Як правильно поставити крапку у стосунках з чоловіком чи коханцем

Як правильно поставити крапку у стосунках з чоловіком чи коханцем

Ваші стосунки уткнулися у стіну холоду та нерозуміння? Ти вирішила розлучитися, але не знаєш, як це зробити правильно? Ти намагаєшся зробити рішучий крок, але тобі щось заважає…

Найімовірніше, тебе сковує страх невідомості, а біль розчарувань душить і змушує сумніватися у правильності твого рішення. До розлучення, як до будь-якої значущої події, варто підходити з холодною головою та чітким усвідомленням та розумінням, навіщо це тобі потрібно і чому так сталося.

Визначся, чи дійсно ти хочеш поставити крапку

Як правильно поставити крапку у стосунках з чоловіком чи коханцем

Фото автора Lê Minh: Pexels

 • На першому етапі варто розібратися в собі.

Це потрібно для того, щоб сумніви та метання перестали відвідувати твою голову. Твоє завдання – розкласти всі думки по поличках. Рішення про розлучення не варто ухвалювати на емоціях. Воно має бути виваженим та обдуманим.

Для цього варто залишитися наодинці із самою собою. Візьми аркуш паперу розпиши всі негативні та позитивні сторони ваших стосунків. Саме прописування і занурення в розмову з собою допомагає заспокоїтися і більш глянути на реальність. Можливо, ти погарячкувала у прийнятті рішення.

Задумайся про те, де ти припускалася помилок, адже ми всі не ідеальні, і швидше за все ти теж десь не розуміла і не підтримувала партнера. Не звинувачуй себе, просто визнай факт недосконалості. Зрозумій, що в подальших стосунках такі помилки краще не повторювати.

 • Поговори із партнером.

Так, звичайно, ви розмовляли багато разів, але останнім часом розмови вже не приносили жодного результату. Однак після роботи зі своїми думками ти зможеш більш доступно пояснити партнерові те, чого ти хочеш від стосунків.

Можливо ви вирішите звернутися до психотерапевта, щоб він допоміг вам розібратися чи зберегти ваш союз. У такому випадку, фахівець допоможе вам зрозуміти, чому не вдається досягати порозуміння в парі.

Якщо ж розмова ні до чого не приведе в черговий раз і партнер зовсім відмовляється чути тебе, варто припинити бесіду та зосередитись вже на своїх життєвих цілях та бажаннях.

Як закінчити відносини, якщо це взаємне рішення

Якщо ви обидва хочете розлучитися, вам варто обговорити всі умови вашого розриву. Під час розмови намагайтеся дотримуватись наступних правил:

 • Говоріть спокійно.

Намагайтеся не піддаватися емоціям. Вже надто багато було сказано одне одному. Якщо все ж таки залишилася недомовленість, вимовтеся, але тримайте себе в руках. Важливо, щоб розмова не перетекла в чергове з'ясування стосунків.

 • Обережно підбирайте слова.

Не можна принижувати чи ображати людину, з якою ви вже таким чином вирішили розійтися. У цьому немає жодного сенсу.

 • Не реагуй на його звинувачення.

Якщо ти стримано спілкуєшся, а партнер намагається тебе зачепити і вколоти, намагайся не піддаватися маніпуляції. Таким чином, ти не даси розгорітися черговій пожежі гніву, а також виглядатимеш гідно і порядно.

 • Вам нічого не повинно заважати.

До вибору місця для розмови також варто підійти відповідально. Адже якщо вас смикатимуть, ситуація тільки розпалюватиметься і ви не зумієте спокійно домовитися.

 • Подякуй за досвід.

Як правильно поставити крапку у відносинах із чоловіком чи коханцем

Як поставити крапку у стосунках? Як правильно розлучитися?

Подяка, у ситуації, коли ти сердишся на людину, досить складне завдання. Однак вона терапевтично вкрай корисна, адже після добрих слів, ти починаєш відчувати внутрішню силу та гордість за саму себе.

 • Домовитеся про те, як спілкуватиметеся.

Якщо у вашій парі немає дітей, то сенсу у подальшому спілкуванні немає жодного. Якщо дітки є, вам варто спробувати домовитися, як проходитимуть зустрічі та обговорити юридичні моменти.

Щоб уникнути непорозуміння при розлученні, маючи дітей, матеріальні аспекти краще вирішувати у площині закону, то не буде можливості нескінченно вести конфлікти.

Як закінчити стосунки, якщо партнер цього не хоче

Коли людина, з якою ти хочеш розлучитися не готова до такого результату, здатні виникнути складнощі. Однак ти не мусиш під тиском змінювати своє рішення. Намагайся дотримуватись ряду правил:

 • Познач, що іншого виходу немає.

Варто пояснити, що розлучення – позитивний вихід для вас обох, адже стосунки вже не приносять задоволення. Ви обидва гідні кращого життя та подальшої долі і на вас чекає це попереду. Не варто зациклюватись, треба рухатися вперед.

 • Визнай свої помилки.

Іноді людині потрібне визнання того, що не він сам винен у розриві. Під час сварок та скандалів не завжди, виходить, про це сказати. Однак у спокійній обстановці, де рішення вже прийняте, це точно варто обговорити.

 • Уважно вислухай партнера.

Швидше за все, твій співрозмовник захоче виговоритись і виплеснути все, що в нього на душі. Не варто казати, що тобі вже не цікаво. Уважно вислухай, однак намагайся спокійно відповідати на його претензії. Можна навіть погоджуватися. Головне не спровокувати чергового скандалу.

 • Чітко дотримуйся свого рішення.

Не варто піддаватися емоціям та змінювати своє рішення, якщо ти остаточно все обміркувала. Тому що відновивши стосунки, ви рано чи пізно повернетеся в ту саму точку. Партнер може благати, умовляти, тиснути на жалість. Але іноді це лише маніпуляція.

 • Подякуй

Дякувати варто і у випадку, якщо партнер не хоче розлучатися і всіляко намагається втримати тебе. Сказати спасибі за прожитий досвід важливо насамперед тобі самій. Та й, можливо, це дозволить знизити градус розжарення у співрозмовника.

Якщо чоловік продовжує агресивно реагувати.

Розмова починає набувати агресивного забарвлення. Чоловік кричить і загрожує тобі. Партнер не готовий розлучатися і навіть не хоче чути, що ти кажеш. У такому разі, варто спробувати перервати розмову та відійти.

Чоловік може і після цього продовжувати телефонувати, намагатися зустрітися. І тут варто остаточно перервати хоч якесь спілкування. Незабаром він втратить інтерес і не атакуватиме тебе.

Насправді така поведінка, як правило, пов'язана не з величезною любов'ю до жінки, а лише з зачепленим почуттям власної гідності, з якою чоловік не в змозі впоратися. У зв'язку з цим слід зрозуміти, що агресивну поведінку варто просто ігнорувати та уникати.

Як знайти себе після розлучення

Будь-яке розставання, навіть якщо ти захотіла перервати стосунки сама, це як втрата частини себе. Потрібен час, щоб прийти до нормального життя та почати спокійно дихати. Для початку варто спробувати застосувати такі кроки:

 • Виплесні всі емоції, які тебе відвідують. Поплач, покричи, погорюй, проживи весь біль нездійсненого щастя.
 • Чітко визнач час своїх страждань. Можливо, ти даси собі тиждень, можливо більше. Але не варто надовго застрявати у цьому стані.
 • Оточи себе приємними емоціями. Подорожі, похід в кафе з подругами, масаж, прогулянки вечорами, читання книг. Вільний час заповни турботою про себе та новими враженнями.
 • Займися самопізнанням та саморозвитком.

У відносинах, на жаль, ми втрачаємо себе і всі сили витрачаємо на те, щоби сподобатися партнеру. Настав час, навчитися будувати стосунки із собою. Слухай свої бажання, потреби. Любов себе – базова потреба будь-якому етапі життя кожної людини. Не варто забувати про це.

Ярценко Ольга
zmorshki.in.ua