Як перестати постійно думати про колишнього чоловіка чи хлопця

Як перестати постійно думати про колишнього чоловіка чи хлопця

Розрив стосунків – це завжди болісно. Стан посилюється тим, що твої думки постійно повертаються до колишнього. Це заважає тобі насолоджуватися життям. Давай подивимося, як примиритися із завершенням стосунків, перестати думати про колишнє.

Як перестати постійно думати про колишнього чоловіка чи хлопця

Як перестати постійно думати про колишнього чоловіка чи хлопця

Фото автора Ivan Samkov: Pexels

немов за клацанням пальців забути колишнього партнера. Тим не менш, є кілька порад, які допоможуть тобі впоратися з розривом стосунків та перестати про них думати.

  • Дай собі час на смуток.

Це нормально, що після завершення стосунків ти переживаєш, відчуваєш біль. Не можна свої емоції ховати углиб. Дозволь собі пережити їх. Будь-яка спроба придушення робить емоцію сильнішою. Приймай їх без оцінок: погана це чи хороша емоція. Вона має бути пережитою.

Якщо ти хочеш плакати – плач. Можеш ревти, вити, кидати посуд, рвати фотографії. Це принесе тобі полегшення. Не дозволяй негативу сховатися всередині. Це згодом позначиться серйозними психологічними та соматичними проблемами.

Але, сум не повинен бути нестримним. Дай собі точний час, який ти можеш сумувати. У цей період не обов'язково сидіти і насильно вдаватися до спогадів. Можеш сходити до парку погуляти.

Довше за належний час сумувати не потрібно. Якщо на тебе накочує протягом дня, переслідуй думки на спеціально відведений для цієї мети час. Ти помітиш, як тобі поступово стає легше.

  • Дай собі змогу виговоритися.

Якщо ти перебуваєш у построзривному стані, тобі просто потрібна людина, якій ти зможеш висловитися. Тільки заздалегідь попереди його, що йому нічого не треба робити, давати тобі якісь поради. Його завдання просто вислухати тебе.

З цією метою підійде мама, близька подруга, сестра. Якщо в тебе немає нікого з близьких, кому б ти змогла довірити біль, то можеш сходити на консультацію до психотерапевта. Він не тільки вислухає тебе, а й дасть пару-трійку слушних порад.

Ти можеш виговоритися у вигляді уявної розмови з колишнім хлопцем. Вислови йому всі свої приховані образи, свої почуття. У той же час ти не лише висловиш свій біль, а й поставиш крапку у ваших стосунках, без прямого спілкування з хлопцем.

  • Позбудься негативу.

Як перестати постійно думати про колишнього чоловіка чи хлопця

Як забути колишнього, відпустити минулі стосунки та припинити зливати енергію у страждання?

Не дозволяй собі зациклюватися на злості, образі, не згадуй неприємні для тебе вчинки, вчинені колишнім партнером. Так ти застрягнеш на місці, не зможеш рухатися вперед. Як би ти сильно не сердився на свого колишнього, відпусти його, не повертайся до негативних думок.

Якщо до тебе час від часу повертається якась думка, то не бійся зустрітися з нею. Проаналізуй, чому саме вона не дає тобі спокою. Подивися, який вона впливає на твоє життя.

  • Не обманюйте себе.

Не варто обманювати себе, вводити свідомо в оману щодо якості твоїх відносин з колишнім партнером. Проаналізуй ситуацію, поміркуй, чи була ти справді щаслива з ним.

Подумай, хто виступив ініціатором розлучення, яка ситуація справила на це серйозний вплив. Можливо, у тебе була побудована хибна теорія, яка базується на тому, що ваші стосунки можна було врятувати. Задумайся про свою роль у розлуці. Це допомагає відпустити негатив.

  • Знайди собі нове захоплення.

Зазвичай після розлучення з'являється вільний час. Почни витрачати його на себе. Зроби так, щоби твій день був максимально забитий. Після навчання або роботи займися спортом. Почни танцювати. Це чудовий спосіб зняття стресу. Крім того, так ти ще розширюєш своє коло знайомих.

Постарайся відкрити у собі нові таланти. Ходи з подружками у кіно, кафе, театр, виставки. Якщо дозволяє можливість, то візьми відпустку, з'їзд кудись відпочити. Зміна місця допомагає забути колишні стосунки.

  • Зроби все можливе, щоб позбавитися нагадувань про колишнє.

Спочатку тобі все нагадує про колишнє: парк, де ви гуляли, ліфт, де ви цілувалися, кафе, в якому ви любили сидіти вечорами. Але поступово біль вщухатиме. Асоціація руйнуватиметься.

Як перестати постійно думати про колишнього чоловіка чи хлопця

Giphy

Але необхідно безжально усунути з життя ті спогади, які безпосередньо пов'язані з колишнім хлопцем: листівки, подарунки, фотографії, листування. Від цього краще позбутися, не шкодуючи. Це вже минуле, яке треба забути.

  • Переверни сторінку свого життя.

Важливо закрити гештальт невдалих відносин, не повертатися думками до переживання розставання. Деякі моменти для тебе залишилися нез'ясованими, якісь слова недомовлені, непрожиті образи повністю.

Обов'язково розберися з усім цим вантажем. Не бери його із собою у подальше життя. Сама собі скажи, що стосунки закінчено. Дороги назад не буде. Більше, що ти можеш зробити, – це провести аналіз ситуації, опрацювати свої помилки.

Подумай, що ти зробила не так. Не займайся самоїдством. Дай собі обіцянку не наступати на ті ж самі граблі. Можливо, в результаті проведеної роботи ти побачиш, що ці відносини з самого початку приречені на невдачу.

Розлучення – це логічне, єдине можливе завершення. Напиши слова на листок. Тільки не відправляй їх колишньому, спали. Якщо у вас із ним були спільні плани, то проведи роботу. Уяви, що ця чітка картинка поступово стає похмурою і темною. Після розпадається наче пазли на дрібні частини.

  • Почни будувати на майбутнє плани.

Спочатку у тебе всі думки повертатимуться до колишнього хлопця, розриву з ним стосунків. У тебе виникатимуть такі думки, що все чудове залишилося позаду. Попереду чекати вже нема чого.

Гони від себе ці руйнівні думки. Починай будувати на майбутнє плани. Тільки не заглядай надто далеко. Зроби акцент на найближчих 2-3 місяці. Поміркуй, чого ти хотіла б досягти за цей час.

Почни ставити прості цілі. Поступово переходь до більш амбітних. Зроби карту бажань. Це чудовий інструмент, який допомагає підтримати мотивацію на потрібному рівні.

Розлучення є хворобливим процесом. Потрібно з нього вийти без втрат. Для цього важливо очистити свою голову від думок про колишнє. Займися собою. Знайди собі заняття, яке по-справжньому захопить тебе. Правильно розстав пріоритети, де на першому місці має бути ти.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua