Що зробити дружині, щоб чоловік був щасливим

Що зробити дружині, щоб чоловік був щасливим

Що робити дружині, щоб її коханий був щасливий? Чи є якась універсальна формула щастя і чи завжди за атмосферу у домі та сімейні стосунки відповідає лише жінка?

Що робить людей щасливими

Що зробити дружині, щоб чоловік був щасливим

Фото автора Vladimir Konoplev: Pexels

Всі люди прагнуть бути щасливими, але далеко не всі розуміють, що це таке. У кращому разі вони відчувають моменти щастя, тому можуть точно зрозуміти, чи щасливі вони зараз чи ні. Але коли треба описати словами, що ж таке щастя, часто людина опиняється у ступорі.

З погляду психології, щастя – це збіг бажаного з дійсним. Наприклад, якщо людина хотіла нову машину, то її придбання зробить її щасливою.

Проблема в тому, що люди не завжди розуміють, чого вони насправді хочуть.

Більше того, часом вони думають, що хочуть одного, але, отримавши це, не відчувають щастя, бо насправді хотіли іншого.

Щоб зробити іншу людину щасливою, важливо враховувати кілька моментів:

 • Неможливо бути щасливим завжди

Прагнучи на щастя, люди намагаються уникати негативних емоцій. Так, якщо жінка хоче зробити щасливим свого чоловіка, вона може завжди бути «хорошою дружиною», не лаятись, не говорити, коли їй щось не подобається, підлаштовуватися під його думку та її спосіб життя.

Загалом, прагнути того, щоб він завжди був задоволений. Як правило, така стратегія приречена на провал. По-перше, це може зробити нещасною її саму, тоді вона не залишиться внутрішніх ресурсів для вибудовування відносин, вона почне зриватися на порожньому місці.

По-друге, навіть якщо ти ідеальна, між вами можуть бути сварки, непорозуміння і таке інше. Це цілком нормально. Навіть негативні емоції важливі для людини, у неї має бути навичка їхнього проживання, тому що неможливо всю жити прожити в «мильному міхурі».

 • Щастя не вимірюється матеріальними благами

Дослідження 2008 року (Б. Стівенсон та Дж. Вулферс), опубліковані Національним бюро економічних досліджень, а також наукові роботи Д. Канемана та А. Дітона підтверджують – все залежить від очікувань та наявного доходу у людини.

До певної суми гроші радують, а потім їхнє збільшення впливає вже не так значно на рівень щастя. Щасливою людину роблять не гроші, машина, гарна дружина та інші «стандартні» атрибути успіху.

Щастя приносить те, які потреби людина за допомогою цього закриває: у статусі, безпеці, визнанні, самоактуалізації, відчутті себе краще за інших та ін.

Що зробити дружині, щоб чоловік був щасливим

Як зробити чоловіка щасливим і чи це потрібно?

Тому якщо жінка прагне зробити щасливим свого чоловіка, насамперед їй потрібно розуміти його актуальні потреби, наприклад:

 • якщо він має труднощі на роботі, вона зробить його щасливим, якщо закриє його потребу у підтримці, безпеці, прийнятті;
 • якщо чоловік переживає невдачу в соціальному житті, незадоволений своїм статусом, йому треба відчувати, що для нього він – найкращий, що він захоплений, вірить на нього, дивиться, як на героя;
 • якщо він незадоволений інтимною сферою їхнього життя, то саме час жінці розкріпачитися, додати пристрасті та різноманітності, покращити якість їхньої фізичної близькості;
 • йому чоловік відчуває нудьгу, спілкуючись з нею, у нього «просідає» потребу в новизні, пізнанні нового, значить дружина зробить його щасливішим, якщо займеться саморозвитком, пара відкриє для себе нові цікаві захоплення і т.д.

Таким чином, щастя чоловіка виявляється у тому, чи може він задовольнити свої актуальні потреби у відносинах зі своєю дружиною, а також чи допомагає вона йому легше переносити негативні ситуації, коли він переживає фрустрацію цих потреб у зовнішньому світі.

 • Щастя суб'єктивне

Коли ти читаєш якісь універсальні поради про те, як зробити чоловіка щасливим, важливо не наслідувати їх бездумно, а адаптувати їх під свої стосунки. Завжди відштовхуйся від особистості чоловіка, його характеру та бажань.

Наприклад, один чоловік щасливий, якщо дружина даватиме йому більше свободи, можливості займатися своїми справами, спілкуватися з друзями і при цьому не відчувати провини за те, що вона сидить удома і чекає на нього.

Але інший чоловік, якому властивий тривожний тип прихильності, навпаки, відчуватиме невдоволення від цієї свободи, бо для нього щастя – це коли вони все роблять разом, коли дружина весь час на нього чекає.

 • Щастя залежить тільки від самої людини

Ти можеш вплинути на якість стосунків із чоловіком, але ти не можеш зробити людину щасливою, якщо вона не вміє переживати позитивні емоції. Не всі люди на це здатні.

Песиміст, скільки б радостей у його житті не було, проживатиме моменти щастя як щось швидкоплинне, як тьмяні вогники в непроглядній темряві цього «суворого світу». Люди, яким властиве вічне невдоволення, як не намагайся, знайдуть, до чого причепитися.

Безумовно, щастя багато в чому залежить від того, хто поруч, особливо якщо люди закохані одне в одного. Антрополог Хелен Фішер провела масштабне опитування людей, які закохані.

Так, 68% чоловіків підтвердили, що їхній емоційний стан безпосередньо залежить від того, як до них належить їхня друга половинка.

Однак, багато в чому почуття щастя залежить від самої людини, її світоглядної позиції, її здатності до переживання емоцій та відкритості у спілкуванні.

Що робити дружині, щоб чоловік був щасливим

Не можна насильно зробити іншу людину щасливою, але можна побудувати такі відносини, в яких обидва партнери відчуватимуть психологічний комфорт і переживатимуть позитивних емоцій більше, ніж негативних.

У цьому тобі допоможуть кілька порад:

 • Підтримуй чоловіка у будь-яких починаннях

Будь-якій людині важливо знати, що є хтось, хто в неї вірить попри все. Це стає для нього зовнішньою опорою, підвищує мотивацію до досягнень, надає сміливості та впевненості у собі.

 • Поділися позитивними емоціями

Це не означає, що завжди потрібно бути в хорошому настрої. Але треба навчитися позитивного погляду на світ.

Більшість людей звикла ділитися негативом, розповідати про проблеми. Але далеко не всі можуть ділитися яскравими позитивними переживаннями, адже саме вони заряджають співрозмовника енергією та підвищують його відчуття щастя.

 • Поважай його як особистість

Потреба в повазі має кожна людина, незалежно від статі. Людям хочеться, щоб їх не принижували, не критикували, ставлячи в позицію нижче за себе, не висміювали їхні недоліки і не відчували до них зневагу або поблажливість.

 • Довіряй йому

Ревнощі не завжди негативно позначаються на відносинах. Здорове ревнощі, яке має підстави, необхідне щоб захистити свої межі.

Але фундаментом для щасливих стосунків є довіра. Коли воно є, ти апріорі впевнена у чоловікові, не намагаєшся його контролювати, не читаєш його листування. Ти віриш у нього і віриш у саму себе, у те, що ти в нього єдина.

 • Вмій сама бути щасливою

Не можна ощасливити іншу людину, якщо ти сама не відчуваєш щастя. Якщо ти незадоволена своїм життям, у тебе не вистачить позитивної енергії, позитивних емоцій та усвідомленості, щоб зробити щасливою іншу людину.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua