Чому тягне до колишнього хлопця, коли є новий, і що робити

Чому тягне до колишнього хлопця, коли є новий, і що робити

Не завжди після розриву з чоловіком настає повне умиротворення та спокій. Хтось злиться, що взагалі витратила час не на ту людину. Інша страждає від зради. Але в деяких випадках дівчата продовжують відчувати потяг до колишніх партнерів.

І це навряд можна назвати позитивним моментом. Ви з якоїсь причини розійшлися, швидше за все, вже створили інші сім'ї. І тут любов, що раптово наринула? Що ж робити в такій ситуації і чому таке взагалі трапляється?

Причини виникнення почуттів до колишнього чоловіка

Чому тягне до колишнього хлопця, коли є новий, і що робити

Фото автора Лілія Крутько: Pexels

Чим довше проходить з моменту розриву відносин, тим менше негативу залишається в пам'яті, це факт. Більшість жінок вмію прощати навіть серйозні образи, наділяючи колишніх партнерів знову лише позитивними якостями.

Ось кілька основних причин, чому ти раптово відчула романтичну ніжність до хлопця, з яким розлучилася багато років тому:

 • Все буде інакше.

Головне і найглибше з помилок. Ні, не буде, хоч би як сумно це звучало.

Якщо вже пройшли шлях неякісних відносин, немає жодної гарантії, що друга спроба не виявиться такою ж чи ще гіршою.

Крім того, колишні партнери дуже люблять нагадувати минулі помилки. Як думаєш, чи реально будувати стосунки наново з людиною, яка дорікає тобі за кожен крок, що нагадує йому колишню ситуацію?

 • Він точно змінився.

Досить наївна думка. Якщо після розставання минуло багато років, то взагалі не факт, що він зробив для себе якісь висновки. До речі, люди в принципі дуже рідко змінюються. А якщо й роблять це, то найчастіше далеко не на краще.

 • Ніхто мене не знає, як він.

Можливо це так і є. Колишній партнер напевно в курсі, скільки ложок цукру ти кладеш у чай і з якого боку ліжка вважаєш за краще спати. Але хіба цього достатньо, щоб знову почати тупцювати на старих граблях? Інакше такі стосунки і не назвеш.

 • Я все одно не знайду когось краще (всі чоловіки однакові).

Почуття до колишнього партнера реально здатні спалахнути з новою силою, якщо ти свято впевнена, що інші стосунки не будуть кращими. Але з чого такі думки? Пахає відверто заниженою самооцінкою.

Чому тягне до колишнього хлопця, коли є новий, і що робити

Відносини із колишніми. Чи варто давати другий шанс?

Задумайся, швидше за все, ця ідея була закладена у твою голову саме токсичним партнером. Це типовий прийом аб'юзерів, щоб жертва якомога сильніше прив'язалася до свого мучителя. Якщо ви вже розлучилися, то знайти щось краще цілком реально.

 • Хоч і не найкращий, зате свій.

Дуже стандартне мислення для старшого покоління. Однак і у голові сучасних дівчат нерідко виникають подібні думки. Але що за погана звичка настільки себе не любити та задовольнятися малим? Ти реально можеш знайти щось краще.

 • Мені ніколи знайомитися з іншими.

Зайнятій жінці іноді справді набагато простіше повернутись до колишніх стосунків, ніж намагатися будувати щось наново. Але це далеко не найкращий варіант щодо перспектив. Не зациклюйся на обов'язковому заміжжі. Просто насолоджуйся відносинами.

Повертатися до колишнього – завжди не найкраща ідея. Адже твої ніжні почуття, що раптово відродилися, можуть виявитися банальним небажанням знову до когось звикати. Але це абсолютно нормально. Не лінуйся, колишній – це пройдений етап.

 • Поки що спонукаємо друзями, а там видно буде.

Вкрай рідко трапляється, що парочка, що розсталася, стає нормальними товаришами. Найчастіше у когось у голові назріває підступний план, як зіпсувати життя колишньому партнерові. Він запропонував дружити? Не поспішай танути та закохуватися в чоловіка заново. Мабуть, це прийом.

 • Ми випили, і воно якось закрутилося.

Дуже поширена ситуація. Допустимо, ви знову з якоїсь причини опинилися в ліжку. Для жінки це цілком може стати тригером для відродження почуттів до колишнього. Але чоловік, швидше за все, так до подібного не ставиться.

 • Ніхто не ідеальний.

Чому тягне до колишнього хлопця, коли є новий, і що робити

Фото автора Ганна Хазова: Pexels

За фактом, думка вірна. Але це не означає, що тобі потрібно заплющити очі на всі його недоліки, які, ймовірно, стали причиною для розлучення в минулому. Найімовірніше, почуття повернулися, тому що з часом почало здаватися, ніби всі його мінуси є нормою.

 • Він виявляє наполегливість.

Іноді колишні партнери намагаються почати все наново. І багато дівчат легко ведуться, тому що ця людина їм все-таки не чужа. Але насправді такий роман рідко обертається чимось добрим.

 • Можливо, я тоді все перебільшила.

Класика жанру. Згодом образи забуваються, а негативні почуття поступово сходять нанівець. Ти дивишся на колишнього і думаєш, що він начебто й не такий уже й поганий, як здавалося раніше. Але це лише міф. Досить просто освіжити у пам'яті причину вашого розриву.

Чому тягне до колишнього хлопця, коли є новий, і що робити

Ситуація не найпростіша. Тут дуже легко геть-чисто заплутатися і знову потрапити в дбайливо розставлену мережу людини, яка хоче тебе повернути (або взагалі їй це не треба, не чоловік же закохався) тільки через зневажену гордість.

Ось тобі невеликий список рекомендацій, як необхідно поводитися в такому випадку:

 • Згадай причину вашого розставання. Причому у всіх фарбах докладно. Чи не виправдовуй партнера. Все сталося саме так, як і мало бути.
 • Проаналізуй джерело своїх почуттів. Імовірно, вас все ще щось пов'язує (діти, спільний бізнес). Тож не факт, що це взагалі кохання. Найчастіше спрацьовує звичка та прихильність.
 • Обов'язково познайомся з його сьогоденням. Чим зараз зайнятий чоловік, чи є у нього сім'я чи хоча б стосунки. Рушити їх точно ні до чого. Велика ймовірність, що ти знову розчаруєшся у цій людині.
 • Не бійся здатися упередженим. Зважувати тверезо за і проти в подібній ситуації – цілком нормально і цілком логічно.
 • Випиши на аркуш паперу всі переваги нових відносин із старим партнером, а також супутні мінуси. Робити це потрібно чесно та від душі. Такий список наочно покаже, чому ви розлучилися і що на тебе чекає при відновленні даних відносин.
 • Постарайся не випивати з ним наодинці. Алкоголь – поганий порадник у подібних справах.
 • Не слухай чужих рекомендацій. Кожен має своє життя, так що не варто звертати увагу на поради ваших спільних друзів і родичів. Вони можуть не знати і десятої частини правди, чому ви вже одного разу розійшлися.

Колишні стосунки мають стати просто історією та життєвим досвідом. Давати їм другий шанс найчастіше безглуздо. Люди дуже рідко роблять якісь конкретні висновки та змінюються. А вибирати старі граблі однозначно немає сенсу.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua