Як прийти до тями після зради чоловіка у шлюбі – що робити жінці

Як прийти до тями після зради чоловіка у шлюбі – що робити жінці

Зрада партнера. Іноді, здається, що страшнішого за це нічого і на світі не буває, адже в зраді є зрада, гіркота, самотність. Але ось минає день за днем, життя впорядковується, біль притуплюється, образа нагадує про себе дедалі рідше. Вечорами, побачивши закоханих пар ти згадуєш про обман, але поступово починаєш ставитися до нього менш емоційно. Як прийти до тями після зради партнера, знову захотіти жити, закохуватися, цінувати себе – три поради психолога.

Психологічний стан після зради партнера

Як прийти до тями після зради чоловіка у шлюбі – що робити жінці

Фото автора Alex Green: Pexels

Мабуть, немає людини, якій легко було б прийняти зраду партнера. Винятком є випадки, коли стосунки повністю зруйновані, або жертва обману не може адекватно оцінювати те, що відбувається. Дізнатися про зраду, значить, відкрити у своєму серці своєрідну емоційну скриньку Пандори.

Найчастіше в клубку емоцій неможливо розібратися, вони колють, ранять, змушують плакати, ненавидіти навколишній світ, себе. Якщо не розібратися у своєму емоційному стані, прийти до тями після зради партнера буде вкрай важко.

Без розуміння своїх емоцій не вдасться знайти вихід із проблем, відновити душевну рівновагу. Тебе чекатиме біг замкненим колом і постійні глухий кут.

Ось лише кілька емоцій, які може випробувати жінка, яка зазнала обману:

 • Розчарування в коханому та в собі з'являється через обман з боку чоловіка. Його зрада змушує шукати причини події, ритися в образах, проблемах. Комусь здається, що партнер обдурив очікування, виявився не тим надійним, вірним хлопцем, яким був раніше. Інші звинувачують у зрадах лише себе. Нібито вони виявилися сірими, нікчемними, неуспішними, були безвідмовними.
 • Гіркота та образа за зради – це нормальні почуття. Ти чекала довіри, теплоти, але хтось прийшов і все розтоптав. Своїми діями змішав твої почуття та бажання з брудом, обдурив.
 • Ненависть відчуває практично будь-яка людина, яка зіткнулася зі зрадою. Вона може виникнути як найперша реакція на зраду. Або з'явиться пізніше, коли пройде початковий стрес, а почуття набудуть форми, будуть усвідомлені.
 • Прагнення помститися, зробити боляче з'являється через ненависть, сильний біль, ревнощі, бажання завдати удару у відповідь.
 • Страх пов'язаний з усвідомленням можливої самотності, невмінням прийняти нове життя, впоратися з проблемами, що можуть виникнути. Ти розумієш, що залишаєшся без підтримки, втрачаєш віру у близьких людей. Можливо, починаєш боятися, що оточуючі сміятимуться з тебе.
 • Біль виникає, коли зрада відкриває рану в серці. Протягом тривалого часу вона болить, кровоточить і від цього нікуди не подітися.
 • Самотність, її усвідомлення – постійна частина виявлення зради. Згадай цитату Орсона Уеллса про те, що лише в коханні та дружбі людина може забути про самотність, а народжується, живе та вмирає він самотнім. Зради підкреслюють глибину цих слів, змушують усвідомити, що людина, знайшовши свідомість, виявилася сама собою.
 • Образа пов'язана з внутрішнім сприйняттям, що тебе недооцінили. Дівчина, така мила, симпатична і розумна виявилася покинутою. Образа народжується через різницю в очікуваннях і сприйнятті себе, як успішної, гідної пані, з одного боку, і розуміння, що ти виявилася непотрібною, з іншого.

Як прийти до тями після зради чоловіка у шлюбі – що робити жінці

Як пережити зраду та почати жити?

 • Ревнощі з'являється це почуття через те, що твоя людина раптом вирвалася і посміла віддати перевагу тобі іншу дівчину. Ревнощі пов'язані з відчуттям власництва, невпевненістю у собі чи, навпаки, завищеною самооцінкою.

Окрема тема – байдужість, особливо якщо вона напускна і за його допомогою заперечується біль, гіркота, образа. Мабуть, з усіх емоційних станів воно може бути найнебезпечнішим, оскільки закупорює у душі справжні почуття, не дає їм розвитку.

Як повернутися в нормальний стан

На жаль, однозначної поради, як упоратися з переживаннями, пов'язаними зі зрадою партнера, немає.

Заспокоїтися

Один із ефективних, але повільних способів – медитація. Поринь у свій внутрішній світ, пройдися по кожному куточку свідомості, почуй свій біль, образу. Це допоможе хоч на якийсь час заспокоїтися, досягти якогось балансу між переживанням травми та необхідністю жити далі.

Відразу варто зазначити:

 • Разова медитація не врятує. Займатися собою треба щодня протягом кількох днів, тижнем.
 • Не допоможе і те, якщо замість того, щоб заспокоїтися, ти весь час згадуватимеш образу. Потрібно відпустити себе, почуття, почути внутрішню тишу, і вже потім почати говорити зі своєю свідомістю, тілом.
 • У процесі важливо не опуститись до звинувачень партнера. Постійне перемелювання образ не дасть заспокоїтися.

Коли ти відчуєш, що досить спокійна і тебе більше не глине ревнощі та ненависть, почни міркувати про майбутнє життя. Але роби це поступово – намалюй коло, у центрі нехай ти будеш. На різній відстані від себе познач змінив партнером роботу, можливі нові відносини, дітей, хобі. Починай міркування з того, що знаходиться найближче до центру. Останній крок – планування того, що виявилося далі.

Мета – досягти такого стану, в якому ти можеш спокійно думати про себе та своє майбутнє. Але зробити це так, щоб усі емоції, пов'язані з переживанням зради, були усвідомлені та не створювали дисбалансу.

Виплакати образу

Не всі можуть заспокоюватись і вирішувати проблеми через медитацію та пізнання себе. Є люди, які мають виплеснути свої емоції. Чим яскравіше, інтенсивніше вони це зроблять, тим швидше прийдуть до тями, неважливо, чи пов'язані проблеми зі зрадою партнера чи чимось іншим.

Уяви, що ти бачиш на вулиці в мороз ревучу жінку в сльозах, розкритому пальті, з розмазаним макіяжем. Все її тіло, дії, жести кричать про внутрішній біль, гіркоту, самотність. Вона, звичайно, може замерзнути, захворіти, але думай про те, що для неї це спосіб пережити біду, отямитися.

Якщо ти така ж емоційна, не закупорюй у собі переживання. Плач, реви. Якщо сліз більше немає, йди до зали, бий боксерську грушу або купи дротики і кидай їх, доки не стане легше.

Як тільки відчуєш, що заспокоюєшся, бери блокнот і пиши про все, що могло б врятувати тебе від занурення в депресію і дати стимул вірити людям знову, продовжувати жити.

Поговори з кимось

Терапевтичний ефект розмови у тому, що ти перестаєш зберігати проблему у собі. Ти ділишся їй, і в цей момент вона перестає бути твоєю. Від цього вантаж образ стає легшим.

Але тут є певний кордон, переходити який потрібно, лише добре знаючи себе:

 • Комусь допоможе розмова з однією людиною – подругою, мамою. При цьому обговорюватимуть зраду і своє майбутнє ви будете кілька разів. За чаєм, склянкою вина, у ресторані чи під час прогулянки. Щоразу у розмові виникатимуть нові нюанси, але так і треба. Це дозволить розглянути всі варіанти, як пережити обман і відчути весь біль доти, доки від неї не залишиться сліду.
 • Іншим треба поговорити з багатьма людьми. Здається, всоте ти розповідаєш історію зради, і щоразу вона різна. Не бійся – ця різноманітність звільнить від темних, важких почуттів.

Спілкуючись із людьми, ти отримуєш додатковий бонус – перед тобою відкриваються їхні ідеї, думки, варіанти вирішення ситуації. Можливо, спочатку ти звинувачувала у всьому чоловіка, думала кинути його чи, навпаки, терпіти далі заради дітей, квартири. А після розмов відкрився новий бік – ти можеш помінятися, стати красивою, яскравою королевою, полюбити себе.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua