Як зрозуміти зраду чоловіка за поведінкою і що чоловік шкодує про неї

Як зрозуміти зраду чоловіка за поведінкою і що чоловік шкодує про неї

Зрада — це завжди боляче, і не важливо, наскільки довгими та міцними були ваші стосунки. Сам її факт ставить під сумнів усе, що було між вами. І навіть якщо за вашими плечима — 10-річний шлюб, ти не можеш не думати про те, коли близькість між вами дала тріщину і чи вона спочатку була?

Психологи з'ясували, що не тільки сама зрада, але наступні підозри можуть серйозно вдарити по жіночому здоров'ю. Психологи з'ясували, що не тільки сама зрада, але наступні підозри можуть серйозно вдарити по жіночому здоров'ю.

Як зрозуміти зраду чоловіка за поведінкою і що чоловік шкодує про неї

Фото автора Dziana Hasanbekava: Pexels

Зрада збільшує ймовірність ризикованої поведінки. Ті, хто намагаються пережити душевний нокаут, їдять шкідливу їжу або зовсім відмовляються від їжі, катують себе на бігових доріжках або тижнями не встають із дивана, не сплять, зловживають алкоголем і схильні необдумано вступати у близькі стосунки з першими зустрічними.

З одного боку, ти все ще любиш свого партнера, а з іншого страждаєш від образи, ненависті та почуття провини. Хочеться просто стерти все із пам'яті. Але, на жаль, це неможливо, і рішення все одно доведеться ухвалити. Поради нижче допоможуть тобі побачити світ наприкінці тунелю.

Чому він тобі зрадив

Це перше питання, яке ставить собі жінка, опинившись у подібній ситуації. Що я зробила не так? Чого йому не вистачало у наших відносинах? Чому це сталося саме зі мною?

Доброзичники скажуть, що треба було менше посилатися на хвору голову, адже будь-який чоловік має певні потреби. Але близькість – це не наріжний камінь. Згідно з опитуванням, проведеним службою онлайн-знайомств Parship, змінює 25% чоловіків, які перебувають у серйозних стосунках. Жінки йдуть ліворуч рідше — у 13% випадках.

7 поширених причин чоловічої невірності:

 • нестача гострих відчуттів, бажання скуштувати «заборонений плід»;
 • тривала відсутність близькості та фізичних контактів між партнерами;
 • втілення у життя певних сценаріїв, якими не може поділитися з тобою;
 • він не почувається потрібним та коханим;
 • він тікає від проблем у відносинах;
 • тебе занадто багато, ти його душиш своєю присутністю та контролем, а він хоче свободи;
 • він закохався в іншу жінку.

Жодна з цих причин зрадника не виправдовує. Але проаналізувавши його поведінки та події останніх днів, ти зможеш припустити, чому він це зробив. Іноді достатньо дізнатися про причину, щоб стало трохи легше.

Ймовірно, на початку стосунків ви не відривалися один від одного: здавалося, що це почуття назавжди й рутина вас ніколи не застигне. Але наше повсякденне життя досить спокійне та нудне. Офісні будні з 9 до 5 не сприяють виробленню адреналіну, а нові враження необхідні.

Стрес, дедлайни, діти, фінансові труднощі… Усе це вороги сприятливої атмосфери у ній. Хочеться втекти туди, де простіше, де на тебе чекають, і нічого не вимагають натомість. Часто зрада відбувається під час вагітності чи перші роки після пологів. Центром Всесвіту стає дитина і на перший план виходять потреби потомства, а не ваші. Ти нагодувала, забралася, випрала, поклала, знову нагодувала, і надвечір виглядаєш, як домовик Кузя. Тебе не хочеться затягнути в ліжко.

Як зрозуміти зраду чоловіка за поведінкою і що чоловік шкодує про неї

Як пробачити зраду? Самостійна психотерапія

Для чоловіка близькість – це віддушина, засіб для зняття напруги. Вони можуть вимкнути голову та зосередитися на фізиці. Жінкам потрібна емоційна зв'язок, особливий настрій, відсутність перешкод, розуміння, що вона красива. Саме ставлення до подружнього обов'язку в нас інше. Інтрижка на боці може для твого партнера нічого не означати. Простими словами:

 • чоловіки часто кохаються, щоб розслабитися;
 • жінки кохаються, коли вони розслаблені.

Піти чи залишитися

Найсумніше в зраді те, що, як ви житимете далі, вирішуєш ти, а не винуватець урочистостей. Це тобі доводиться зіскребати з підлоги самооцінку, запихати страждання глибше в себе та думати про те, як буде краще. Крім того, тебе весь час супроводжують в'єтнамські флешбеки, як він розважався із суперницею. Чи варто зберігати сім'ю? Потрібно розібратися більше. Почни з правильних питань, які ти поставиш самій собі:

 • Це трапилося лише один раз?
 • Чи він ховав від вас давній роман?
 • Інша жінка щось для нього означає?

Важливо, щоб твій чоловік справді жалкував за своєю помилкою і не ризикнув її повторити. Загалом не можна сказати, що після зради у продовженні відносин немає сенсу. Іноді людину потрібно майже втратити, щоб зрозуміти, як вона тобі дорога.

На жаль, дослідження, проведене Кайлою Кнопп та її колегами з Денверського університету, показало, що мало хто зупиняється на разовій зраді. Кнопп спостерігала за 484 добровольцями упродовж п'яти років. Вона хотіла з'ясувати, якою є ймовірність рецидиву.

Результати експерименту виявилися невтішними. Зрадники знову йшли ліворуч у 3,7 разів частіше, ніж ті, для кого це було вперше. Якщо ти плануєш вибачити свого чоловіка, добре обміркуй ризики.

Лакмусовим папером має стати твоя здатність забути про зраду, викинути його з голови, ніколи про це не згадувати і не підколювати партнера, а потім уже його щире жаль про те, що сталося.

Якщо ж у нього була постійна коханка, чи він практично обзавівся повноцінною другою сім'єю на боці, про яке каяття може йтися? Йому страшно, що він втратить таку зручну для тебе чи вашу домівку та дітей, репутацію, підтримку родичів. Не про кохання.

Якщо в тебе є сили та можливість поговорити з партнером, поставте йому запитання:

 • Яке значення для нього має цей зв'язок?
 • Як це розпочалося?
 • Чи відчуває він докори совісті?
 • Чого йому не вистачало у ваших стосунках?
 • Що йому дала інша жінка?
 • Він хоче розлучитися чи зберегти сім'ю?

Сенс не в тому, щоб дізнатися, якнайбільше сальних подробиць і остаточно поїхати головою, а переконатися, що він приймає всерйоз твій біль.

Як пережити зраду

Судячи зі статистики Google, цей пошуковий запит користується величезною популярністю. Відповідь на нього буде простою: так само, як і з'їсти слона – по шматочках. Зрада – це серйозний удар по самооцінці. І щоб перестати терзати себе питаннями, чому ти не помітила цього раніше, і як могла бути такою довірливою, потрібен час. Багато часу.

Ти зіткнешся з тим, що навіть «пропрацювавши» проблему, періодично до неї повертатимешся і мучитимешся. Це нормально. Історії, де героїня прокидається чудовим ранком з повною амнезією, залиш кіношним мелодрамам.

Незалежно від того, чи вирішиш ти пробачити зрадника або назавжди грюкнути дверима, інструкції з виживання залишаються незмінними:

 • поряд з тобою має бути людина, якій ти довіряєш і яка не дозволить тебе “газлайтити” – мама, подруга, брат, психотерапевт;
 • роби те, на що в тебе вистачає сил, але із турботою про себе. Якщо ти розумієш, що найближчої вічності не зможеш встати з дивана, заміни фастфуд на здорову їжу, а страждальні фільми на мотивуючі;
 • те, що тобі здається зараз кінцем світу — звичайна ситуація, з якої треба зробити висновки і рухатися далі.
Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua