Як врятувати стосунки на межі розлучення і чи це треба жінці

Як врятувати стосунки на межі розлучення і чи це треба жінці

Взаємини між людьми, тим більше, одруженими, ніколи не бувають простими. Сварки, недомовки і конфлікти трапляються навіть у найміцніших пар, з цим доведеться змиритися. Але чи призведе черговий скандал до розлучення чи до ранку від нього не залишиться і сліду, залежить від обох партнерів та від їхньої готовності йти на поступки.

Працювати над собою та над стосунками важко. Іноді може бути потрібна допомога з боку, особливо, коли аргументи для розлучення переважають над здоровим глуздом. Як ви докотилися до такого життя, і що робити, якщо все погано і нічого не допомагає, ти дізнаєшся нижче.

Чому люди розлучаються

Як врятувати стосунки на межі розлучення і чи це треба жінці

Фото автора Mikhail Nilov: Pexels

Усі сім'ї щасливі однаково, а нещасні по-різному. І в обох партнерів є свої вагомі причини, чому ви більше не можете знаходитися один з одним в одному просторі. Але основна проблема полягає в тому, що люди ставлять на перше місце свої особисті інтереси та бажання, а не потреби сім'ї. Що ще гарантовано призводить до розриву?

 • ідеалізація партнера та наступний шок від того, що реальність не відповідає очікуванням;
 • відсутність прислухаючись до почуттів та страхів іншої людини;
 • довгострокові фінансові труднощі, тотальне безгрошів'я та робота у 3 зміни;
 • емоційна нестабільність та численні внутрішні конфлікти в одного або обох подружжя;
 • неправильний розподіл ролей; агресивна домінація;
 • зради, зради та втрата довіри;
 • різні погляди життя, небажання йти на компроміс;
 • нездатність визнати свою провину, пробачити партнера та відпустити ситуацію назавжди.

Найважчий період у стосунках настає після народження дитини. Дружина відчуває дикий стрес після пологів, чоловік намагається її підтримувати в міру можливостей, але теж страждає від недосипання, шуму та нерозуміння, що чекає на них у майбутньому.

Їм обом ніколи вибудовувати правильні взаємини та рятувати шлюб. Усі сили йдуть на малюка. А коли він підростає, виявляється, що у батьків уже не так багато спільного. Але не випадково в китайській мові той самий ієрогліф позначає «конфлікт» і «зміни». Будь-яка криза може стати каталізатором і змінити життя на краще.

Чи варто зберігати сім'ю

Найголовніше, про що треба пам'ятати, коли в тобі киплять емоції і ти впевнена, що твій благовірний непростимо накосячив, — не можна, безповоротно і не розібравшись у ситуації, спалювати мости. Не розповідай про бажання розлучитися всім поспіль.

Навіть якщо ти впевнена, що це була остання крапля, твої передплатники в Instagram якось проживуть без чергового викривального посту. І побережи батьків, вони теж не заслужили твоїх дзвінків посеред ночі: «Він мене дістав! Я йду!” Незважаючи на всі труднощі, претензії та взаємне невдоволення, спробувати запобігти розлученню все-таки варто. Для цього треба заспокоїтись і не поспішати.

Як врятувати стосунки на межі розлучення і чи це треба жінці

Як зберегти сім'ю на межі розлучення?

Проведи час наодинці із собою. Нехай чоловік піде на роботу, залиш дитину з подругою/мамою/нянею і присвяти день тільки собі. Сходи в кіно, посидь у кафе, зазирни всередину себе і згадай той час, коли ви щойно зустрілися.

Перед тим як створити сім'ю, ви пережили чимало. І якщо ти погодилася на його пропозицію руки та іпотеки на однушку в Купчино, значить у вашому союзі був сенс. Куди все поділося? Чому ви не чуєте один одного? Чому ти наполегливо намагаєшся піти, але не йдеш, хоч тебе ніхто не тримає? Можливо, тому що крім мінусів у вашому шлюбі все ж таки є і плюси? Хіба це не нагода боротися за своє щастя?

Психологи радять розпочати із простої вправи. Візьми чистий аркуш паперу та розділи його на дві частини. Перерахуй позитивні сторони шлюбу в одній колонці, а негативні – в іншій. Можна піти іншим шляхом і проаналізувати не партнера, а сам шлюб. Постарайся абстрагуватися від негативних емоцій та жалю, які тебе переповнюють прямо зараз, і будь об'єктивною.

У чому сенс практики? Нагадати тобі, що не варто судити свою другу половину надто суворо. І багато недоліків твого чоловіка — це побічні ефекти тих позитивних якостей, за які ти його обрала.

Наприклад, він привабив тебе своєю мужністю та внутрішньою силою. Ти, розкривши рота, із захопленням спостерігала, як він легко вирішує проблеми, безстрашно висловлює свою думку і впевнено йде до своєї мети.

Тоді чому тебе дивує, що й у сімейному житті він часто одноосібно приймає рішення, не звик радитись з тобою з будь-якого питання та не любить обговорювати свої почуття? У медалі є дві сторони, і якщо ти приймаєш одну, тобі доведеться змиритися з другою. Подумай про кризу, як про тимчасові проблеми, які можна вирішити завдяки вашим спільним зусиллям.

Але для того, щоб все вийшло, твоє бажання зберегти сім'ю має бути засноване на коханні. Якщо основна мотивація – це страх змін, то і з наступним чоловіком (а розлучення в такому випадку – питання часу) на тебе чекає той же сценарій. Сім'я — це теж робота, а не прогулянка Єлисеєвськими полями: цукерки, букети, пропозиція на яхті, пишне весілля і безхмарне життя. Гармонія – це вміння говорити про те, що вам не подобається, і шукати компроміси.

Як налагодити стосунки з чоловіком на межі розлучення

 • Проаналізуй ситуацію та зроби висновок.

Здавалося б, робити висновки — це те, що професійно вміє робити кожна жінка. Але важливо, щоб цей висновок був правильним, тобі з ним чекає довга робота. Не нагнітайте обстановку, абстрагуйся від ситуації і добре подумай: раптом тобі здається, що все погано, а насправді нічого страшного не відбувається? Перевір гормони, якщо відчуваєш, що не можеш раціонально судити про свої відчуття, звернутися до психотерапевта.

 • Роби компліменти.

Ні, тобі не привиділося, чоловікам теж важливо, як вони виглядають. Спробуй розрядити обстановку, то ти уб'єш двох зайців: зробиш коханому приємно, і сама почнеш помічати, що він для тебе робить. Не капай йому на мізки і не іронізуй у стилі «який ти в мене молодець, нарешті викинув сміття». Будь щирою.

 • Шукай спільні інтереси.

Що ти знаєш про свого чоловіка? Про його хобі, інтереси, бажання. Ти колись питала, що йому подобається, як би він хотів провести вихідні? Якщо ні, то настав час починати. Це не тільки дасть вам більше тем для діалогу, а спілкування, як відомо, є основою всього, але й представить його з іншого боку. Не лише як чоловіка, батька чи коханця, а й як особистість. Навряд чи ти підеш грати з ним у футбол, але замовити смачну їжу і повболівати на його улюблену команду, чому б і ні?

 • Припудри пір'їни.

Нагадай йому й собі, що ти гарна та зваблива жінка. І якщо справа дійде до розлучення, то він втратить не тільки надійного союзника, але й ніжну коханку, яка розуміє його. Зверни увагу на себе. Можливо, його претензії, що ти перестала доглядати за собою, обґрунтовані. Спортзал (стадіон) та салони краси (домашній б'юті-арсенал) допоможуть тобі повернути жіночність.

Важливо: не використовуй заборонені прийоми. Брехня, незапланована вагітність і тиск на жалість не врятують ваш шлюб.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua