Як довести чоловікові, що не зраджувала і любиш його

Як довести чоловікові, що не зраджувала і любиш його

Чим більше ти виправдовуєшся за те, чого не робила, тим більше винною виглядаєш з його погляду. Тому в такій ситуації важливо докорінно змінити свою позицію та перевернути його погляд на проблему.

Як довести чоловікові, що ти йому не зраджувала і любиш

Як довести чоловікові, що не зраджувала і любиш його

Фото автора MART PRODUCTION: Pexels

Якщо чоловік звинуватив тебе у зраді, якої не було, найкраще дотримуватися наступної схеми поведінки:

 • Дай йому час прийти до тями

Дочекайся, поки пройде бурхлива емоційна реакція, адже коли людина переживає афективні емоції, вона не здатна мислити логічно, у неї знижено критичне мислення.

 • Почни конструктивний діалог

Коли він заспокоївся, виведи його на відверту розмову, під час якої:

 • вам ніхто не повинен заважати;
 • тобі треба зберігати спокій та доброзичливе ставлення;
 • зберігай зоровий контакт та відкриту позу;
 • знаходити в його особистій зоні, тримай за руку, погладжуй по плечу.

Поки ви говоритимете, важливо самій «не заводитися», гасити його бурхливі емоції, знижуючи свій тембр голосу, швидкість мови.

 • Говори про почуття

Не варто раз-по-раз повторювати, що ти цього не робила, якщо вперше ця фраза не допомогла. Скажи чоловікові, що ти до нього відчуваєш, наскільки він тобі важливий, що ти його любиш, поважаєш, цінуєш, що він є значною частиною свого життя.

Будь щирою, говори від серця. Потім варто поставити йому питання з розряду: «І невже ти думаєш, що я могла б так з тобою вчинити, коли я так сильно тебе люблю?»

Вислови своє негативне ставлення до зрад у принципі, розкажи, що для тебе це абсолютно неприйнятно і ти ніколи не пішла б на таке.

Після цього поговоріть про довіру. За допомогою «Я-повідомлень» скажи, як важко переживати факт, що він сумнівається в тобі, що тобі хочеться вибудувати з ним довірчі відкриті стосунки, де ви зможете у всьому бути відвертими і що ти готова докладати до цього зусиль.

Чи можливо довести, що ти була вірна

Не завжди можна це зробити, навіть якщо ти наводиш цілком обґрунтовані та логічні аргументи.

Навіщо чоловікові переконаність у тому, що ти йому зрадила? Що вона йому дає? Як не дивно, якщо людина наполегливо наполягає на своєму, не слухає тебе, не намагається все прояснити і не йде на контакт, значить вона має певну мету.

З погляду психології він може мати кілька мотивів:

 • Чоловік шукає привід, щоб розлучитися

Як довести чоловікові, що не зраджувала і любиш його

Як утихомирити чоловіче ревнощі?

На жаль, цю обставину треба враховувати, якою б неприємною вона не була. Часом чоловіки починають скандал на порожньому місці лише для того, щоб припинити стосунки.

Він наполегливо не чує твоїх аргументів, тому що вони суперечать його цілі, вони йому просто не потрібні. У такому разі, навіть якщо ти знайдеш спосіб виправдатися, ви все одно не залишитеся разом, оскільки він цього просто не хоче.

Щоб визначити цей мотив, проаналізуй ваші стосунки до того, що трапилося. Ознаки того, що він уже давно думав про розлучення:

 • чоловік став холоднішим, відстороненим;
 • йому стало байдуже вирішення спільних питань;
 • він перестав будувати плани на майбутнє;
 • він став дратівливим, нетерпимим;
 • ви стали рідше спілкуватися;
 • він став чіплятися до дрібниць, критикувати тебе.

Все це говорить про те, що між вами з'явилася психологічна дистанція, і чоловік просто шукав привід, щоб припинити стосунки.

Важливо розуміти, що часто це залежить не від того, що з тобою щось не так, чи він тебе розлюбив, знайшов іншу. Іноді так роблять люди, які в принципі бояться прихильності, тому, як тільки стосунки стають серйозними, підсвідомо шукають приводу їх обірвати.

 • Чоловік посідає позицію жертви

Безпідставно звинувачуючи тебе у зраді, але продовжуючи стосунки, чоловік бере на себе роль «хорошого». Особливо це помітно, коли він починає говорити про те, що сталося третім особам.

У цьому є вторинні вигоди. Наприклад, він отримує увагу та співчуття з боку оточуючих, як це називав засновник транзактного аналізу Е. Берн, він отримує «соціальні погладжування».

Це змушує його почуватися краще. Як правило, така тактика застосовується людиною неусвідомлено. Вона засвоєна ще з дитинства, як шаблонна поведінка і зазвичай властива людям, яким у дитинстві не вистачало кохання та уваги.

Головна ознака: чоловік поводиться як ображена дитина, не хоче з тобою розмовляти, відвертається, але, на відміну від попередньої ситуації, він не грубить, не розриває стосунки, не виявляє гордовитості чи зневаги.

Якщо ти, знаючи яким було дитинство у чоловіка, відчуваєш, що його ревнощі та образа на тебе продиктовані саме цим мотивом, тобі взагалі не треба виправдовуватися за «зраду». Раз у нього потреба у близькості та співчутті, тобі потрібно просто її задовольнити.

Підійди до нього, обійми, пожалій, скажи, що ти розумієш, як йому важко, що він переживає. Якщо чоловік піде на контакт, емоційно відгукнеться, то проблема вирішиться сама собою.

 • Чоловік свідомо маніпулює твоїм почуттям провини

Виставляючи жінку винною у чомусь, він змушує її виправдовуватися, щось доводити, загладжувати свою «вину». Це дає йому низку переваг у відносинах.

Наприклад, він може дозволити собі поїхати на рибалку, незважаючи на твої протести. Або не купувати тобі туфлі, які він начебто обіцяв, або зірвати поїздку до твоїх батьків.

Чоловік спеціально хоче тебе в чомусь викрити, щоб потім отримати з цього зиск.

Характерна ознака: чоловік теж демонструє образу, не припиняє спілкування, але при цьому перетворюється на такого собі торговця. З'являються типові фрази, сповнені праведного гніву та обурення: «Думаєш, після того, що ти зробила я готовий іти з тобою до театру?»

Або з'являється осуд: «Не тобі говорити, скільки я повинен повертатися з роботи, після того, що ти зробила». Він щоразу починає повертатися до твоєї «зради», дістаючи її як козир у будь-якій конфліктній ситуації.

Якщо це свідома маніпуляція, то довести чоловікові нічого неможливо. Він хоче жити у своїй реальності, де ти не маєш рації, а він має рацію, значить, у нього є над тобою перевага.

У такому разі ти можеш зробити лише одне – вийти із гри. Тобто перестати реагувати очікуваним йому чином: не вибачатися, не виправдовуватися, а просто спокійно озвучити свою позицію і заявити, що він тобі довіряє, або ні.

Потрібно чітко, з витримкою, дати зрозуміти, що ти не маєш виправдовуватися за те, чого не робила. При цьому наголосити, що ти хочеш бути з ним, але для тебе важливо, щоб він почав тебе чути.

Якщо ти для нього справді важлива, то доведеться відмовитися від звичних методів спілкування і навчитися новим. Але якщо він шукає собі зручну дружину, то можливо стосунки закінчаться, коли ти перестанеш бути такою.

Важливо розуміти, що не можна переконати людину в тому, в чому вона не хоче бути переконаною. Але якщо чоловік тебе любить, якщо ти не давала реальних приводів для недовіри, то ви зможете почути одне одного та подолати всі непорозуміння.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua