Бути друзями у стосунках – це обов'язково чи ні

Бути друзями у стосунках – це обов'язково чи ні

Левова частка твого життя відбувається за участю інших людей, і форма взаємин із ними сильно різниться. Є знайомі, приятелі, близькі та улюблені люди, друзі та інші групи, відповідно до яких ти підбираєш варіант та періодичність спілкування.

Але наскільки реально і необхідно виходити за межі та змішувати різні типи стосунків? Наприклад, чи можлива дружба з тим, кого любиш, і чи потрібна дружня підтримка у коханні.

Бути друзями у стосунках – це обов'язково чи ні

Бути друзями у стосунках – це обов'язково чи ні

Фото автора Laura Garcia: Pexels

Перше, що слід усвідомити, – це різницю між двома формами відносин: дружніми і любовними. Зокрема, їх основа сильно відрізняється за такими параметрами:

 • термін встановлення – якщо, як писав класик, «любов виникає раптово і вражає як блискавка», то дружби характерна тривала прихильність, коли він людина перевіряється за різних умов і обставин;
 • рівень довіри – кохана людина не зобов'язана відкривати тобі свої карти, звертатися за порадою та допомогою, відповідати тією ж монетою. Друг же розділить із тобою смуток та радість;
 • інтимна складова – кажуть, дружба між чоловіком та жінкою завжди закінчуються у ліжку, але з цим твердженням можна посперечатися. А в парі партнер сильно здивуватися, якщо платонічні втіхи ти віддаси перевагу фізичним ласкам;
 • концентрація уваги – партнери зосереджені один на одному, а друзі підтримують множинність паралельних контактів.

Незважаючи на принципову різницю між цими базовими формами міжособистісних відносин, обидві вони є основою життя кожної людини. Але при цьому далеко не завжди вдається їх об'єднати: ти можеш любити партнера, але не бути йому другом, або ж тупцювати у френдзоні, ховаючи уламки серця за дружньою усмішкою.

ТОП-7 причин дружити з коханим чоловіком

Численні спостереження показали, що у парах, заснованих на особистісній сумісності більше, ніж чистої хімії, частіше трапляються розлади. На противагу їм, партнери-друзі здатні до більш яскравого та насиченого емоційного життя, частіше прислухаються один до одного, виявляють більшу повагу до почуттів своєї коханої людини.

Зокрема, про це говорять психологи Хайді Рідер, Грейс Корніш та Люсі Хант, частина з яких також ведуть цілком успішні тематичні блоги.

Вони запевняють, що саме дружба є фундаментом для будівництва міцної конструкції пари. А крім того, при здатності об'єднати ці два типи відносин, ви з партнером можете розраховувати на масу додаткових «плюшок», серед яких такі:

 • щасливий шлюб, побудований не так на гормональному бумі і сліпий пристрасті, але в душевної близькості;
 • максимальний рівень довіри між тобою та коханою людиною;
 • вирішення актуальних проблем та питань безпосередньо один з одним, без потреби виносити «сміття за поріг»;

Бути друзями у стосунках – це обов'язково чи ні

Ознаки здорових та хворих відносин

 • прямий і чесний обмін точками зору без вишукування нейтральних виразів і старань уникнути неприємних тем;
 • єднання з партнером, можливість стати один одному надійною опорою у разі лиха (адже більше інформації ви повідомляєте один одному, тим чіткіше здатні оцінити те, що відбувається, і позначити як ризики, так і перспективи);
 • шанс бути самою собою і разом дуріти;
 • порівняно швидке вирішення конфліктних ситуацій через уміння йти на компроміси, відчувати потреби одне одного.

Навіть якщо ваша спілка врешті-решт не призведе до вівтаря, ти цілком зможеш насолодитися часом, проведеним з партнером-другом. Така людина не вимагає від тебе вартового мейк-апу, модної цибулі та інших дорогих процедур зі своїм зовнішнім виглядом.

Йому не потрібно щось доводити, намагатися виділитися на тлі інших жінок і якось інакше «метати бісер», бо спочатку він оцінює тебе з погляду внутрішнього змісту, а не гарної оболонки.

5 приводів не заводити дружбу з коханою людиною

Один із батьків-засновників сучасної філософії Фрідріх Ніцше стверджував, що «хороший шлюб спочиває на таланті до дружби». Відповідно, якщо ти зацікавлена в гармонійних і тривалих стосунках з коханим, також варто подбати про те, щоб між вами зав'язалася більш «доросла» та усвідомлена прив'язка, ніж бажання засинати в одному ліжку.

Проте є кілька життєвих ситуацій, за яких «компот» їхнього кохання та дружби не актуальний, і ці дві складові краще розливати за окремими графинами. Наприклад, ваш любовний зв'язок не вимагає роботи над дружніми стосунками у таких випадках:

 • ваші відносини носять швидкоплинний характер та їх продовження не планується;

Бути друзями у стосунках – це обов'язково чи ні

Giphy

 • у вас з партнером принципово різний світогляд, цілі та орієнтири в житті, через що присутні серйозні бар'єри у спілкуванні, і воно не приносить задоволення;
 • ти не довіряєш партнерові, оскільки він не сприймає всерйоз та/або висміює твої проблеми;
 • він не цінує твої спроби потоваришувати, виносячи на передній план інші аспекти ваших взаємин (інтимні, побутові, матеріальні);
 • він постійно порівнює тебе з іншими жінками, ставить під сумнів твої моральні риси та чесність, зокрема.

Маючи за плечима минулий негативний досвід стосунків (дружній чи любовний), і тобі, і твоєму партнерові може бути дуже важко переступити межу недовіри. У такому разі ваші відносини можуть тривати досить тривалий проміжок часу, але так і не набути конкретної форми.

Ви можете добре проводити час разом, подорожувати, говорити один одному компліменти та перебувати в одній компанії. Але при цьому буде відсутнє те, що зможе характеризувати вас як пару, в якій, крім чуттєвої сфери, є й інший найважливіший елемент – дружба.

Подумай гарненько над таким форматом стосунків і оціни, чи потрібний тобі зв'язок, у якому ти чи твоя кохана людина не можете повністю довіритися один одному, чекаючи зради чи нерозуміння.

Чи можна залишитися друзями після розриву

Є теорія про те, що кохання живе три роки. Відповідно до неї, саме цей термін потрібен для відновлення звичного людині гормонального фону та повернення роботи мозку до «робочого», ясного стану. Якщо за цей період між тобою та партнером не встановилися довірчі дружні стосунки, то значний ризик втрати інтересу та «іскри», а, як наслідок, розриву вашого зв'язку.

При такому розкладі назріває вічне питання: що чекає на пру після розставання. На жаль, практично завжди за розривом слід повне припинення відносин і зберегти дружні уподобання не вдається. Це пов'язано з безліччю нюансів, серед яких такі:

 • досвід ближчих відносин;
 • колишня прихильність та плани на спільне майбутнє, що залишилися нереалізованими;
 • образа, завдана внаслідок одностороннього розриву відносин та інші фактори.

Любовні почуття у колишніх партнерів відбуваються не одночасно. Ти можеш охолонути до партнера раніше, ніж він до тебе, і навпаки. Через це прояви дружніх симпатій до колишньої половинки сприйматимуться необ'єктивно, наприклад, розцінюватися як спроба відновити стосунки або загладити почуття провини після розриву.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua