Поради психолога, як зберегти шлюб від розлучення

Поради психолога, як зберегти шлюб від розлучення

Найчастіше питання збереження шлюбу постає, коли у стосунках настає чорна смуга – проходить ідилія, і виникають взаємні закиди та скандали. На жаль, сьогодні 80 відсотків шлюбів розпадаються.

У більшості випадків, тому що подружжя не бажає глибоко розбиратися в сімейних проблемах, змінюватись, працювати над собою та стосунками. Зважившись на розлучення, вони вступають у нове життя з надією, що з наступним партнером буде краще, але зазвичай ситуація повторюється. Тому я, як правило, за те, щоб зробити всі можливі спроби зберегти сім'ю.

Причини, чому розвалюються сім'ї

 • побут, одноманітність, нудьга;

Поради психолога, як зберегти шлюб від розлучення

Фото автора PNW Production: Pexels

 • різні погляди життя, зокрема створення сім'ї, які збігаються цінності й мети подружжя;
 • кризи, життєві труднощі, випробування, зміни, яких пара була готова (появи дитини на сім'ї, проблеми у бізнесі, банкрутство, хвороби та інших.);
 • матеріальні труднощі, якщо пара вирішується створення сім'ї, які мають стабільного фінансового становища;
 • зради. Найчастіше зумовлені незадоволеністю сімейними стосунками, нестачею емоцій;
 • жорстокість, психічні відхилення, тиранія, насильство і т. д. Як правило, жертвою в таких відносинах виявляється жінка, яка терпить погане ставлення до себе.

У такому разі найкращим буде зібратися з силами і все ж таки зважитися на розрив. Не варто зберігати такі стосунки навіть заради дітей. Адже часом атмосфера в сім'ї буває настільки нездоровою та токсичною, що розлучення батьків – єдине правильне рішення для психічного та морального благополуччя всіх членів сім'ї, особливо найменших.

Але якщо ви відчуваєте, що ваші стосунки не безнадійні, просто настав складний період, з яким рано чи пізно стикається кожна пара, то тут чи зможуть партнери подолати труднощі та зберегти відносини, найчастіше залежить не так від обставин, як від їхнього взаємного бажання бути. разом, навчитися чути та розуміти один одного.

І так, як зберегти сім'ю від розлучення і чи варто це робити? Я думаю, що ти знайдеш відповіді на ці запитання, дочитавши статтю до кінця.

Поради психолога, як зберегти шлюб від розлучення

 • Насамперед для тривалих стабільних відносин важливо, щоб ви з партнером були близькі за духом, приблизно однаково дивилися на життя, принаймні збігалися за найважливішими для вас пунктами.

Бажано також, щоб ви були приблизно з одного культурного середовища, соціального прошарку, мали певну матеріальну стабільність. Практика показує, що за дотримання цих умов відносини мають більше шансів на довговічність.

Поради психолога, як зберегти шлюб від розлучення

Як зберегти сім'ю від розлучення?

Звичайно, абсолютно двох схожих людей не буває і завжди будуть певні розбіжності, але важливо навчитися правильно обходити гострі кути, озброївшись мудрістю та терпінням, і тоді ці невеликі відмінності зроблять ваш союз навіть цікавішим;

 • терпіння та уважне дбайливе ставлення до один одного. Найчастіше говоріть до душі, дуже важливе відкрите спілкування, але це в жодному разі не означає, що за своїми словами та формою їх подачі не потрібно стежити.

Звичайно, і надмірно прогинатися не варто, але навіть коли виникають розбіжності, важливо продовжувати спілкуватися шанобливо та доброзичливо, невдоволення краще висловлювати стосовно слів, вчинків партнера, а не стосовно нього самого;

 • особистий простір. Не варто повністю розчинятися в один одному і забувати про власні хобі та інтереси. Якщо ви вже довго разом, іноді буває корисно відпочити окремо, провести час у різних компаніях.

Не потрібно цього робити на постійній основі, але час від часу такий роздільний відпочинок, як правило, благотворно впливає на відносини, дозволяє набратися нових сил, вражень, якими потім ви будете з радістю ділитися один з одним.

 • підтримуйте один одного в складні часи, налагодьте порозуміння, спробуйте зрозуміти і прийняти думку партнера, навіть якщо вона відрізняється від вашої. Не будьте надто уразливими і вмійте прощати;
 • стежте за своїм зовнішнім виглядом, доглядай себе. Намагайся навіть вдома виглядати привабливо. А то часто так буває, що дружина ходить перед чоловіком здебільшого в бігудях та старенькому халаті, а він перед нею у треніках, у яких здається вбили ще його діда.

Тобто один одного вони щодня бачать у такому непотрібному вигляді, зате перед сторонніми завжди при параді. Що ж дивуватися в такому разі, що почуття охолонули і зник інтерес. Зовнішній вигляд теж має важливу роль, особливо для яскраво-виражених візуалів.

Поради психолога, як зберегти шлюб від розлучення

Giphy

 • Намагайся зайвий раз не обговорювати партнера зі сторонніми, не варто виносити сварок з хати.

Ти можеш у пориві емоцій розписати в чорних фарбах друзям, знайомим, те, як поганий твій благовірний, а вони тільки на основі твого суб'єктивного бачення, не розібравшись у ситуації, а то й переслідуючи свої корисливі інтереси, можуть ще більше налаштувати тебе проти нього. Якщо ти цінуєш стосунки, нехай ваші особисті питання стосуються тільки вас;

 • не давайте нудьгувати один одному, вигадуйте цікаве проведення часу, не забувайте про романтику, влаштовуйте приємні сюрпризи, даруйте один одному радість і подарунки без приводу, більше жартуйте і смійтеся разом, не переставайте захоплюватися другою половинкою;
 • у спірних ситуаціях (навіть із родичами) намагайся завжди підтримувати коханого;
 • і насамкінець нагадаю ще одну відому мудрість, яку в тій чи іншій формі, часто можна почути і в народі, і від професійних психологів, але за моїми спостереженнями, часто в тривалих стосунках багато хто про цю важливу деталь забуває: залишайся для нього загадкою, не будь нудною прочитаною книгою.

Іноді надзвичайно корисно пограти у загадкову леді. Елемент недомовленості, інтриги, таємничості – у розумних пропорціях, лише додасть іскри вашим стосункам та допоможе завжди тримати їх у тонусі.

Сподіваюся, що ця стаття була тобі корисною. Додам ще раз, що дотримання цих пунктів та збереження сім'ї має сенс, якщо стосунки не переходять за межі токсичності і вас із партнером поєднують схожі цілі, бажання та взаємні почуття.

Хоча часом, навіть якщо все перераховане має місце, удвох упорається з проблемами у відносинах, буває дуже складно, і виникає потреба звернутися до фахівця, кваліфікованого сімейного психолога.

У такому разі дуже важливо визнавати наявність труднощів у відносинах, а часом і власне безсилля впорається з ними самостійно, готовність зробити свій внесок у те, що відбувається, і прийняти допомогу ззовні.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua