоловіком бути у справжньому союзі та вміти домовлятися, написано нижче.

Як перевиховати чоловіка егоїста і ледаря

Як перевиховати чоловіка егоїста та ледаря – поради психолога

Фото автора Budgeron Bach: Pexels

Багато жінок вірять, що це можливо. Що ось зараз вони вийдуть заміж за такого сякого, а потім вже докладуть всі сили, щоб це виправити. Але навіщо це потрібне?

 • Щоб чоловік більше заробляв
 • Щоб у нього не було шкідливих звичок
 • Щоб дарував подарунки
 • Щоб більше сидів із дітьми та приділяв їм час
 • Щоб з повагою ставився до тебе
 • Щоб більше займався спортом
 • Щоб був більш господарським

І є ще безліч причин, через які ти можеш хотіти змінити чоловіка. Але чи не простіше у цьому випадку просто поговорити?

А може, справа в тобі?

А якщо він не «виховується», то може бути ти надто інтенсивним у цьому питанні. І варто більше уваги приділити собі. Адже колись хочеш змінити іншого або критикуєш його, з погляду психології, тобі страшно подивитися углиб себе. Можливо, у тебе є невирішений конфлікт.

Так, якщо тобі не вистачає матеріальних благ, і ти вимагаєш їх від чоловіка, тоді ти сама підсвідомо можеш хотіти кар'єрного зростання і успіху в роботі. Але не завжди можна у цьому питанні провести паралель. Але деструктивна критика іншої людини завжди є руйнівною. А ти ж не бажаєш зла своєму коханому чоловікові?

Якщо ти помітила ці ознаки, що робити?

 • Задати собі питання: «Як справи в моєму житті?»
 • Що мене турбує зараз?
 • Звернутися до психолога
 • Відпочити (критика іншого то, можливо пов'язані з своєї втомою).

Як поговорити з чоловіком, щоби почув?

Якщо в рутині буднів, чоловік ставитиметься до твоїх прохань і слів поверхово, запроси його на побачення, навіть у найближче кафе. Перед цим ти можеш сказати, що хочеш поспілкуватися з ним. Не варто говорити, що розмова у вас буде серйозна і довга. Це тільки відлякає твого чоловіка. А далі:

Як перевиховати чоловіка егоїста та ледаря – поради психолога

4 поради, як правильно виховувати свого чоловіка

 • Постався з повагою

Як до дорослої людини, яка може взяти відповідальність за своє життя. Навіть якщо він проживає не так, як тобі подобається.

 • Вислухай його думку

Якщо твій чоловік не хоче підніматися кар'єрними сходами, можливо він просто дуже любить свою роботу, а підвищення обіцяє сильні зміни в щоденній діяльності. А ти можеш думати, що він не хоче брати на себе відповідальність.

 • Говори і про те, що тебе турбує і чому

Ти можеш розповісти про свої почуття, адже ти переживаєш не лише за нього, а й за ваші стосунки. Якщо тобі важливі будь-які зміни, про це потрібно сказати дружину.

 • Не говори мовою претензій

Дуже легко піти у стадію, коли хочеться критикувати. Але пам'ятай, що ви зібралися не для цього. А для того, щоб зрозуміти один одному і дійти якогось висновку.

 • Не шантажуй

Якщо ти хочеш його мотивувати, можеш просто сказати про наслідки, які будуть за його діями, але спокійно, а не в ультимативній формі.

 • Виключи скандали

Суперечка та конфлікти в сімейному житті можливі і зовсім нормальне явище, якого не треба боятися чи намагатися виключити зовсім. Але скандали – коли емоції зашкалюють, а ви переходите на особистість один одного, ні до чого доброго не приведе.

Як перевиховати чоловіка егоїста та ледаря – поради психолога

Giphy

Що важливо пам'ятати?

Після такої довірчої розмови ви можете порозумітися. Але це зовсім не означає, що чоловік почне змінюватись одразу. Для будь-яких змін потрібен час та бажання. І якщо останнє у чоловіка з'явилося, то нехай все йде своєю чергою.

Твоє завдання хвалити чоловіка навіть за невеликі зміни. Але не з позиції «батько-дитина», не варто ставити себе на роль його мами, ти його дружина, а вона доросла людина. Дозволь йому самому нести відповідальність за швидкість прийняття рішень та результат.

Якоріння

Що таке «якоріння» – це психологічний прийом, у якому закріплюється позитивна динаміка.

У той момент, коли ви з чоловіком все обговорили, і він вирішив змінюватися, як правильно його підтримувати?

 • Бути лагідною
 • Доброзичливої
 • Терпимою
 • З почуттям гумору
 • Хитрою

А також ти можеш запитати чоловіка, як він хотів би, щоб ти його підтримувала. Цим питанням ти передаси йому відповідальність за процес впровадження нового в його життя.

Якщо в сімейному житті тебе турбує, що за все в домі відповідаєш ти, постарайся віддати частину обов'язків чоловікові, але при цьому не контролюй його. Ти маєш повністю йому довіритися. Так і він почуватиметься значуще і не чекатиме критики від тебе за неправильно куплене молоко.

Сімейне життя – це спілка двох рівноправних, взаємозамінних людей. Так буває не в кожній парі, але саме такі шлюби є найміцнішими та найщасливішими. Тож не бійся довірити чоловікові дітей. Навіть якщо він одягне на них не ті колготки, нічого страшного не станеться.

У сім'ї, де є любов і повага, ніхто не буде «виховувати» один одного. Дорослі сімейні стосунки – це насамперед взаємна відповідальність та довіра. Сімейне життя – це постійний розвиток і не лише особисте, а й у парі, це важливо пам'ятати.

Тому щоразу, коли ти думатимеш, що зможеш змінити людину, пам'ятай, що це неможливо. Якщо ти вийшла заміж за цю людину, значить у ній є те, що тебе привабило і змусило сказати так. А значить, ви зможете впоратися з багатьма труднощами та непорозумінням, якщо будете чути один одного та йти назустріч.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua